STEROWNIK BLDC - niemiecki opensource

dyksusja o gimbalach, żadnej komercji

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
extream
Posty: 671
Rejestracja: czwartek 05 sty 2012, 16:01
Lokalizacja: Stockholm/Kraków

Post autor: extream »

Rurek pisze:Problemem była jedna (bodajże r66) wersja softu 049 która powodowała disaster bootloadera ;-)
Trzeba wgrać od nowa bootloader i trzeba mieć do tego programator ISP.
Mam 0.48 nie wgrywałem nowszego ... cholera jasna, teraz przed wakacjami musiało się posypać :evil:
Awatar użytkownika
Gmeracz
Posty: 852
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:24
Lokalizacja: UE
Kontakt:

Post autor: Gmeracz »

No ale to chyba tak z RCTimerem, bo Martinez dał się gładko uploadować do 049 :-P
Od śmigła...
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Gmeracz pisze:No ale to chyba tak z RCTimerem, bo Martinez dał się gładko uploadować do 049 :-P
A jaka to róznica ? Przecież martinez=rctimer :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1558
Rejestracja: niedziela 24 lip 2011, 20:15
Lokalizacja: Białystok/Grajewo

Post autor: Grzechu »

Rurek pisze:W tym poście na bieżąco aktualizowane i uzupełniane informacje związane ze sterownikiem gimbala opartego na silnikach bezszczotkowych.

Rurku, pamiętam, że pisałeś kiedyś w głównym temacie o gimbalach BL, że nikt nie dodaje informacji o niemieckim projekcie. Stronę temu wrzuciłem info jak ustawić najnowszy soft. Ten opis z pierwszego postu można usunąć, bo przecież soft i gui przeszło całkowitą metamorfozę. :-) Za pomocą opisu, który wrzuciłem ustawiłem gimbala z rctimer zanim wypiłem pół piwa i efekt jest bardzo przyzwoity (przynajmniej dla mnie).

Trochę pomachałem w 4 kierunkach i do poprawki na pewno I, bo za pomocą profesjonalnej skali mierniczej - "blok z naprzeciwka" widać, że poziom nie jest poziomy :-P Jakby ktoś coś jeszcze zauważył będę wdzięczny za wskazkówki. Wiaterek około 2m/s, hexa sama wisieć nie chciała. Wibracji i jello brak :-) Śmigła węglowe swoje też zrobiły, hexa się nie giba przy opadaniu.

Jak ktoś chce to mogę wrzucić pidy wieczorem jak usiąde do dostrajania, bo teraz zamiast nadajnika zimny browarek :-)


BTW, na rcgroups panuje podniecenie, bo ktos wrzucił swoje pidy (efekt jest bardzo fajny), ale nie wiem przy jakiej filozofii ktoś ustawił PWM dla rolla na 90%, skoro tam jest gopro... Sprawdziłem, silnik się grzeje. Ale to chyba takie Amerykańskie :?: :mrgreen:

Zapytam po raz trzeci. Najpierw podłączamy baterię do kontrolera a potem USB czy odwrotnie? Już raz upaliłem :roll: Na logikę to tak jak z FC, najpierw lipo, ale na rcgroups głoszą, że najpierw USB.


A tu kawałek surówki, jedynie balans bieli do protune podciągnięty.


Awatar użytkownika
Kkacper
Posty: 839
Rejestracja: piątek 03 sie 2012, 18:27
Lokalizacja: Kiełpino k. Kartuz

Post autor: Kkacper »

Grzechu - napisz jaki masz PID-y.

Co do kolejności - ja najpierw podłączam zasilanie a potem USB - działa.
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1558
Rejestracja: niedziela 24 lip 2011, 20:15
Lokalizacja: Białystok/Grajewo

Post autor: Grzechu »

Pidy mam takie:

Obrazek

Obrazek

I w sumie nie wiem co zmienić w rollu. 'I' już jest i tak wysokie.
Awatar użytkownika
meteor
Posty: 2241
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: meteor »

Grzechu pisze:Trochę pomachałem w 4 kierunkach i do poprawki na pewno I, bo za pomocą profesjonalnej skali mierniczej - "blok z naprzeciwka" widać, że poziom nie jest poziomy :-P
To chyba raczej P jest za małe, bo I odpowiada za szybkość powrotu do poziomu :roll:
pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1558
Rejestracja: niedziela 24 lip 2011, 20:15
Lokalizacja: Białystok/Grajewo

Post autor: Grzechu »

Nie no, chodzi mi o I, bo "poziom" wraca do poziomu, tylko z opóźnieniem :-)
Awatar użytkownika
Gmeracz
Posty: 852
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:24
Lokalizacja: UE
Kontakt:

Post autor: Gmeracz »

Grzechu pisze:I w sumie nie wiem co zmienić w rollu. 'I' już jest i tak wysokie.
A dlaczego tak twierdzisz? Ja mam I roll-a w pobliżu 60 i ładnie bangla z GP3 na gimbalu Marbalona ;)
Jak dla mnie to właśnie I masz zdecydowanie za niskie w obu osiach. Zacznij od wartości 50 i sam zobaczysz.

Poza tym to całe podawanie PIDów trochę nie ma sensu... Tzn. ma jako baza startowa, ale i tak warto spróbować samemu poustawiać.
Wystarczy że np. zmniejszysz tylko moc o parę oczek a gimbal się uspokaja.
Od śmigła...
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1558
Rejestracja: niedziela 24 lip 2011, 20:15
Lokalizacja: Białystok/Grajewo

Post autor: Grzechu »

Sugerowałem się tym, że w nowej wersji np. I=7 to 70 w starym sofcie. Skalowane przez 10 jest.
Awatar użytkownika
Kris_po
Posty: 628
Rejestracja: niedziela 29 sty 2012, 13:16
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: Kris_po »

Madfly
Posty: 491
Rejestracja: piątek 08 cze 2012, 12:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Madfly »

A powie mi ktoś, czy gimbal musi być w pozycji zerowej przy podłączaniu zasilania? I czy ma ktoś problem z uciekaniem rolla przy yawowaniu coptera?
Awatar użytkownika
Kris_po
Posty: 628
Rejestracja: niedziela 29 sty 2012, 13:16
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: Kris_po »

nie musi być w pozycji zerowej, sam się skalibruje. nie zauważyłem uciekania rolla przy obracaniu, który soft masz ? tak się działo przy starym sofcie
Madfly
Posty: 491
Rejestracja: piątek 08 cze 2012, 12:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Madfly »

Mam 49b r77... Będę jeszcze z tym walczył.
Awatar użytkownika
Gmeracz
Posty: 852
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:24
Lokalizacja: UE
Kontakt:

Post autor: Gmeracz »

Madfly, cholernie istotne jest zerowe wyważenie. No i możesz spróbować lekko podnieść D rolla.
Od śmigła...
ODPOWIEDZ