[K]Zlecę wykonanie zestawu do FPV dla dużego drona

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

ODPOWIEDZ
mSamer
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek 28 kwie 2014, 21:34
Lokalizacja: Zawiercie

[K]Zlecę wykonanie zestawu do FPV dla dużego drona

Post autor: mSamer »

Witam wszystkichpo dość długiej przerwie,

Mam nadzieje, że dział, w którym zadaje pytanie jest odpowiedni. Mam drona Matrice m600 i w związku z tym, że pokładowego lightbridge 2 będę wykorzystywać do przesyłania wizji z kamery, potrzebuje zewnetrznego systemu do przesyłania obrazu z kamery fpv.

Zlecę wykonanie zestawu o następujących parametrach:

1. Nadajnik na dronie nie może zakłócać pokładowego systemu sterownia drona 2.4 i 5.8 praz lightbridge
2. Możliwie duży zasięg z uwagi na późniejsze problemy przy lataniu w zabudowaniu lub w okolicach zalesionych
3. Nadajnik nie musi być specjalnie lekki, dron ma ok 20 kg wagi
4. Odbiornik powinien mieć wyjście sygnałowe pozwalające na podpięcie do ekranu zewnetrznego (mam black pearl ale jego jakość wyświetlania nie jest satysfakcjonujaca)
5. Na ziemi pewnie najlepszy będzie duży Panel - rozważę opcje z trackerem
6. Kamera fpv z możliwie najlepsza jakością i tutaj albo jakiś gotowy gimbal dwuosiowy jeśli jest dostępny na rynku albo sam taki wykonam jeśli nie ma.

Ogólnie nie chodzi o to żeby latać daleko fpv ale dla ujęć, które muszę wykonywać czasem muszę się zdać na kamerę i poleciec miedzy drzewa czy zachować odpowiednia odległość od filmowanego elementu, a kamera w tym pomaga. Jakość ma również kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa.

Podziękuje za docinki, aczkolwiek z tego co pamietam ludzie tutaj są bardzo mili wiec liczę na konstruktywne uwagi. Fizykę znam i rozumiem ograniczenia jakie się z tym wiążą. Wiem, że nie jest to możliwe ale chciałbym uzyskać jakość coś w rodzaju Mavic Air (gimbal kamera) oraz przesyłu obrazi mavic pro 2.

Jeśli ktoś się podejmie tematu, płace za kompleksowe rozwiązanie lub dobranie sprzętu z istniejacych na rynku elementów. Umowa o dzieło, zlecenie lub faktura.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ