MultiWii AIO v1.0 CRIUS ATmega2560

FC oparte na Arduino

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: lotpawel »

sprawdź z jaką predkością gada Twój gps i w "czym" gada, czy nadaje ublox czy może nmea?
i w multiwii config.h podaj prędkość serial port w ustawieniach portów i w ustawieniach gps
Leszko50
Posty: 64
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 15:27

Post autor: Leszko50 »

a jak mam to sprawdzić?
Awatar użytkownika
zielaq
Posty: 114
Rejestracja: piątek 20 cze 2014, 08:17
Lokalizacja: Toruń

Post autor: zielaq »

GPS podłączasz przez konwenter ftdi do usb i w programie uCenter. on najprawodpodobniej jak wybierzesz com sam wybierze odpowiedną prędkość, potem - view->config i tam szukasz w pozycjach żeby przestawić na odpowiednią prędkość ( ja mam 38400 bo 57 ponoć ma aż 2% błędów) ustawiasz też częstotliwość aby było 5Hz. tam możesz też ustawić czy Ublox czy nmea. potem w mw w configu ustawiasz odpowiednią prędkość (jaką ustawiłeś dla GPS'a) dla serial portu do którego masz gps'a podpiętego (GPS_BAUD). i odznaszasz ublox lub nmea - w zależnośći też od ustawień w ucenter.
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: lotpawel »

podłącz gps pod serial port i programik ublox center, w nim możesz ustawić w czym i z jaką prędkościa gps ma gadać. ustaw prędkość na 57600baud, odświerzanie 5Hz i protokół nmea lub ublox, ja osobiście preferuje nmea.
potem w config.h ustaw prędkość portu, pod który podłączasz gps (pamiętaj że podłączony ma być Tx-Rx, Rx-Tx) i odkomentuj protokół którego używasz i powinno śmigać
Awatar użytkownika
zielaq
Posty: 114
Rejestracja: piątek 20 cze 2014, 08:17
Lokalizacja: Toruń

Post autor: zielaq »

sorki mój błąd - 115200 ma 2% błędów - zle zapamiętałem. lotpawel ma rację 57600baud
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: lotpawel »

generalnie przy odpowiednim ustawieniu ramek można uzyskać 10Hz przy 9600baud, także nie ma to większego znaczenia;)
Leszko50
Posty: 64
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 15:27

Post autor: Leszko50 »

Bardzo dzięki GPS pracuje, a teraz włożę go do heksy, bardzo dzięki
Leszko50
Posty: 64
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 15:27

Post autor: Leszko50 »

no niestety stawiłem parametry ja w uCenter nadal FC nie widzi GPS, podłączony jest poprzez UART Distribution Board, zielony led miga,
ustawieni:

#define GPS_SERIAL 2 // should be 2 for flyduino v2. It's the serial port number on arduino MEGA
//#define GPS_PROMINI_SERIAL // Will Autosense if GPS is connected when ardu boots
// avoid using 115200 baud because with 16MHz arduino the 115200 baudrate have more than 2% speed error (57600 have 0.8% error)
#define GPS_BAUD 9600
/* GPS protocol
NMEA - Standard NMEA protocol GGA, GSA and RMC sentences are needed
UBLOX - U-Blox binary protocol, use the ublox config file (u-blox-config.ublox.txt) from the source tree
MTK_BINARY16 and MTK_BINARY19 - MTK3329 chipset based GPS with DIYDrones binary firmware (v1.6 or v1.9)
With UBLOX and MTK_BINARY you don't have to use GPS_FILTERING in multiwii code !!! */

#define NMEA
//#define UBLOX
//#define MTK_BINARY16
//#define MTK_BINARY19
//#define INIT_MTK_GPS // initialize MTK GPS for using selected speed, 5Hz update rate and GGA & RMC sentence or binary settings
Leszko50
Posty: 64
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 15:27

Post autor: Leszko50 »

już jest ok dzięki
Awatar użytkownika
Piter C-c
Posty: 68
Rejestracja: poniedziałek 10 lut 2014, 15:26
Lokalizacja: Ciechanowiec

Post autor: Piter C-c »

Czy do uruchomienia oled wystarczy odkomentować?

#define LCD_CONF
#define OLED_I2C_128x64

Bo po podłączeniu tylko ciemność widzę.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Tak, wystarczy.
Pzdr. -----MIŚ-----
polanm
Posty: 2
Rejestracja: piątek 16 sty 2015, 14:46
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: polanm »

Witam
moje AIO dziwnie się zachowuje, po podłączeniu do multiwiiconf muszę ponownie kalibrować regulatory.
Soft najnowszy misia, reszta działa bezproblemowo.
Nie jest to duży problem ale jednak przeszkadza, pierwszy raz spotkałem się z takim zachowaniem.
regulatory Emax simonk
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

A podłączasz do PC przy podłączonym czy odłączonym pakiecie. Bo być może napięcie z USB "cofa" się do regulatorów, a że jest dla nich zbyt niskie, to głupieją i tracą ustawienia.
Spróbuj podłączyć do PC mając wcześniej podłączony pakiet. Tylko pierwszą próbę zrób lepiej ze zdjętymi śmigłami, bo licho nie śpi.
Pzdr. -----MIŚ-----
polanm
Posty: 2
Rejestracja: piątek 16 sty 2015, 14:46
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: polanm »

Niestety, ale dalej to samo.
może kiedyś, na razie nie jest to strasznie uciążliwe.
Dominik.Szy
Posty: 23
Rejestracja: środa 31 lip 2013, 07:37
Lokalizacja: Łask

Post autor: Dominik.Szy »

Co może być powodem dryfowania góra/dół w trybie failsafe podczas powrotu do bazy? momentami do tego stopnia ze obniżał lot do 1m nad ziemia później na pełnym gazie leciał na 10m (taka wysokość powrotu ustawiłem). jak zmienić prędkość opadania ? robi to tak szybko ze obawiam się o uszkodzenia dlatego w ostatnim momencie wyłączam tryb failsafe.
PS: pogoda jest bezwietrzna i barometr przykryty gąbeczką
ODPOWIEDZ