MultiWii AIO v1.0 CRIUS ATmega2560

FC oparte na Arduino

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

z drugiej strony jak czytam to w polsce gps (nawet ze wspomaganiem EGNOS) ma dokladnosc 3-4 metrow wiec ciezko bedzie chyba uzyskac duzo lepsza precyzje PH.

przydalo by sie dolozyc gyro do tego gps'a i wlaczyc EKF, wtedy podobno mozliwe sa dokladnosci do 1-2 metrow.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Słuchajcie chyba trzeba wątek podzielić bo gadacie na zmianę o dwóch odmiennych i to dość diametralnie ;-) rozwiązaniach hardłerowych :!:
Jedni dyskutują o zestawie z pierwszego postu na atmedze 328 + przydaśki GPSowe
Inni o płytce AIO pędzonej atmegą2560...


Jak żem napisał takem zrobił :-) Wątek wydzielony :!:
Ostatnio zmieniony wtorek 17 lip 2012, 00:20 przez Rurek, łącznie zmieniany 1 raz.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

Rurek pisze:Słuchajcie chyba trzeba wątek podzielić bo gadacie na zmianę o dwóch odmiennych i to dość diametralnie ;-) rozwiązaniach hardłerowych :!:
Jedni dyskutują o zestawie z pierwszego postu na atmedze 328 + przydaśki GPSowe
Inni o płytce AIO pędzonej atmegą2560...
no tak, ale obie plytki to multiwii od rctimer wiec temat sie zgadza ;-)
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

No to jak jest temat o AIO to wtrącę kolejną uwagę na jego temat.
Przewód opisany na płytce jako VCC UARTów (S1-S3) wyprowadza pełne napięcie doprowadzone do Extend Power. Więc jeśli ktoś do Extend Power podepnie prosto pakiet, to nie wolno użyć tego wyjścia VCC do zasilania np. 5V GPS'a, bo pójdzie z dymem. Przy zasilaniu AIO z regla na tym VCC wogóle nie ma napięcia.
Na szczęście przy testach zasilałem płytkę tylko z USB i GPS tym sposobem ocalał.
BTW
Dorobiłem do softu Mwii2.1 wysyłanie inicjalizacji do serial GPS'a na chipsecie MTK.
Próbuje zainicjować na prędkościach 9600,19200 i 38400, po czym ustawia prędkość 38400, 5Hz i sentencje GGA i RMC. GPS oczywiście podpięty do UART2.
Pzdr. -----MIŚ-----
KonRi
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 10 lip 2011, 12:10
Lokalizacja: Kraków

Post autor: KonRi »

Witam.
Wczoraj dostałem kontroler i rzeczywiście zadziałał od kopa :-) .
Chciałbym przetestować MegaPirateNG, widzę, że większość gotowców pod które napisany jest kod ma na pokładzie BMP085, której wersji używacie?
Druga sprawa to chciałbym podłączyć sonar HC-SR04, czy pirat go obsłuży?

Edit:
Chyba znalazłem to, o co mi chodzi, w manualu rev1.3:
http://www.rcgroups.com/forums/showatt. ... 1341998353
w wątku: http://www.rcgroups.com/forums/showthre ... 726&page=5 używają wersji MegaPirateNG_2.6_R5
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

filmik z prawiewszystkiegocosiedahold (gps, mag, baro) na protokole ublox i kodzie mwc.
gps neo-6 w trybie pedestrian, pidy praktycznie nie ruszane.
rth tez dziala dobrze (problem z obracaniem mialem bo wgralem nie ta wersje co trzeba).

Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Nie jest źle. Dryf bedzie zawsze bo GPS nie jest dokładny. Mój u-blox na protokole ublox i ustawieniach od EOS Bandi ma mniej wiecej taka dokładność:


Obrazek



Orientujecie się czy ta bateryjka na module sama się ładuje? Ile trzyma?
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1586
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

mam prośbę do MISIA o wrzucenie tu zmian w kodzie źródłowym o którym pisał.
TE ustawienia EOS BANDI to o co chodzi?
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

shaggee pisze:Nie jest źle. Dryf bedzie zawsze bo GPS nie jest dokładny. Mój u-blox na protokole ublox i ustawieniach od EOS Bandi ma mniej wiecej taka dokładność:
a tez tak masz, ze w mwc gui speed lata od 0 az do 50kmh ?
mam jeszcze ubloxa lea-5h z helikalem i musze tez na nim sprobowac, tyle ze ciezki jest dran.
marceli pisze:mam prośbę do MISIA o wrzucenie tu zmian w kodzie źródłowym o którym pisał.
TE ustawienia EOS BANDI to o co chodzi?
ustawienia uzytkownika EOS z tego watku:
http://www.multiwii.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=649
Ostatnio zmieniony wtorek 17 lip 2012, 13:50 przez cholo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

cholo pisze:
shaggee pisze:Nie jest źle. Dryf bedzie zawsze bo GPS nie jest dokładny. Mój u-blox na protokole ublox i ustawieniach od EOS Bandi ma mniej wiecej taka dokładność:
a tez tak masz, ze w mwc gui speed lata od 0 az do 50kmh ?
mam jeszcze ubloxa lea-5h z helikalem i musze tez na nim sprobowac, tyle ze ciezki jest dran.
Nie sprawdzałem jeszcze w gui bo na dworzu zaczęło padać.
Długo trzymają ci ustawienia w GPSie?


marceli pisze:mam prośbę do MISIA o wrzucenie tu zmian w kodzie źródłowym o którym pisał.
TE ustawienia EOS BANDI to o co chodzi?
EOSBandi --> http://www.multiwii.com/forum/viewtopic ... start=1050

Koleś który pomaga z GPSem w multiwii, robi ustawienia pod moduły GPS i pod adapter i2c na multiwii.

Tak trzyma na wietrze:
Ostatnio zmieniony wtorek 17 lip 2012, 13:56 przez shaggee, łącznie zmieniany 2 razy.
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

na razie ladowalem ta bateryjke kilkanascie godzin i w sumie nie stracil na razie ustawien.
jakby co to mozna zewnetrzna pamiec podpiac do tego modulu lub dolozyc string inicjujacy do kodu.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

OK, moje dotychczasowe modyfikacje kodu Mwii 2.1:

1. Możliwość podłączenia mojego OSD pod Serial 3 (jednoczesna praca OSD i GUI na PC)
2. PPM-Input na pinie A8 (Throttle PIN)
3. Inicjalizacja GPS'ów opartych o chipset MTK na starcie (na 38400baud 5Hz, GGA+RMC). Można też na inny baudrate inicjować (od 19200 do 115200 ale po co ?). Inicjalizacja jest wysyłana kolejno na wszystkich prędkościach od 9600 do 115200, więc dowolnie zaprogramowanego (lub nie) MTK przełączy na zadaną prędkość i zainicjuje odpowiednie parametry.

Każda z opcji możliwa do załączenia/wyłączenia definicjami w "config.h"

http://members.upcpoczta.pl/r.bialy6/MK ... MisMod.zip
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Jantar
Posty: 58
Rejestracja: środa 08 cze 2011, 15:02
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: Jantar »

Czy można do tego AIO podłączyć Buzzer i taśmy z diodami LED aby pokazywały stan naładowania akumulatora. Czy w GUI będzie się pokazywać napięcie na akumulatorze i napięcie na FC.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Da się bo jest sześć wyjść analogowych wyprowadzonych....tylko chwilka przebierania palcami na klawiaturze przez Miś'a lub Cholo'a i wszystko będzie :-)

BTW Cholo- pamiętasz jak prawie dwa lata temu pytałeś "o kombajn od invensensa..." heh historia zatoczyła koło i masz taki na pokładzie i możesz w końcu ocenić w działaniu :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Jantar, wyjście na buzzer jest na pinie 32 i działa (w tym rządku co piny do odbiornika).
Monitoring baterii bedziesz miał jak dorobisz dzielnik napięcia na wejściu A0 i odkomentujesz w sofcie #define VBAT i #define BUZZER. Wtedy będzie pokazywać też napięcie w GUI.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 01 lip 2013, 12:51 przez miś, łącznie zmieniany 1 raz.
Pzdr. -----MIŚ-----
ODPOWIEDZ