MultiWii AIO v1.0 CRIUS ATmega2560

FC oparte na Arduino

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

Rurek pisze: BTW Cholo- pamiętasz jak prawie dwa lata temu pytałeś "o kombajn od invensensa..." heh historia zatoczyła koło i masz taki na pokładzie i możesz w końcu ocenić w działaniu :-)
to jeszcze nie jest kombajn bo nie ma magnetometru (ani czujnika ciesnienia ;-) ).
natomiast invensens juz zapowiedzial uklady, ktore beda mialy magnetometr wbudowany :mrgreen:
inna sprawa, ze magneto to jednak zawsze na kabelku powinno byc.

i teraz UWAGA pytanie do posiadaczy dobrze latajacych quadow z kompasem: czy jak trzymacie koptera w rece i dodajecie gazu to wskazania magneto nie zmieniaja Wam sie ani troche bo u mnie wskazanie roll odplywa prawie o 60 a pitch kolo 20 ?

zastanawiam sie czy nie dac plytki jakiemus profi-lutowaczowi zeby przelutowal magneto na osobna plytke.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

cholo pisze:czy jak trzymacie koptera w rece i dodajecie gazu to wskazania magneto nie zmieniaja Wam sie ani troche bo u mnie wskazanie roll odplywa prawie o 60 a pitch kolo 20 ?
Na pewno będą odpływać. Ale nie przejmuj się wskazaniami poszczególnych osi. Jeśli wartość Heading nie zmienia się więcej niż 2-3 stopnie (musisz próbować pod różnymi kątami i orientacją względem północy) to wszystko jest OK.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Cholo, popatrz na GUI i wskazania magnesu :-) jak dasz w palnik....mnie to też ciekawi bo mam płytkę z magneso onboard...i ciekawostka bo rama orydżinal DJI...ciekawe czy tutaj coś pomyśleli z tą dystrubucją zasilania ale pewno nie jest to optymalne skoro na latający spodek na swoich ramach magneso wywalili...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

Rurek pisze:Cholo, popatrz na GUI i wskazania magnesu :-)..
no to napisalem wczesniej dokladnie ile mi sie poszczegolne wartosci magneto odchylaja.
caly heading odplywa mi na full gaz okolo 10 stopni.
poki co wgram arducoptera i zobacze jak sie bedzie zachowywal bo mwc mial czasami takie dziwne oscylacje na osi yaw (no chyba, ze powinienem na lotnisku magneto skalibrowac).

co ciekawe podniesienie plytki w gore o okolo centymetr od centerplata zmniejsza odplyw do okolo 3-5 stopni. chyba bede musial dac nieco dluzsze koleczki.
Awatar użytkownika
august
Posty: 387
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 07:14
Lokalizacja: Poznań

Post autor: august »

cholo z jakiej wersji bedziesz korzystał arducoptera?
ZMR-250 z NAZE32, DJI Phantom 3 Advanced, FY650 PIXHAWK, Turnigy 9X mod. ER9X z eLeReS + eLDisp
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

cholo pisze:caly heading odplywa mi na full gaz okolo 10 stopni.
Ueeee....10° to `prawie nic, da się z tym żyć IMHO :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
bluuu
Posty: 1707
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 15:01
Lokalizacja: Wwa

Post autor: bluuu »

moze niech ktos wprawny popatrzy w kod od MAG w MWC2.1, jak juz pisalem na plytce kukiego 0.7 tez jest MAG "on board" i przy daniu w palnik (w kazdym razie u mnie) plywa max 3 stopnie albo fux albo cos dobrego w kodzie sie podzialo
Awatar użytkownika
Jantar
Posty: 58
Rejestracja: środa 08 cze 2011, 15:02
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: Jantar »

miś pisze:Jantar, wyjście na buzzer jest na pinie 32 i działa (w tym rządku co piny do odbiornika).
Monitoring baterii bedziesz miał jak podłączysz pakiet do wejść EXTEND POWER IN, zdejmiesz żółtą zworkę, i odkomentujesz w sofcie #define VBAT i #define BUZZER. Wtedy będzie pokazywać też napięcie w GUI.
Dziękuję za te informacje. Będą przydatne dla mnie i dla innych użytkowników.
Chciałbym jeszcze się upewnić odnośnie GPS. Posiadam płytkę z GPS od Pitlaba na MT3339 P6H.
Czy jak wykonam czynności jakie podałeś to mogę ten moduł podłączyć pod S1~S3 na piny RX2,TX2,VCC,GND i nie spalę go tak jak to napisałeś we wcześniejszym poście.
Czy mam podłączyć się tylko pod pin RX2,TX2 a pozostałe VCC i GND pobrać z innego miejsca.
Tylko z którego, bo chciałbym jeszcze wykorzystać dla modułu Bluetooth łącze S0/FTDI .
Mam jeszcze sensor HC-SR04 który będzie korzystać prawdopodobnie z łącza I2C.
Chyba że po raz kolejny nasz Kolega miś doradzi nam użycie innych pinów.

Czy to gdy na AIO pisze EXTEND POWER IN 5V~12V pozwala jeszcze na to że można użyć bezpośrednio akumulator 3S który jako naładowany ma ponad 12V.
jedrus
Posty: 1531
Rejestracja: piątek 24 cze 2011, 13:22
Lokalizacja: PL/ okolice W-Wy

Post autor: jedrus »

Ciekawe czy to dotyczy także tej płytki czy Kolega z RCG miał pecha, czy coś...

http://www.rcgroups.com/forums/showthre ... st22189332
Jessestr pisze:WARNING

I just received my Flyduino Mega board installed it etc, flew great. Had to recalibrate my esc's, did it via the software like always. But apparently the calibration started the motors on the Mega. Pro Mini & Leonardo are fine!

Quadcopter was about 3 meters away from me, but the calibration started the motors and it flew right to my head. Had to cover it with my arm and hand. This is the outcome after a hospital visit. Please fix this before more get injured.

Obrazek
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

august pisze:cholo z jakiej wersji bedziesz korzystał arducoptera?
ardupiratNG ma chyba wsparcie natywne dla tych czujnikow.
aeroquada tez pewnie uruchomie bo mi sie najlepiej na tym latalo.
jedrus pisze:Ciekawe czy to dotyczy także tej płytki czy Kolega z RCG miał pecha, czy coś...
ale kod kreskowy dostal to sie powinien cieszyc ;-)

podnioslem plytke o 1cm i teraz mam odchyl o okolo 2-3 stopnie takze jest juz chyba ok.
jedynie wizualna strona ucierpiala bo widac platanine kabli pod plytka :roll:
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Jantar. Pisałem WOŁAMI "NIE PODPINAĆ POD VCC !!"
5V masz dostępne na:
- złączu I2C
- złączu S0
- złączu do odbiornika RC
- ORAZ na złączu SPI (znaczy się na dziurach na nie) na dziurze koło literki "A" w napisie "AIO PRO". Możesz se tam wlutować goldpina i już masz zasilanie do GPS'a.

Tylko martwi mnie wątły stabilizator do 5V na tej płytce. Jak zasilisz to z Extend Power IN a nie z regla, to po podpięciu GPS'a możesz upiec stabilizator. Tak że lepiej będzie wziąć zasilanie z regla i nie podpinać Extend Power IN.

Można też zastosować dodatkowy stabilizator 5V do zasilania GPS'a. :-|

Aaaa i muszę sprostować jedną rzecz. Na AIO nie ma dzielnika do pomiaru napięcia baterii !!!. Aby mieć odczyt napięcia baterii trzeba sobie dodać dzielnik na dwóch rezystorach: 33K od A0 do GND i 100k od A0 do + baterii. A0 jest na złączu przy diodzie "C"
Ostatnio zmieniony poniedziałek 01 lip 2013, 12:52 przez miś, łącznie zmieniany 1 raz.
Pzdr. -----MIŚ-----
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

miś pisze: Tylko martwi mnie wątły stabilizator do 5V na tej płytce. Jak zasilisz to z Extend Power IN a nie z regla, to po podpięciu GPS'a możesz upiec stabilizator. Tak że lepiej będzie wziąć zasilanie z regla i nie podpinać Extend Power IN.
testowalem wlasnie wczoraj ten stabilizator i grzeje sie po podpieciu wszystkiego ale bez tragedii. jednak ostatecznie skonczylem na reglu plus dlawik i dodatkowe kondzioratory.
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

no i przetestowalem ph i rth na dosc sporym i zmiennym wietrze.
jak na moj gust dziala bdb i gdy w sytuacji ekstremalnej puszcza zwieracze to na pewno sie przyda :mrgreen:
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

da się ustawić w kodzie multiwii aby przy załączeniu failsafe włączył PH a po kilku sekundach RTH ?
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

shaggee pisze:da się ustawić w kodzie multiwii aby przy załączeniu failsafe włączył PH a po kilku sekundach RTH ?
Jak chłopaki (Miś i Cholo) wyjdą z pierwszego zauroczenia ;-) to pewno przysiądą i dopiszą takie parę linijek...
Błogosławieństwo to dla wszystkich że dwaj mocarni w Atmedze koderzy akurat zanabyli te płytkę :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ