MultiWii AIO v1.0 CRIUS ATmega2560

FC oparte na Arduino

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

no i polecia na mwc. musze powiedziec, ze poprawili tryb stabilny w stosunku do 1.7.
jutro moze odpale na polu probnie ph i rth :mrgreen:
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

trzeba by dolozyc wysylanie wymaganych parametrow do gps'a podczas startu programu i powinno chodzic.

na razie odpalilem PH i RTH na stockowych ustawieniach i cos tam dziala. przy moim malym kopterku na pewno trzeba zwiekszyc pid'y nawigacyjne ale to pewnie juz nie w mwc (sprobuje ardupiratow i aeroquada odpalic) bo jednak tryb stable jest jak dla mnie ciagle zbyt gumowaty ;-)

chociaz jak na 2 godziny skladania kopterka i zero zmian w ustawieniach uwazam, ze jest to duzy sukces mwc (pamietajac, ze ponad dwa lata temu kilka miesiecy odpalalem gps'a w samolocie) i widac ze rozwoj kodu idzie w dobrym kierunku :mrgreen:

position hold przy lekkim wietrze (haslo: mwc)
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

no pływa na boki całkiem sporo...
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

ECO400 pisze:no pływa na boki całkiem sporo...
eco, wez tylko pod uwage ze wszystkie ustawienia sa domyslne.
potem doczytalem tez, ze trzeba wylaczyc filtrowanie gps dla 5Hz (a ja mialem wlaczone) oraz wlaczyc rowniez mag hold (a ja nie wlaczylem). sam gps tez do najlepszych nie nalezy bo nawet na kompie widac, ze pozycja plywa po kilka metrow (byc moze niepotrzebnie wlaczylem trvb airborn, ktory wykorzystywalem wczesniej w samolocie z lepszym gps'em i antena helikalna).
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

No, przyszło moje AIO Pro :-) Mam nadzieje że dziś uda mi się kupić odpowiedni kabelek USB żeby nie kombinować z zewnętrznym FTDI. Czy defaultowo jest do tej płytki wgrany jakiś soft, czy tylko bootloader ?
Pzdr. -----MIŚ-----
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

miś pisze:No, przyszło moje AIO Pro :-) Mam nadzieje że dziś uda mi się kupić odpowiedni kabelek USB żeby nie kombinować z zewnętrznym FTDI. Czy defaultowo jest do tej płytki wgrany jakiś soft, czy tylko bootloader ?
chyba jest mwc ale nie wiem ktora wersja.
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1585
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

też mam taka płytkę jeszcze jej nie odpalałem.
Który software bedzie lepszy multiwii czy megapirates?
Awatar użytkownika
Royce
Posty: 345
Rejestracja: poniedziałek 02 lip 2012, 09:48
Lokalizacja: Zielonka/Warszawa

Post autor: Royce »

miś pisze:Czy defaultowo jest do tej płytki wgrany jakiś soft, czy tylko bootloader ?
Jest wgrane MW 2.0 .
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

marceli pisze:też mam taka płytkę jeszcze jej nie odpalałem.
Który software bedzie lepszy multiwii czy megapirates?
imho, do latania acro mwc a do stable pirates.
kod nawigacji w mwc jest wziety z arducoptera czyli powinien sie zachowywac podobnie.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Jestem z siebie dumny :-) 15minut patrzenia i dłubania w nowym w kodzie mwii 2.1, zmiany robione w ciemno, dziś wgrałem toto do świeżego CRIUS'a AIO na Medze2560 i... wszystko działa jak powinno :-) Czyli jest wejście PPM-SUM na A8 (pin throttle) i jest obsługa mojego OSD na wylocie UART3. W OSD musi być nowy soft współpracujący z Mwii 2.1.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
august
Posty: 387
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 07:14
Lokalizacja: Poznań

Post autor: august »

miś możesz napisać w którym miejsu trzeba zmienić kod aby PPM SUM było na A8?
ZMR-250 z NAZE32, DJI Phantom 3 Advanced, FY650 PIXHAWK, Turnigy 9X mod. ER9X z eLeReS + eLDisp
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

august pisze:cholo gdzie doczytałeś, że dla 5hz trzeba wyłączyć filtrowanie?
w watku p.t. "gps integration" na forum multiwii.
dzisiaj odpale parser ubloxa i zobacze czy bedzie lepiej dzialalo.
problem glowny jest taki, ze mam zaklocenia na kompasie zalezne od pradu na silniki :evil:
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

August, w kilku miejscach trza zmienić:
W RX.ino dopisujemy: (początek jest)

Kod: Zaznacz cały

/**************************************************************************************/
/***************                PPM SUM RX Pin reading             ********************/
/**************************************************************************************/
// attachInterrupt fix for promicro
#if defined(PROMICRO) && defined(SERIAL_SUM_PPM)
  ISR(INT6_vect){rxInt();}
#endif

// PPM_SUM at THROTTLE PIN on MEGA boards
#if defined(PPM_ON_THROTTLE) && defined(MEGA) && defined(SERIAL_SUM_PPM)
  ISR(PCINT2_vect) { if(PINK & (1<<0)) rxInt(); }
#endif
...
... 
W def.h w sekcji "all the Mega types" zmieniamy

Kod: Zaznacz cały

#define PPM_PIN_INTERRUPT        attachInterrupt(4, rxInt, RISING);  //PIN 19, also used for Spektrum satellite
na:

Kod: Zaznacz cały

  #if defined(PPM_ON_THROTTLE)
    //configure THROTTLE PIN (A8 pin) as input witch pullup and enabled PCINT interrupt
    #define PPM_PIN_INTERRUPT        DDRK &= ~(1<<0); PORTK |= (1<<0); PCMSK2 |= (1<<0); PCICR |= (1<<2);
  #else
    #define PPM_PIN_INTERRUPT        attachInterrupt(4, rxInt, RISING);  //PIN 19, also used for Spektrum satellite option
  #endif 
No i w config.h dodajemy gdzieś pod definicjami #define SERIAL_SUM_PPM linijkę:

Kod: Zaznacz cały

#define PPM_ON_THROTTLE 
Którą to możemy włączać lub wyłączać owy fjuczer :-)

Aaaa i jeszcze jedno.
Uważać na gniazdo USB w CRIUS'ie AIO
Ciut za dużo siły i odpada wraz z padami :evil: Naprawa zajęła mi (wprawnemu) ponad godzinę - klejenie gniazda wzmacnianie oraz lutowanie mikroskopijnych drutów pomiędzy scalakiem FTDI a nóżkami złącza. Masakra.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
august
Posty: 387
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 07:14
Lokalizacja: Poznań

Post autor: august »

Dziękuję Miś za szybką odp.
ZMR-250 z NAZE32, DJI Phantom 3 Advanced, FY650 PIXHAWK, Turnigy 9X mod. ER9X z eLeReS + eLDisp
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

wylatalem (a raczej wywisialem) caly pakiet na protokole ublox i moze rzeczywiscie jest nieco lepiej ale widac jednak, ze ten gps neo ma raczej slaba dokladnosc albo zbyt mala wewnetrzna filtracje sygnalu bo wisi przez chwile w jednym miejscu a nagle dostaje kopa i leci kilka metrow w jedna strone gdzie znowu chwile wisi. ogolnie utrzymuje sie jednak w kwadracie okolo 5x5m.

inna sprawa to rth gdzie mimo wylaczonych opcji obracania quada przodem lub tylem do kierunku lotu obraca sie on i leci bokiem ale nie prosto do domu tylko po lekkim luku. dodatkowo, po powrocie zaczyna robic dziwne tance. trzeba przetestowac ardupiratow bo mam odczucie, ze bedzie jednak lepiej z nawigacja.
ODPOWIEDZ