Problem z połączeniem multiwii-bluetooth

FC oparte na Arduino

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

slawek2011
Posty: 151
Rejestracja: piątek 06 sty 2012, 00:47
Lokalizacja: Nowy Dwór Gdański

Problem z połączeniem multiwii-bluetooth

Post autor: slawek2011 »

Witam Szanowne Grono!Zabieram się do budowy quadrocoptera i postanowiłem konfigurować płytkę Kukiego 0.6.3 baro poprzez bluetootha.W szufladzie miałem moduł http://www.vgj.pl/index.php?pokaz=btm222pl . Zaprogramowałem go na 115200 i niestety nie mogę połączyć się z płytką multiwii,którą wcześniej zaprogramowałem poprzez kabel usb i na nim działa wszystko ok.Moduł na pewno sprawny,działa poprawnie na innym urządzeniu-przesyła dane.Przeszukałem forum,ale żadnej odpowiedzi nie znalazłem na mój problem.Gdy odpalam Multiwii conf pojawia się okno,mam możliwość wyboru portu BT(prędkość zmieniona na 115200),ale po kliknięciu na odpowiednim oraz przycisku start to nic się nie dzieje,nie ma odczytu(dioda ,która odpowiada za połączenie nie świeci,czyli nie łączy się).Testowałem to na Win 7 z wbudowanym modułem BT(sam wstawiłem ze starego Acera) oraz na innym laptopie z Win XP i wpinanym BT.NA Win 7 jest jak opisałem wyżej a na XP poprzez Bluesoleil łączy się z modułem(dioda połączenia świeci się) ale nie przesyła danych.Zmieniałem już systemy w obu laptopach(Uwaga!Po instalacji Bluesoleil w Win 7 i próbie deinstalacji rozwalił mi cały system-połowa plików zniknęła z dysku,ledwo co uratowałem je poprzez odzysk),ale niestety nie pomogło i dalej to samo.Czy coś robię nie tak?Za wszelką pomoc z góry dziękuję i pozdrawiam!
ODPOWIEDZ