Problem z paskiem LED WS2812B

FC oparte na Arduino

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
the-k
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 02 lut 2017, 21:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z paskiem LED WS2812B

Post autor: the-k »

Mój pasek jest od razu z buzzerem, w zasadzie to płytka drukowana z buzzerem i ledami z abc-rc.pl. Dokładnie ten:
https://abc-rc.pl/wielokolorowe-paski-r ... ze32-matek

Kondensator jest wlutowany równolegle w zasilanie paska.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 06 lut 2017, 09:52 przez the-k, łącznie zmieniany 1 raz.
WhiteElephant
Posty: 81
Rejestracja: piątek 16 wrz 2016, 21:31
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Re: Problem z paskiem LED WS2812B

Post autor: WhiteElephant »

Ta płytka?
https://abc-rc.pl/wielokolorowe-paski-r ... z4XtPbXw99

'Pinologia' obu płytek jest identyczna, bo w Twojej buzzer ma swoje osobne pady.

Gdyby był problem z pierwszym LEDem to podejrzewałbym uszkodzenie - brak rezystora i poszedł za duży prąd
Awatar użytkownika
the-k
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 02 lut 2017, 21:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z paskiem LED WS2812B

Post autor: the-k »

Jak ogarnę wrzucanie filmików na Youtube to wrzucę linka z filmem jak to dokładnie wygląda. Szkoda że zamontowane już pasek bo teraz grzebanie przy przy padach = niestety rozwalanie obudowy paska. Wrzucę filmik, ale generalnie jeśli usunięcie tego defekty nie będzie możliwe "na kablach" to chyba sobie podaruje i zostawię tak jak jest.

Edit: dodaję link z filmem, skrajna lewa dioda.

Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Re: Problem z paskiem LED WS2812B

Post autor: mikun »

The-k a spróbuj dotknąć tej migającej diody, tzn nie tyle dotknąć ją, co lekko przydusić do płytki. Miałem tak samo i okazało się że dioda w swojej strukturze miała wadę. Gdy ją docisnąłem to świeciła lub gdy podgrzałem hot-airem. Wymieniłem na nową i po problemie.
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Awatar użytkownika
the-k
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 02 lut 2017, 21:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z paskiem LED WS2812B

Post autor: the-k »

Spróbowałem, nawet dość mocno ją przycisnąłem ale efekt odwrotny, mruga częściej - może faktycznie jest po prostu walnięta. Natomiast dziwna sprawa - jak ścisnę mocno w palcach przewody od paska (obojętne w którym miejscu) to dioda przestaje świrować. Zakłócenia jakieś mam widocznie.
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Re: Problem z paskiem LED WS2812B

Post autor: mikun »

the-k pisze: Natomiast dziwna sprawa - jak ścisnę mocno w palcach przewody od paska (obojętne w którym miejscu) to dioda przestaje świrować. Zakłócenia jakieś mam widocznie.
Robisz za kondensator może tak trzymaj i nie puszczaj? :-) Daj na zasilanie u listwy LED jakiś mały kondzio MKT lub MKSE 22-100nF, bo elektrolit który dałeś wcześniej mógł być za wolny dla takich śmieci w zasilaniu. Jeśli to nie pomoże wymieniaj diodę LED.
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
majtek
Posty: 94
Rejestracja: sobota 21 maja 2011, 12:08
Lokalizacja: kalisz

Re: Problem z paskiem LED WS2812B

Post autor: majtek »

Przelutuj tą ostatnią diodę i wyjście przedostatniej diody. Pewnie ma zimne luty.
Albo koralik ferrytowy na kablu zamontuj, jak po dotknięciu kable zniknęło miganie.
ODPOWIEDZ