Naze32 problem z minimOSD

FC oparte na Arduino

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

crybaby
Posty: 103
Rejestracja: piątek 25 mar 2016, 10:02
Lokalizacja: Kraków

Naze32 problem z minimOSD

Post autor: crybaby »

JA dalej z tym OSD walczę , wydaje się że jest OK tzn zbiera dobrze parametry z mojego Naze32 do czasu kiedy nie uzbroję silników.
Niestety po uzbrojeniu parametry OSD zaczynają mrugać/migać , po dodaniu w palnik jest jeszcze gorzej , obraz z kamery posiada minimale zakłócenia ale jest do przyjęcia .

Osd(5V) zasilane jest z odrębnego bec`a poza szyną FPV.

Takie przypuszczenia mi się nasuwają :
- po dodaniu gazu spada napięcie na wszystkich bec`ach i objawia się to moim problemem .
- wideo ma za słaby sygnał i w tym czasie pojawiają się zaniki samego OSD .

czy moje przypuszczenia są/mogą być trafne ? jak temu zaradzić wykluczając odrębne zasilanie dla OSD ?
Awatar użytkownika
Gmeracz
Posty: 852
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:24
Lokalizacja: UE
Kontakt:

Re: Naze32 problem z minimOSD

Post autor: Gmeracz »

Nie wykluczaj podstawowej przyczyny walenia osd. Większość osób ma problemy przez zasilanie.
Najlepszym rozwiązaniem zawsze jest puszczenie zasilania z PCB z dedykowanego wyjścia na kamerkę, bo ma tam dodatkowy filtr i stabilne napięcie.
I tu tez się kłania stosowanie kamerek na napięcie >5V
Od śmigła...
crybaby
Posty: 103
Rejestracja: piątek 25 mar 2016, 10:02
Lokalizacja: Kraków

Re: Naze32 problem z minimOSD

Post autor: crybaby »

Niestety nie posiadam PCB :(

czy zastosowanie takiego filtra http://abc-rc.pl/FPV-RTF-LC-Filter za bec przed OSD coś da ? jak z tego wybrnąć , jest jeszcze pomysł aby pobierać 5V z naze32 ale musiałbym odbiornik rc zasilać z bec`a , ma to sens ?
Awatar użytkownika
Gmeracz
Posty: 852
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:24
Lokalizacja: UE
Kontakt:

Re: Naze32 problem z minimOSD

Post autor: Gmeracz »

Heh... Nie ma złotej porady. Ja na 100% stosuję PCB z filtrami i mam na 90% spokój. Bo 10% to zmiana pasma itd.
Jak dla mnie, to masz jakieś tąpnięcia albo zakłócenia od sieci.

Musisz zasilić kamerkę z pewnego źródła. Zasilanie z BEC-a ma pewne wady = impulsowe działanie = brak filtra = efekty na ekranie...

Pozostaje jedno - albo dodać jakieś step-down albo przekonstruować wszystko od początku.
Od śmigła...
crybaby
Posty: 103
Rejestracja: piątek 25 mar 2016, 10:02
Lokalizacja: Kraków

Re: Naze32 problem z minimOSD

Post autor: crybaby »

OSD śmiga aż miło, informacje dla potomnych ,

pomógł najprostszy filtr LC , należy go tak przylutować tak aby zasilał całą szynę video , łącznie z kamerką i nadajnikiem , w filtrze ze strony OUT wypuściłem dodatkowe kabelki do zasilania OSD VCC(12V) oraz GND i tak zasilam OSD.
Awatar użytkownika
Gmeracz
Posty: 852
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:24
Lokalizacja: UE
Kontakt:

Re: Naze32 problem z minimOSD

Post autor: Gmeracz »

No i wszystko na ten temat...
Dajesz pewne zasilanie i... Po prostu latasz. A potem?
Jest cisza... Błoga cisza... :P
Albo jako premia orgazm kobiety... Bo w końcu dotarłeś do sedna sprawy... Hahaha
Od śmigła...
ODPOWIEDZ