MultiWii 328

FC oparte na Arduino

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
as1200
Posty: 230
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 23:27

MultiWii 328

Post autor: as1200 »

Witam,

Mam pytanie co jest przyczyną, że po podłączeniu płytki MultiWii 328p i uruchomieniu programu MitiWiiConf
wszystkie wartości: THROT, PITCH itd... są na 1500, a tylko AUX2 skacze ciągle wokół 1000 o kilka jednostek w góre i w dół?

Gdy podłączę odbiornik FlySky FS-iA6, wszystkie wartości daja się płynnie regulować.
natomiast jak tylko podłączę AUX2 z MultiWii do odbiornika wszystko zaczyna działać jakby z opóźnieniem
i oczywiście AUX2 nie daje się regulować.

Dołączam film jak podłączałem płytkę po raz pierwszy do kompa.
Przepraszam za słabą jakość ale widać, że AUX2 cały czas zmienia swój stan.

https://www.youtube.com/watch?v=PrhMIPF90Jw

Poproszę o podpowiedź co może być nie tak.

Pozdr.
Drony w moim hangarze: IFlight DC5 DJI, IFlight DC3 DJI, IFlight DC3, Purple 215, CineWhoop, Snapper 7
Filmoteka: http://www.youtube.com/user/as120000/videos
nowy
Posty: 112
Rejestracja: niedziela 28 lip 2013, 09:18
Lokalizacja: Poznań

Re: MultiWii 328

Post autor: nowy »

Też tak mam z jednym odbiornikiem - za cholerę nie idzie nic poprawić. Co śmieszniejsze - na dwóch innych odbiornikach i tym samym MW chula bez zająknięcia, w normalnych latadłach wszystkie trzy odbiorniki działają bez problemów - no dosłownie cuda.
Próbowałem chyba wszystkiego, łącznie z przelutowywaniem wszystkiego do czego miałem dostęp lutownicą - bez żadnej poprawy..
Awatar użytkownika
as1200
Posty: 230
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 23:27

Re: MultiWii 328

Post autor: as1200 »

Sprawa nieco się rozjaśniła.
W końcu z drżeniem rąk kliknąłem i po raz pierwszy wgrałem inny wsad do płytki Multiwii 328p.
Opisana powyżej systuacja ustąpiła. W AUX2 mam teraz stabilną wartość: 1500 :)

Nie umiem natomiast skonfigurować tego AUX2 w ten sposób abym mógł potencjometrem VRB
na aparaturze FLYSKY FS-i6 regulować kanał CH6 w odbiorniku.

AUX1 podpięty pod CH5 ruszył bez problemów i mogę sobie regulować go potencjometrem VRA :)

Próbowałem zmieniać w config.h następujące linie przez odkomentowanie ale coś mi nie chce działać.

Kod: Zaznacz cały

 /*********************************    Aux 2 Pin     ***********************************/
      /* possibility to use PIN8 or PIN12 as the AUX2 RC input (only one, not both)
         it deactivates in this case the POWER PIN (pin 12) or the BUZZER PIN (pin 8) */
      //#define RCAUXPIN8
      //#define RCAUXPIN12
O co chodzi z tym AUX2 bo nie kumam za bardzo...
Drony w moim hangarze: IFlight DC5 DJI, IFlight DC3 DJI, IFlight DC3, Purple 215, CineWhoop, Snapper 7
Filmoteka: http://www.youtube.com/user/as120000/videos
nowy
Posty: 112
Rejestracja: niedziela 28 lip 2013, 09:18
Lokalizacja: Poznań

Re: MultiWii 328

Post autor: nowy »

Napisz z którą wersją softu miałeś problem, i jaką wgrałeś - ja używam 2.27 Misia, ale jak pisałem - u mnie to była kwestia odbiorników.
To co podałeś odnosi się do zdefiniowania na którym pinie atmegi masz podpięty AUX2.
Awatar użytkownika
as1200
Posty: 230
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 23:27

Re: MultiWii 328

Post autor: as1200 »

Kupiłem niby nową 2 miesięczną płytkę wraz z wersją 2.3 (tak było napisane na opakowaniu).
Po dokładnych oględzinach płytki stwierdziłem, że musiała być używana bo poprostu jest brudna.
Będę musiał ją delikatnie oczyścić isopropanolem.
Co za tym idzie jest więcej niż pewne, że soft tam pewnie nie był już taki jak w oryginale.
Dlatego też podjąłem decyzję o jego zmianie aby sprawdzić czy coś się poprawi.
Wpadł mi poprostu pod ręke soft 2.1 i go wgrałem.
Na pewno będę jeszcze go zmieniał ale to już uświadomiło mi, że to było przyczyną braku ustawienia AUX2 na wartość 1500.
Jestem na początku drogi jeśli chodzi o MultiWi 328p ale wybór padł na nie ponieważ umiem programować w Arduino,
tak mi się wydaje... :)
Drony w moim hangarze: IFlight DC5 DJI, IFlight DC3 DJI, IFlight DC3, Purple 215, CineWhoop, Snapper 7
Filmoteka: http://www.youtube.com/user/as120000/videos
ODPOWIEDZ