Naze32 + cleanflight - czy to normalne zachowanie?

FC oparte na Arduino

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

herman
Posty: 147
Rejestracja: wtorek 26 maja 2015, 12:56

Naze32 + cleanflight - czy to normalne zachowanie?

Post autor: herman »

Cześć,
mam taki mały problem, który wydaje mi się raczej nie normalny, ale być może jest jeszcze jakaś opcja którą trzeba ustawić.

Robiłem testy na stole (bez smigieł) - pierwsze przygody z naze32
W cleanflightcie mam wyłączone failsave. Jednak gdy uzbroję quada, dodam throttle, następnie dam throttle spowrotem na 0 - wszystko ok silniki stoją.
Jeśli jednak teraz nie rozbroję (zapomnę lub skorzystam z nawyku), a wyłączę aparaturę - silniki zaczynają dość szybko się kręcić.

Wygląda to tak jakby na zerwanie sygnału z aparatury włączał się failsave jednak on jest wyłączony.

Poprzednio w cc3d w takim scenariuszu tego nie było, a boję się ze jeszcze odruchowo mogę zapomnieć rozbroić quada i wyłączyć aparaturę.
Awatar użytkownika
Fiszbin
Posty: 885
Rejestracja: niedziela 19 sty 2014, 17:21
Lokalizacja: Lublin

Re: Naze32 + cleanflight - czy to normalne zachowanie?

Post autor: Fiszbin »

Podpowiedz:
1. Możliwe ze na odbiorniku włącza się FS i zapodaje wcześniej ustawione wartości.
2. Ja mam ustawione rozbrojenie pod przełącznikiem i zawsze po uzbrojeniu silniki są włączone na minimum, nie da się zapomnieć.
TAROT Ironman FY650 - 3DR Pixhawk - MT3510 - Skywalker 4in1 - T-2D - Boscam 5.8GHz
Thingiverse: http://www.thingiverse.com/Eldrid/designs
herman
Posty: 147
Rejestracja: wtorek 26 maja 2015, 12:56

Re: Naze32 + cleanflight - czy to normalne zachowanie?

Post autor: herman »

Fiszbin, sprawdzę failsafe na odbiorniku - choć wtedy w cc3d pewnie było by tak samo -a tam była cisza po zerwaniu linka. (ten sam odbiornik).

ad 2) Też o tym myślałem, ale co dzieje się w takim przypadku, jak quad spadnie na ziemie w trawe, a smigła usilnie będą chciały się kręcić?
herman
Posty: 147
Rejestracja: wtorek 26 maja 2015, 12:56

Re: Naze32 + cleanflight - czy to normalne zachowanie?

Post autor: herman »

Faktycznie miałem ustawiony failsafe na odbiorniku.
herman
Posty: 147
Rejestracja: wtorek 26 maja 2015, 12:56

Re: Naze32 + cleanflight - czy to normalne zachowanie?

Post autor: herman »

Ale ponawiam pytanie,
Jak się zachowuje quad przy włączonym Naze'owym failsafe? Jeśli ustawię throttle tak aby sobie jakoś w miarę wylądował, to co sanie się po londowaniu? Boję sie o silniki, co jeśli wleci w trawe i silniki będą chciały się nadal kręcić.
Może wyłączają się czasowo, lub po glebie z gyro lub z baro idzie sygnał off?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9752
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Naze32 + cleanflight - czy to normalne zachowanie?

Post autor: pawelsky »

herman pisze:Ale ponawiam pytanie,
Jak się zachowuje quad przy włączonym Naze'owym failsafe? Jeśli ustawię throttle tak aby sobie jakoś w miarę wylądował, to co sanie się po londowaniu? Boję sie o silniki, co jeśli wleci w trawe i silniki będą chciały się nadal kręcić.
Może wyłączają się czasowo, lub po glebie z gyro lub z baro idzie sygnał off?
https://github.com/cleanflight/cleanfli ... ailsafe.md
RobUK
Posty: 159
Rejestracja: środa 17 cze 2015, 21:36
Lokalizacja: Pyongyang, CO

Re: Naze32 + cleanflight - czy to normalne zachowanie?

Post autor: RobUK »

Własnie wpadłem na twój wątek, kupiłem i uruchomiłem NAZE32 v5, czekam tylko na nową ramkę dlatego warto zapoznać się z tym kontrolerem zanim się zacznie budowę nowego Quadzika :)
Osobiście też uważam, że najlepiej gdy po uzbrojeniu silniki chodzą na wolnych obrotach. Zdecydowanie bezpieczniej i fakt, zapomnić się nie da ;)

A propo's Hermanowego pytania .... powinny się samoczynnie wyłączyć o ile przez kilka sekund nie dasz gazu :)
Przynajmniej takie jest zabezpieczenie w APMie :) który uważam że jest doskonały choć nieco duzy.

Niemniej ciekaw jestem wszystkiego co związane jest z NAZE32. Z pewnością będę mógł skorzystać z tego co napiszecie za kilka dni :)
SYMA X5C, White Sheep 480, Sbach 342, Hyperbipe 800, Spitfire MKIIB, AMBeR III Reborn, DeltaRAY, Tarot TL250A RoboCat 270
Pozdrawiam
RobUK
ODPOWIEDZ