Problem z javą multiwiiconf

FC oparte na Arduino

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

ksziss
Posty: 16
Rejestracja: środa 31 gru 2014, 13:46
Lokalizacja: Sobótka

Problem z javą multiwiiconf

Post autor: ksziss »

Witam.

Podczas uruchamiania MultiWiiConf wyskakuje następujący błąd: "c:\programdata\oracle\java\javapatch\javaw.exe Nieokreślony błąd"
"Processing Error. Error calling ShellExecuteEx()"

System operacyjny win7 32 bit.
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Re: Problem z javą multiwiiconf

Post autor: fragles »

Plik javaw.exe w podanej ścieżce ma najprawdopodobniej wielkość zero. W trybie awaryjnym wrzuć w to miejsce plik jeszzce raz.
ksziss
Posty: 16
Rejestracja: środa 31 gru 2014, 13:46
Lokalizacja: Sobótka

Re: Problem z javą multiwiiconf

Post autor: ksziss »

Możesz dokładniej opisać skąd mam wziąć ten plik? javaw.exe ma rzeczywiście wartość 0 KB
Awatar użytkownika
Marciniasty
Posty: 918
Rejestracja: piątek 18 mar 2011, 14:23
Lokalizacja: Głogów

Re: Problem z javą multiwiiconf

Post autor: Marciniasty »

A ja obstawiam że trzeba dodać nową lokalizację pliku za pomocą parametru Patch w zmiennych globalnych windows . To standardowa przypadłość win7 i visty we wspolpracy z javą. Więcej w google .
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Re: Problem z javą multiwiiconf

Post autor: fragles »

To zależy, gdzie masz zainstalowaną Javę - u mnie jest w C:\Program Files (x86)\Java\jre1.8.0_45\bin
ksziss
Posty: 16
Rejestracja: środa 31 gru 2014, 13:46
Lokalizacja: Sobótka

Re: Problem z javą multiwiiconf

Post autor: ksziss »

Fragles dzięki. Miałeś rację. Skopiowałem javaw z folderu, gdzie zainstalowana jest java do folderu c:\ProgramData\Oracle\Java\javapath i ruszyło :)
skatkier
Posty: 193
Rejestracja: niedziela 24 sie 2014, 15:05
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Problem z javą multiwiiconf

Post autor: skatkier »

U mnie pojawił się identyczny problem. Na dysku "C" nie widać nawet folderu "ProgramData". Zrobiłem taki folder i skopiowałem na "C" niby wszystko się ładnie podmieniło, jednak nadal nie działa, podmieniałem kilka razy i zawsze plik "javaw" ma wartość 0.

Robiłem to w trybie awaryjnym. Proszę o pomoc, bo mnie już kur bierze. :evil:

Edit. Dałem aby pokazało ukryte pliki i skopiowałem ten javaw.exe (musiałem pierwsze usunąć ten plik, a potem skopiować javaw, podmienianie nic nie dawało bo było nadal 0), jednak nadal nie działa. Co ciekawe w tym folderze są też javaws.exe i java.exe, które też mają wielkość 0.

Edit. W końcu zadziałało! Usunąłem javaw.exe 0 KB i wkleiłem javaw 188 KB. Wcześniej już to robiłem, jednak może coś poknociłem. :-D
ODPOWIEDZ