Multiwii MegapirateNG i problem z bluetoothem HC-05

FC oparte na Arduino

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

kamilkamien
Posty: 174
Rejestracja: środa 22 paź 2014, 19:21
Lokalizacja: Chojnice

Multiwii MegapirateNG i problem z bluetoothem HC-05

Post autor: kamilkamien »

Płytę w kopterze zakopałem tak, że najwygodniejsze w komunikacji między kontrolerem a komputerem było by połączenie bezprzewodowe. Padło na prosty moduł bluetooth HC-05 i zaraz schody... Podłączony został do gniazda TX0 RX0 na przemian w module HC tx-rx i rx-tx wg. schematu w internecie. Po uruchmieniu czy to w komputerze na wbudowanym "blucie" czy na smartfonach dochodzi do parowania urządzenia ale brakuje wymiany danych. Dioda mruga światłem pojedynczym. Ten sam problem kiedy łącze tx-tx i rx-rx oraz różne konfiguracje na portach TX1 i TX3 w gnieździe z GPS i bez efektu...
Oprogramowanie na komputerze to APM Planner. Sprawdzane na XP i OSX... Ktoś może mi powiedzieć o co chodzi? Soft to 3.1.5 R2
Walczę z tym od południa i stoję w miejscu... A może po prostu ten moduł się nie nadaje?
Chriso
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek 12 sty 2015, 23:28
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Multiwii MegapirateNG i problem z bluetoothem HC-05

Post autor: Chriso »

Znalazłeś rozwiązanie tego problemu?
Bo mam to samo przy bluetooth HC-06
Syma X5C
Aosenma CG035
Xiaomi Mi Drone 4K
michał1977
Posty: 361
Rejestracja: piątek 03 paź 2014, 12:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Multiwii MegapirateNG i problem z bluetoothem HC-05

Post autor: michał1977 »

A programiwales ten modul bluetooth bo ja ze swoim tez walczylem dlugo ale odpali
problem polega na tym iz sa inne komendy do 05 i 0y zeby zmienic baudrate bo inaczej wlasnie jest brak komunikacji
05 ma ustawione 9600 a powinno byz 11520 i wtedy wszystko zattybi jak trzeba
ale komendy sa inne niz przy 06 kurcze teraz ci konkretnie nie napisze jakie ale w necie znajdzuesz sporo informacji o tym
jakby co jak bede mial chwile to napisze wiecej jak kompa przeszukam z informacjamihttp://m.instructables.com/id/Modify-The-HC-05-Bluetooth-Module-Defaults-Using-A/?ALLSTEPS

Zobacz ten watek i sa komendy jak tto zrobic i zadziala na pewno bo u mnie ruszylo ale musisz zmienic baudrate
pomału ogarniam temat :D
Chriso
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek 12 sty 2015, 23:28
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Multiwii MegapirateNG i problem z bluetoothem HC-05

Post autor: Chriso »

Oczywiście, że chodziło o baud rate. Sprzedawca bluetootha zapewniał, że jest ustawiony na 115200, a okazało się że nie był ustawiony.
Po przeprogramowaniu go poprzez FTDI na 115200 działa bez problemu.
Syma X5C
Aosenma CG035
Xiaomi Mi Drone 4K
kamilkamien
Posty: 174
Rejestracja: środa 22 paź 2014, 19:21
Lokalizacja: Chojnice

Re: Multiwii MegapirateNG i problem z bluetoothem HC-05

Post autor: kamilkamien »

Najwieksza patologia z tego wszystkiego to to, że klient kupując produkt oczekuje towaru którego głównym założeniem jest plug & play a tutaj okazują się jakieś historie niestworzone... Bardzo Wam koledzy dziękuje za kontynuacje tego tematu. Szczerze mówiąc to dałem sobie z nim spokój, ale po takiej dawce informacji, dosiadam jutro do niego i zobaczymy czy go postawię do pionu!
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Multiwii MegapirateNG i problem z bluetoothem HC-05

Post autor: Verid »

kamilkamien pisze:Najwieksza patologia z tego wszystkiego to to, że klient kupując produkt oczekuje towaru którego głównym założeniem jest plug & play a tutaj okazują się jakieś historie niestworzone...
Multiwii jest P'n'P? Od kiedy to? Właśnie przez te ciągłe potrzeby kombinowania, szperania i przerabiania związane z Wii i pochodnymi, rzuciłem te wszystkie wynalazki w pip i kupiłem sprzęt dla małpy.
A moduł BT potrafi być naprawdę wredny - przekonałem się jak chciałem uzyskać komunikację z TrackMyRC.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ