FTDI do multiWII

FC oparte na Arduino

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
krzysztof21
Posty: 1039
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 13:22
Lokalizacja: Wschodnia polska i okolice

FTDI do multiWII

Post autor: krzysztof21 »

Mam pytanko czy taki konwerter to to co trzeba by kontaktowac się z kontrolerem coptera?

http://allegro.pl/konwerter-ft232rl-ft2 ... 33519.html

pytam bo żródła w wątku albo nie otwieraja mi się , albo wyskakuję ,że juz nie ma w ofercie ;-) i czy oferujeon kompletną obsługę ( żeby te pidy i inne ustawienia było widać :mrgreen: ) znów jest coś co pierwszy raz bedę robił i czuje sie nieco zielony - do tej pory wgrywałem tylko programiki takim ISP z portu drukarki .
Krzysiek
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Bedzie OK, ale po co taki wielki... Lepiej kupić ten: http://allegro.pl/konwerter-ft232-usb-r ... 27157.html , przylutować 4 żyłowy przewód z wtyczką do ardu, zapakować w termoskurcza i mamy gotowy profesjonalny interfejs.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
krzysztof21
Posty: 1039
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 13:22
Lokalizacja: Wschodnia polska i okolice

Post autor: krzysztof21 »

O , a ten mi nie wyskakiwał jak dałem w szukaj na alldrogo ;-)

To mam Miś jeszcze pytanie - czy długość tych przewodów od układu do płytki ardu (u mnie nie dokładnie ardu bo Kuki na swojej produkcji na jedna płytkę wszystko dał) ma znaczenie? chodzi o to czy nie będzie trzeba do programowania przyklejać coptera do laptopa z racji krótkiego przewodu? W tym co podałem wydaje mi się ,że byłaby wieksza swoboda bo kabel USB ze 2 m daje rade drukarką sterować bez zacięć to i ten układzik by popędzał a samą linie między płytka coptera a nim wystarczy nawet pare cm . bo wszystkie potrzebne wyjścia (czyli to dtr równiez) oba mają . I tamten pierwszy ma zworką przestawiane napiecia na 3,3 i 5V czy to jest jakas różnica pomagająca w czymś?

Krzysiek
Krzysiek
Awatar użytkownika
Radzu
Posty: 317
Rejestracja: środa 01 gru 2010, 00:10
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Radzu »

miś pisze:... przylutować 4 żyłowy przewód z wtyczką do ardu...
Ja bym jednak proponował przewód 5 żyłowy bo nie trzeba się bawić z wciskaniem resetu.

Aktualnie poskładałem 2 takie kable o długości 2,5m i nie ma żadnych problemów z transmisją, a poza tym można zawsze zastosować przedłużacz USB i mieć kolejne 1-5m.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

A najlepiej to namówić Miś'ia aby przetestował swój radiomodem w komunikacji z MultiWii :-) i wtedy ruki swabodnyje :-) znaczy bez kabla, można i latać i patrzać jednocześnie w laptopa jak ma się podzielną uwagę ;-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Dokładnie tak jak pisze Radzu. 2m kabla będą działać. A ja jednak obstaję przy 4 żyłowym kablu BEZ linii zasilającej VCC. Konwerter zasilony z USB, a FC z pakietu, zasilacza e.c.t. Tak jest bezpieczniej. Czyli kabelki na TXD,RXD,DTR i GND. A od spodu zalutować zworkę JP1 w pozycji 2-3 oraz JP2.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Rurek pisze:A najlepiej to namówić Miś'ia aby przetestował swój radiomodem w komunikacji z MultiWii :-) i wtedy ruki swabodnyje :-) znaczy bez kabla, można i latać i patrzać jednocześnie w laptopa jak ma się podzielną uwagę ;-)
Jak przestawisz prędkość transmisji w ardu i w multiwii_conf na 57600 po powinno banglać. Ale 115200 to te modemy nie pociągną, nie ma szans.
Awatar użytkownika
krzysztof21
Posty: 1039
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 13:22
Lokalizacja: Wschodnia polska i okolice

Post autor: krzysztof21 »

I tamten pierwszy ma zworką przestawiane napiecia na 3,3 i 5V czy to jest jakas różnica pomagająca w czymś?




OT- cięzko znaleźć wątek , myslałem ,że z cafe "wycieli" ale za co?!? ;-) - taka dynamika :mrgreen:
Krzysiek
Awatar użytkownika
Ben
Posty: 543
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:52
Lokalizacja: Okolica Koszalina

Post autor: Ben »

miś pisze:Bedzie OK, ale po co taki wielki... Lepiej kupić ten: .... przylutować 4 żyłowy przewód z wtyczką do ardu, zapakować w termoskurcza i mamy gotowy profesjonalny interfejs.
Czy mowa była o TYM ?
pozdrawiam
Ben
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Tak.
Pzdr. -----MIŚ-----
Wojtek_R
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek 07 lut 2011, 14:27
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Wojtek_R »

Ja brałem stąd i polecam. Szybko, niedrogo, sprawnie.
http://www.meraprojekt.com.pl/mp00103.html
Awatar użytkownika
Ben
Posty: 543
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:52
Lokalizacja: Okolica Koszalina

Post autor: Ben »

Panowie, DZIĘKI za błyskawiczną odpowiedź.

Jednak nie odpuszczę WAM ;-) czy to ustrojstwo nada się również jako "kabel połączeniowy" do OSD Remzibiego. Kupując OSD dostałem kabel Prolific w komplecie podłączyłem na próbę, zero problemów. W tym czasie miałem na kompie XP Prof. Obecnie mam XP Hom. i ... LIPA
pozdrawiam
Ben
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Tak, będzie sie nadawał do programowania OSD Remzibiego, mojego, do Flight Controlerów z MK,CD,Wii i do miliona innych rzeczy które gadają z komputerem przez RS232 w standardzie TTL. Konwertery na FTDI działają zawsze i pewnie ze wszystkimi windami. Pod linuchem też chodzą.
Pzdr. -----MIŚ-----
ODPOWIEDZ