Multiwii dla Crius.

FC oparte na Arduino

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
karolboski
Posty: 132
Rejestracja: wtorek 20 sie 2013, 17:59
Lokalizacja: Bytów

Multiwii dla Crius.

Post autor: karolboski »

Witam. Szukam jakiegoś wsadu na to ustrojstwo :) https://www.google.pl/search?q=crius+al ... B998%3B800
+ gps Cn 06. Jeśli ktoś ma soft "misiowy" , który pokazuje ilośc satelit to będe bardzo wdzięczny. Kiedyś taki miałem, niestety dysk padł :/ Bedę wdzięczny :) Pozdrawiam.
and
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 12 cze 2011, 16:33
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Multiwii dla Crius.

Post autor: and »

Awatar użytkownika
karolboski
Posty: 132
Rejestracja: wtorek 20 sie 2013, 17:59
Lokalizacja: Bytów

Re: Multiwii dla Crius.

Post autor: karolboski »

Wgrałem soft Misiowy. Niby jest ok,ale jak załącze level w gui to podczas uruchomienia silników powinny się krecić ,a się nie kręcą i zaczynają od połowy gazu tak jakby regle były rozkalibrowane. po wgraniu od nowa softu puki nic nie zmieniam w gui to działa. Jak myślicie co ma wine fc , czy regle?
and
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 12 cze 2011, 16:33
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Multiwii dla Crius.

Post autor: and »

Wygląda na winę czynnika ludzkiego.
Kalibrowałeś te regulatory?
Co to znaczy "podczas uruchomienia" - przy uzbrajaniu?
Co działa po wgraniu softu?
Napisz trochę składniej o co chodzi.

and
Awatar użytkownika
karolboski
Posty: 132
Rejestracja: wtorek 20 sie 2013, 17:59
Lokalizacja: Bytów

Re: Multiwii dla Crius.

Post autor: karolboski »

Sprawa wygląda tak, gdy wgram soft i nie ustawiam pidów, nie kalibruje acc itd podczas uzbarajania silników startuja normalnie . Kręca się od razu i normalnie działa. Sprawa sie komplikuje gdy chce kalibrować acc albo zaznaczyć cos w gui. typu stały level czy baro,gps hold . Wtedy przy uzbrajaniu silników nie kręca się od razu , zaczynają się obracać coś od połowy gazu. Oczywiście nie równo jeden prędzej, drugi póżniej. Oczywiście regle kalibrowane. Myślę,że wina leży po stronie fc ...
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Re: Multiwii dla Crius.

Post autor: fragles »

Zrób tak - w GUI kliknij "reset" i "write". U mnie pomogło - też silniki startowały od połowy gazu.
Awatar użytkownika
karolboski
Posty: 132
Rejestracja: wtorek 20 sie 2013, 17:59
Lokalizacja: Bytów

Re: Multiwii dla Crius.

Post autor: karolboski »

U mnie to nie działa. Na szczęście poustawiałem wszystko w gui, poczym wgrałem od nowa oprogramowanie . Ustawienia zapamiętało w gui, Także tam nic już nie zmieniam i działa :) Tak czy siak coś się stało z tym fc.
ODPOWIEDZ