MultiWii Pro - problem

FC oparte na Arduino

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
wonski17
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 10 lut 2015, 20:40

MultiWii Pro - problem

Post autor: wonski17 »

Mam problem z quadem. Zaczynam się dopiero w to bawić i potrzebuje waszej pomocy.

A wiec: do FC wgrałem MultiWi2_3-navi-b5-baro_fix i odpalam WinGUI_2.3pre8(b5), pierwszy problem pojawia się z GPSem w okienku miga kontrolka "ptk" ale satelit nie może znaleźć. Idąc dalej mam podłączone wszystkie kanały wyjściowe z FC do odbiornika u z 4 AUXów działają tylko 1 i 4. Kolejną sprawą jest ustawienie takich samych wartości dla ROLL i YAW jak zalecają, po wytrymowaniu wszystko gra ale jak ruszę drążkiem to mało kiedy wraca do nominalnego ustawienia. Po dodaniu "gazu" wartości idą tak samo do pewnego momentu po czym dwa po przekątnej schodzą prawie do minimum, nie wiem czy to wina regulatora czy ustawień. Silniki powinny startować wszystkie razem a u mnie startują najpierw dwa :/ Poniżej zamieszczam filmiki z przypadłościami jak jesteście w stanie coś podpowiedzieć to bym prosił o pomoc. Z góry dzięki !!!

PS. To, że jeden silnik trzeba pchnąć palcem by ruszyć to wina regla, sprawdzałem na zdrowym silniku i to samo. Już mam zamówiony jeden moduł do ESC EMAX 4in1 25A

http://youtu.be/7w20ryC2eRA

http://youtu.be/CO3MNLN-lSQ
Firewall
Posty: 188
Rejestracja: niedziela 02 mar 2014, 16:10
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: MultiWii Pro - problem

Post autor: Firewall »

Gps bardzo trudno złapać pod dachem, najlepiej spróbować na zewnątrz, a jeśli to nie pomoże to wgrać soft od misia do multiwii (u mnie na tym samym kontrolerze to zadziałało). Te schodzące wartości jak dla mnie to próba korekcji regulatorów PID wychylenia twojego kontrolera. Ale widzę że w locie to nie przeszkadza.
Dji Phantom 3 Pro / Martian II 220 F40 II 2400KV/dys xs20A / Coffin 225/ Dys 2207 2600kv/Emax bullet
https://www.facebook.com/zdjeciaifilmowaniezpowietrza
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Re: MultiWii Pro - problem

Post autor: fragles »

wonski17 pisze:To, że jeden silnik trzeba pchnąć palcem by ruszyć to wina regla, sprawdzałem na zdrowym silniku i to samo. Już mam zamówiony jeden moduł do ESC EMAX 4in1 25A
Te regulatory to dziadostwo. Mam dokładnie ten sam. Fabrycznie miał zwarcie w środku i po pierwszym uruchomieniu poszedł dymek. Po wymianie jednego z modułów i BEC-a zaczął działać ale nie do końca - nie reagował na sygnały z kontrolera. Okazało się, że jeden przewód nie miał kontaktu z pinem we wtyczce. Po poprawieniu zaczął działać ale zachowuje się jak Twój - jeden z silników drży zamiast się kręcić. Walnąłem to badziewie na dno szuflady i kupiłem najtańsze pojedyncze regulatory w BG - działają od strzała.
Awatar użytkownika
wonski17
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 10 lut 2015, 20:40

Re: MultiWii Pro - problem

Post autor: wonski17 »

Regle już zamówiłem. Ciekawi mnie jeszcze wyjście kanałów AUX bo teraz działa mi tylko 1 i 4. Kiedyś jak podłączyłem i wgrywałem softa na FC to działał mi AUX1 a AUX2 i AUX3 były razem scalone. W aparaturze mam wszystko na oddzielny kanał i przełącznik poustawiane.
Sebaa
Posty: 66
Rejestracja: czwartek 18 gru 2014, 18:30
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Re: MultiWii Pro - problem

Post autor: Sebaa »

Hello,

GPS w pomieszczeniach w zasadzie nie łapie - przynajmniej ten moduł z zestawu MW PRO. U mnie nawet jak postawie na oknie to nie ma szans, natomiast jak wyjdę na podwórko to fix jest po około 30 sekundach. Co do silników to miałem podobny problem, że nie startowały równo albo nie kręciły się po uzbrojeniu. Pomogło wyczyszczenie epromu i drobna korekta w ustawieniach min throttle. Ja też skalibrowałem sobie od nowa regulatory. Po tym w zasadzie wszystko było OK. Powrót do nominalnych wartości po puszczeniu drążków - mam 9XR i też czasami nie wraca idealnie na środek, może się mylę, ale myślę, że to wynika z niedoskonałości aparatury i przestałem się tym przejmować.

Pozdrawiam
Kto umiera bogatszy, ten wygrywa.
Życie jest pasmem straconych okazji.
Awatar użytkownika
wonski17
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 10 lut 2015, 20:40

Re: MultiWii Pro - problem

Post autor: wonski17 »

Co dokładniej w tym epromie i min throttle pozmieniałeś ??
Sebaa
Posty: 66
Rejestracja: czwartek 18 gru 2014, 18:30
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Re: MultiWii Pro - problem

Post autor: Sebaa »

Hello,
wonski17 pisze:Co dokładniej w tym epromie i min throttle pozmieniałeś ??
Eprom - w Arduino plik->przykłady -> eprom -> clear

potem w kompilacji wsadu w pliku config.h zmieniłem bodajże na takie ustawienia

#define MINTHROTTLE 1064
#define MAXTHROTTLE 1950
#define MINCOMMAND 1000

Pozdrawiam
Kto umiera bogatszy, ten wygrywa.
Życie jest pasmem straconych okazji.
Awatar użytkownika
wonski17
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 10 lut 2015, 20:40

Re: MultiWii Pro - problem

Post autor: wonski17 »

W weekned trochę polatałem, co prawda mocno wiało ostrożnie śmigałem. Macie pomysły na te nieaktywne AUXy ??? Można je np. w config.h aktywować/dezaktywować czy coś z płytką/pinami mogło się stać ???

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ