Multiwii GUI 2.3 pre8 - blad podczas podłączenia FC

FC oparte na Arduino

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Be0wulff
Posty: 210
Rejestracja: niedziela 23 wrz 2012, 12:00
Lokalizacja: Warszawa

Multiwii GUI 2.3 pre8 - blad podczas podłączenia FC

Post autor: Be0wulff »

Czy ktos mial klopot z GUI 2.3, który wystepuje zawsze podczas proby podlaczenia FC? Mam Flipa 3.5 mega ( czyli takie NAZE32 ) i za kazdym razem gdy podlaczam go do GUI program wywala sie i podaje komunikat :

System.ArgumentOutOfRangeException: Value of '0' is not valid for 'Value'. 'Value' should be between 'Minimum' and 'Maximum'.
Parameter name: Value

Kontroler dziala z 2.2 ale mam klopoty ze skalibrowaniem ciągu silników - startują dopiero gdy drążek jest w połowie. Znalazlem info ze z 2.3 udaje sie to poprawic :) ale jak na złość oczywiscie nie chce działac.
Albatros
Posty: 37
Rejestracja: poniedziałek 05 sty 2015, 21:39
Lokalizacja: Londyn / Łódź

Post autor: Albatros »

Tylko raz mi wyskoczyl taki bład (dokładnie ten sam). Nic konkretnego nie robiłem, ot odłaczyłem wszystko i uruchomiłem GUI jeszcze raz.

Co do silników to miałem dokładnie to samo. Pisałem o tym w sąsiednim poście.
Od czasu do czasu program załapywał prawidłowe ustawienia, ale w wiekszosci przypadków po uzbrojeniu silniki w GUI spadały do zera i dopiero powyzej 50% zaczynały kręcić.
Wyczyśc eeprom wczytując sketch clear_eeprom - w arduino
I ponownie wycztaj MW.
U mnie jednak pomoglo przejscie na GUI 2.3 i najnowszy wsad MW - linkowalem w sąsiednim poście.
Szkoda że nie okiełznałem softa Misiowego, bo z opisu wynika ze zrobil na prawde super robote.

Mam jeszcze jedna mysl, ale to sprawdze po urlopie. Być może ręczne wybranie komponentów obecnych na FC w config.h załatwilo by sprawe. Mozliwe ze Crius mimo identycznie wygladajacej plytki ma inne elementy od mojego HK MW AIO
Pozdrawiam,
Bartek
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

Dlaczego nie używasz configuratora baseflight?
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Be0wulff
Posty: 210
Rejestracja: niedziela 23 wrz 2012, 12:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Be0wulff »

Nie wiem :) Jakos tamten mi wleciał rece :) sprobuje

EDIT : Juz wiem :) bo tez nie ma checi sie polaczyc... Zrobilem sztuczki z czyszczenie eepromu i wgralem nowy soft. Zaraz zobaczymy co dalej...

EDIT: Ok chyba sie udalo. Czyszczenie EEpromu -> nowy soft z funkcją samo kalibracji ESC -> czyszczenie Eepromu -> nowy soft z witespy -> ustawienie min throttle -> ustawienie trybu lotu . Dopiero ta sekwencja dala szanse na uzycie WinGui i rowny start silnikow od zera. Teraz moge sie zając PIDami i reszta ustawien.
Dzienks za podpowiedzi
credens
Posty: 109
Rejestracja: niedziela 07 gru 2014, 19:59
Lokalizacja: Zambrów

Post autor: credens »

Albatros pisze:Tylko raz mi wyskoczyl taki bład (dokładnie ten sam). Nic konkretnego nie robiłem, ot odłaczyłem wszystko i uruchomiłem GUI jeszcze raz.

Co do silników to miałem dokładnie to samo. Pisałem o tym w sąsiednim poście.
Od czasu do czasu program załapywał prawidłowe ustawienia, ale w wiekszosci przypadków po uzbrojeniu silniki w GUI spadały do zera i dopiero powyzej 50% zaczynały kręcić.
Wyczyśc eeprom wczytując sketch clear_eeprom - w arduino
I ponownie wycztaj MW.
U mnie jednak pomoglo przejscie na GUI 2.3 i najnowszy wsad MW - linkowalem w sąsiednim poście.
Szkoda że nie okiełznałem softa Misiowego, bo z opisu wynika ze zrobil na prawde super robote.

Mam jeszcze jedna mysl, ale to sprawdze po urlopie. Być może ręczne wybranie komponentów obecnych na FC w config.h załatwilo by sprawe. Mozliwe ze Crius mimo identycznie wygladajacej plytki ma inne elementy od mojego HK MW AIO
Czyli widzę, że nie byłem odosobniony w mojej walce z multiwii 2.2 (by Miś). Objawy identyczne. Po zazbrojeniu silniki na zero i parę innych dziwnych objawów. Dopiero GUI 2.3 połączone z multiwii 2.3 położyło kres moim trudom z konfiguracją FC. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ