Błąd przy ładowaniu softu

FC oparte na Arduino

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Firewall
Posty: 188
Rejestracja: niedziela 02 mar 2014, 16:10
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Błąd przy ładowaniu softu

Post autor: Firewall »

Wgrywając soft do multi wii pro pod koniec ładowania pojawia się następujący błąd: "avrdude: verification error, first mismatch at byte 0x0000 0x93 != 0xc6". Ma ktoś pojęcie co w takim wypadku zrobić? Kabel usb jest w porządku bo bez problemu ładuje drugą płytkę.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Spróbuj najpierw z IDE wgrać sketch "clean EPROM" czy jakoś tak. a potem właściwy wsad z MultiWii. Może są jakieś śmiecie w pamięci.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Firewall
Posty: 188
Rejestracja: niedziela 02 mar 2014, 16:10
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Firewall »

Rurek zrobiłem jak mówiłeś, ale nawet przy wgrywaniu samego eeprom_clear wywala ten błąd: "avrdude: verification error, first mismatch at byte 0x0000
0x01 != 0xc6
avrdude: verification error; content mismatch"
Sprawdziłem na dwóch różnych komputerach i nic.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Wygląda na padniętą płytkę... Możliwości dużo, poprzez padnięty hardware do złego bootloadera w procku.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: volender »

Hmm.... to powinno być sprawdzone przez programator wcześniej, ale czy masz wybraną dobrą płytkę w Arduino (chyba, że ta druga płytka też jest multiwii pro, i na niej działa ok)...

To jakaś mocno używana / często programowana płytka? Teoretycznie ilości dopuszczalnych zapisów nie da się przekroczyć, ale może masz pechowy egzemplarz?

W Fusach nie mieszałeś ostatnio (FuseBit'ach jakby coś ;) )?


EDIT:
Chociaż to raczej nie problem uszkodzonego romu (mógł paść jakiś bit), bo liczby 0x93 i 0xc6 różnią się na 4 bitach.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Firewall pisze:Kabel usb jest w porządku bo bez problemu ładuje drugą płytkę.
No tak... zabrakło podstawowego pytania czy owa "druga płytka" jest taka sama czy inna, a to bardzo istotne pytanie.
Pzdr. -----MIŚ-----
Firewall
Posty: 188
Rejestracja: niedziela 02 mar 2014, 16:10
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Firewall »

Identyczna, też z hobbyking'u też multiwii pro na atmega 2560, wszystko poprawnie wybrane, w sumie to kontroler kumpla, wiem że działała napewno ale po wgrywaniu kalibracji regli, musiało coś się schrzanić bo mówił że mu już nie chciała się podłączyć do GUI. I od wczoraj próubuję ją ożywić (wgrać system tak samo na tych samych ustawieniach co do mojej). U siebie objawy na komputerze opisywał że system ładował się jakieś ponad 5 minut i wywalało błąd, za to u mnie poprawnie przechodzi praktycznie całe wgrywanie (dioda led miga w odpowiedniej sekwencji) i tylko na samym końcu ten błąd.
P.S A moż jest to problem z portem micro usb w kontrolerze? Bo komputer raz wykrywa płytkę a raz ma problemy.
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: volender »

Dziwna sprawa... jeśli masz jakiś interfejs USB - UART, to spróbuj się podłączyć nim pod uart0 atmegi - jest wyprowadzony zaraz przy złączu usb, i tak spróbuj załadować soft.

Te płytki mają też zworkę, którą trzeba założyć, żeby móc zaprogramować układ (nie wiem co ona tam robi - zwiera Rx atmegi z Tx interfejsu USB na płytce??) - zobacz, czy masz ją założoną.
Firewall
Posty: 188
Rejestracja: niedziela 02 mar 2014, 16:10
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Firewall »

Okey USB UART zamówiony bo nie miałem żadnego wolnego pod ręką, zworka zwiera piny podpisane J1 tak samo jak w mojej płytce. Port uart0 atmegi to będzie ten pod który podpina się Bluetooth?
Firewall
Posty: 188
Rejestracja: niedziela 02 mar 2014, 16:10
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Błąd przy ładowaniu softu

Post autor: Firewall »

Witam, po dłużej przerwie. Konwerter usb-UART przyszedł, ale przy wgrywaniu nadal pojawia się ten błąd, ale mogę powiedzieć że jest postęp, ponieważ po wgraniu software'u zapaliły sję wkońcu ledy sygnalizujące pracę kontrolera, lecz zamiast migać świecą stałym światłem. Próbowałem wgrywać używając innego programatora ale dalej nie chcę ten FC poprawnie działać.
Dji Phantom 3 Pro / Martian II 220 F40 II 2400KV/dys xs20A / Coffin 225/ Dys 2207 2600kv/Emax bullet
https://www.facebook.com/zdjeciaifilmowaniezpowietrza
ODPOWIEDZ