pit202 quadroX-kopter

FC oparte na Arduino

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

pit202

Post autor: pit202 »

ech , nie wyrobie w tym sporcie , jak tak dalej pójdzie przejdę na czołgi ;-/

dzisiaj już się ładnie wznosił ale wiatr pociągnął go na bok , palce jeszcze źle reagują, znowu nie potrafiłem nim wrócić a jak za mocno wychyliłem drążek zrobiłem flipa w ziemie , straty nie za wielkie wygięte mocowanie silnika ( ten krzyżaczek ) i śmigło złamane , niebawem skończy mi się zapas.
Załączniki
Zdjęcie0245.jpg
Awatar użytkownika
adriano
Posty: 220
Rejestracja: poniedziałek 15 lis 2010, 22:13
Lokalizacja: warszawa

Post autor: adriano »

Zauważyłem że wielu z was mocuje silniki na krzyżak. Ja mam te same u siebie silniki co Pit202 i mocowałem aluminiowe profile bezpośrednio do silników. Te krzyżaki u was są w jakimś konkretnym celu ?
Pit, możesz sobie potrenować latanie na symulatorze wybierając helikopter. Można się nauczyć dobrych odruchów. Ja mam do czynienia z helikami i copterem i zasady są te same z tym że copterem łatwiej ;)
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

adriano pisze:... Te krzyżaki u was są w jakimś konkretnym celu ?
...
Zasadniczo montuje się je w celu zwiększenia stabilności koptera...no bo jak będzie cięższy to będzie bardziej mułowaty czyli mniejszy wariat czyli w efekcie stabilniejszy ;-)
Ale czy ta droga jest słuszna? Polemizowałbym :-)
Ja tam montuję silniki bezpośrednio do profilu.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Ze wzgledu na jakość materiału do ktorego wkreca się śruby i krotki gwint (akurat w tym modelu) :)
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Nie rozumiem po co te krzyżaki wam
Silniki są bardziej elastyczne (mają mniejszą podporę )
A na belce 10mm jest o wiele stabilniej ( tylko trzeba pamiętać o śrubkach z płaskim łbem a nie skośnym)
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikun »

Ja używam śrubki ze skośnym łbem (skośnym od spodu łba), robię fazy w otworach pod silnik od wewnątrz profilu, śruby oczywiście imbus - czuć że jest dobrze przykręcone :-)
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Można mocno przykręcać ale i tak podparcie jest małe
pit202

Post autor: pit202 »

dzisiejsze latanie na nowej ramie, jeszcze nie pogieta i nie polamana ;-)

troche wialo , ale udawalo mi sie w miare go utrzymywac, mialem drobne problemy z wysokoscia, musialem ciagle korygowac przy wlaczonym baro . pewnie jeszcze kwestia dobrania parametrow.

a wygladalo to tak :
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

A dlaczego uczysz się latać z włączonym BARO ? :shock: ?

1) nie nauczysz się dobrze latać, czuć modelu
2) na tej wysokości baro oszukuje i TYM bardziej pkt 1)

po prostu w tym układzie, na wysokości 1m jesteś zapętlony ;-) i słaba nauka jest. Za nisko latasz i automatyka próbuje wyręczyć Cie, co na tej wysokości jej nie wychodzi, co następnie Ty korygujesz i po Tobie znowu automat próbuje to ogarnąć...nic z tego nie będzie.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
pit202

Post autor: pit202 »

ok, umiem tez go trzymać bez baro , chcialem zobaczyc czy to dziala i w jakim zakresie, nastepnym razem go wyłącze , dzięki za uwagi, szkoda , ze tak podwiewało bo nie wiem czy go znosilo bo wiatr czy zle ustawiony acc.

no i szkoda , ze przy walnięciu w ziemie wariuje regulator wysokosci bo chętnie bym go sobie mocnie przystroił , moze niepoprawnie, ale lubie sobie nisko nad ziemią podryfować, moze doczekam sie kiedys az ktos zaimplementuje jakis czujnik odleglosci ?
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Generalnie BARO trzyma wysokość na wysokości ;-) ale nawet w MK najlepiej ustawionym będzie pływał +/- metr...

Nisko nad ziemią to rzeczywiście ultrasonic...ale bez przesady, jak to mówią :" praw fizyki Pan nie zmienisz ;-) " i jak gleba za blisko to nic nie utrzyma bo kopter dostaje kopa od odbitego strumienia zaśmigłowego...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ