CLI w MultiWii Crius AIO 2.2

FC oparte na Arduino

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Spook
Posty: 154
Rejestracja: środa 25 cze 2014, 17:31
Lokalizacja: Wrocław / Wałbrzych

CLI w MultiWii Crius AIO 2.2

Post autor: Spook »

Zanabyłem ostatnio MultiWii Crius AIO 2.0 (zdjęcie pokazuje 1.0). Jest już zamontowany w modelu i czeka na kalibrację PIDów, natomiast mam pewien kłopot - o ile MultiWii Win oraz MultiWii Gui (javowa) działają OK, to nie udało mi się dostać do linii poleceń. W MultiWii Win jest zakładka z CLI, ale albo są tam binarne dane (które aplikacja przetwarza potem na informacje z sensorów) albo nie ma nic. Próba wpisania poleceń nie daje żadnych rezultatów (diody Rx/Tx na kontrolerze migają, więc widać, że te dane są wysyłane).

Próbowałem też w PuTTY, ale z identycznym skutkiem: informacje o klawiszach idą do kontrolera, ten je dostaje (a przynajmniej migają diody), ale nie ma żadnej odpowiedzi.

Co mogę robić nie tak?
Aplikacja dla pilotów RC na Androida: Rc Assistant
ZMR250 "Zając", ZMR250 "Królik", DJI Mavic Pro, DJI Spark, HPI Savage Flux Xs "Ryś"
Awatar użytkownika
Royce
Posty: 345
Rejestracja: poniedziałek 02 lip 2012, 09:48
Lokalizacja: Zielonka/Warszawa

Post autor: Royce »

A skąd ci przyszło do głowy, że taka możliwość powinna być ?
Radek Piotrowski
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: lotpawel »

musi się dać, przecież jakoś np. osd wyciąga dane z fc, wszystko kwestia składni zapytania i raczej nie wpisywał bym komend z MWii GUI bo jak łączysz się z płytką to zajmujesz port komunikacji, putty albo arduino i serial monitor będzie dobry. ustaw dobrą prędkość i zapoznaj się z manualem
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Multiwii NIE POSIADA interpretera CLI, tak więc z terminala nic nie poustawiasz.
CLI jest tylko w kontrolerach opartych na 32 bitowych ARM'ach, czyli np. w KFC32 czy Naze32.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Spook
Posty: 154
Rejestracja: środa 25 cze 2014, 17:31
Lokalizacja: Wrocław / Wałbrzych

Post autor: Spook »

miś pisze:Multiwii NIE POSIADA interpretera CLI, tak więc z terminala nic nie poustawiasz.
CLI jest tylko w kontrolerach opartych na 32 bitowych ARM'ach, czyli np. w KFC32 czy Naze32.
Aaa. To wiele wyjaśnia :) Rozumiem, że w takim razie mogę tego FC skonfigurować tylko przy pomocy tych dwóch programików? To jeszcze dwa pytania: W jaki sposób mogę ustawić rodzaj koptera? I w KK2.5 istniała możliwość kalibracji ESC, czy da się to zrobić również w przypadku tej płytki?

Pozdrawiam -- Spook.
Aplikacja dla pilotów RC na Androida: Rc Assistant
ZMR250 "Zając", ZMR250 "Królik", DJI Mavic Pro, DJI Spark, HPI Savage Flux Xs "Ryś"
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Wszystko ustawiasz we wsadzie Arduino który ładujesz do płytki.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ