Multiwii ale co i jak?

FC oparte na Arduino

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

łooomatkooo jaki wieeelki, trochę pomęczysz się aby go zestroić, trochę ciężko przy takim nadmiarze mocy i takiej rozpiętości....na początek to przelutuj regle i daj je na centerplejcie, po co taka masa ma sobie na ramionach dyndać, do tego na mniej pewnym połączeniu jakim są goldy...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
K@mil
Posty: 27
Rejestracja: środa 02 mar 2011, 16:38
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: K@mil »

No i kolejny lot testowy za sobą :) Poszedłem za radom i testowałem na standardowych ustawieniach w sofcie 1.8patch. Jednak co zauważyłem jest to ze quadem nadal buja ale to przeważnie lewe przednie ramie i prawe tylne w układzie X. Buja quadem jak huśtawka. W acro trochę ale z włączonym Acc to najpierw buja a potem rzuca quadem. Zrobiłem więc test w rękach nad głową i zauważyłem ze quad nie chce wisieć z włączonym acc spokojnie, a baro to chyba wogule jakby nie działało:(
Jakub Jewuła
Posty: 1867
Rejestracja: poniedziałek 12 lip 2010, 11:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jakub Jewuła »

K@mil pisze:No i kolejny lot testowy za sobą :) Poszedłem za radom i testowałem na standardowych ustawieniach w sofcie 1.8patch. Jednak co zauważyłem jest to ze quadem nadal buja ale to przeważnie lewe przednie ramie i prawe tylne w układzie X. Buja quadem jak huśtawka. W acro trochę ale z włączonym Acc to najpierw buja a potem rzuca quadem. Zrobiłem więc test w rękach nad głową i zauważyłem ze quad nie chce wisieć z włączonym acc spokojnie, a baro to chyba wogule jakby nie działało:(
O stabilizacji wysokosci (baro) w MultiWii narazie zapomnij.

Zmien soft na 1.7 - z 1.8 sporo osob ma problemy.

Co do bujania w jednej osi to przygladnij sie konstrukcji - czy przypadkiem
kontroler w tej wlasnie osi nie rusza sie troche? Albo rama nie ugina?

Ja bym tak na oko podniosl ciut P dla Roll i Pitch w trybie acro.
Co do trybu stable to jesli Ci szaleje po zalaczeniu ACC to zmniejsz
LEVEL nawet do 7.

Dokladnosc sterowania poprawisz zmniejszajac troche RC rate
i zwiekszajac RC expo. Ja domyslnie ustawiam 0.75 / 0.65.

q
K@mil
Posty: 27
Rejestracja: środa 02 mar 2011, 16:38
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: K@mil »

wielkie dzięki :) dziś będę dalej próbował :)
ODPOWIEDZ