Multiwii 2.1 KUKI vs Multiwii 2.3 stockowe

FC oparte na Arduino

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

darrrrek
Posty: 93
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 07:27
Lokalizacja: Oświęcim

Multiwii 2.1 KUKI vs Multiwii 2.3 stockowe

Post autor: darrrrek »

Witajcie,

Mam 2 quadcoptery w jednym jest soft 2.1 kukiego a w drugim stockowy 2.3. Pierwsze co się mocno rzuciło w oczy to start quada z softem 2.3 - prosto w górę jak po sznurku. Żadnych przechyłek przy rozkręcaniu silników, bardzo na +. W sofcie 2.1 mam problem, że przy starcie lubi przechylać. Ciekaw jestem czy to kwestia modelu czy softu. Ten quad na multiwii 2.3 jest zbudowany z najtanszych chinskich silnikow i regli bez fast PWM.
Awatar użytkownika
dowdervil
Posty: 190
Rejestracja: wtorek 08 paź 2013, 20:48
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: dowdervil »

Przede wszystkim ustawienie PIDów i konfiguracja.
Później wyważenie śmigieł, silników, kalibracja acc :roll:
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Post autor: fragles »

Bzdury piszesz. Wyważanie śmigieł i kalibracja acc i mag to podstawa.
Pidy mogą być standardowe, da się latać każdym kopterem na nich - bez kalibracji acc i mag natomiast latać się nie da.
Awatar użytkownika
dowdervil
Posty: 190
Rejestracja: wtorek 08 paź 2013, 20:48
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: dowdervil »

Nie pisze bzdur! Sam mam kompletnie nie wyważone śmigła i lata bardzo dobrze. :roll: Celowo zmieniłem pidy i lot był już bardzo niestabilny.

Oczywiste że bez kalibracji acc nie da się latać, czy ktoś mógł inaczej pomyśleć? Chodziło o dokładność kalibracji.

A bez kalibracji mag da się latać, wystarczy go mieć wyłączonego.
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Post autor: fragles »

dowdervil pisze:Oczywiste że bez kalibracji acc nie da się latać, czy ktoś mógł inaczej pomyśleć? Chodziło o dokładność kalibracji.
To ciekawe... czyli według Ciebie można skalibrować acc bardziej lub mniej dokładnie? To dla mnie jakaś nowość :lol:
darrrrek
Posty: 93
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 07:27
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: darrrrek »

fragles pisze:Bzdury piszesz. Wyważanie śmigieł i kalibracja acc i mag to podstawa.
Pidy mogą być standardowe, da się latać każdym kopterem na nich - bez kalibracji acc i mag natomiast latać się nie da.

U mnie na standardowych PIDach nie chciał w ogóle latać. Szarpało gadem jak nie wiem. Dopiero zmiany spowodowały, że lata idealnie i płynnie.
ODPOWIEDZ