Multiwii czy któraś wersja posiada filter dla barometru ?

FC oparte na Arduino

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

darrrrek
Posty: 93
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 07:27
Lokalizacja: Oświęcim

Multiwii czy któraś wersja posiada filter dla barometru ?

Post autor: darrrrek »

Witajcie,

Mam pytanko, czy któraś z wersji multiwii wykorzystuje filter dla barometru ?? u mnie barometr sobie pracuje prawie jak sinusoida w gniazdku :) jakby to uśrednić to może utrzymywanie wysokości lepiej działało ? puki co mój quad opada i wznosi się zgodnie z sygnałem jaki odczytuje z baro.
Awatar użytkownika
misiekkk
Posty: 2084
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 21:24
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: misiekkk »

Gąbkę na baro założyłeś ?
Świat z góry wygląda lepiej ;-)
darrrrek
Posty: 93
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 07:27
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: darrrrek »

Tak, baro skacze podpięte w pokoju do lapka więc to nie problem gąbki a samego czujnika. TO raczej norma w multiwii
Awatar użytkownika
kaczmarsky
Posty: 505
Rejestracja: poniedziałek 08 lis 2010, 10:28
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Post autor: kaczmarsky »

Baro będzie się tak zachowywało niestety. Każde wahanie ciśnienia spowodowane ruchem powietrza na zewnątrz i działaniem instalacji wentylacji grawitacyjnej (a taka pewnie jest w twoim domu) będzie widoczne na wykresie pracy czujnika baro.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

darrrrek, Jaka wersja softu MWC ? Oficjalna 2.3 czasami się tak zachowuje, optymalizacje Alex'a to zrobiły. Mój soft 2.26 też ma tą przypadłość. W moim 2.27 jest to już poprawione.
Oczywiście linia nie będzie idealnie prosta, ale nie powinna przypominać sinusoidy...
Pzdr. -----MIŚ-----
darrrrek
Posty: 93
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 07:27
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: darrrrek »

miś pisze:darrrrek, Jaka wersja softu MWC ? Oficjalna 2.3 czasami się tak zachowuje, optymalizacje Alex'a to zrobiły. Mój soft 2.26 też ma tą przypadłość. W moim 2.27 jest to już poprawione.
Oczywiście linia nie będzie idealnie prosta, ale nie powinna przypominać sinusoidy...
MultiWii by Kuki v. 0.6.3 z softem 2.1

Czy na moje FC mogę wrzucić Twój soft 2.27 ?? wiem, że mam tylko atmege 328 ale nie używam nic więcej poza accel,gyro, baro i mag
Awatar użytkownika
Chestnut
Posty: 336
Rejestracja: czwartek 22 sie 2013, 20:28
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Chestnut »

Miałem ten sam problem, zobacz jakie masz baro wybrane w sofcie- ja miałem też "sinusoidę", też płytka kuki 0.6.3,
nie wiedziałem co i jak, sprawdziłem problem od źródła, i zamiast tego kwadratowego miałem zdefiniowany ten prostokątny czujnik ciśnienia, (symboli nie pamiętam)
po wgraniu softu z "dobrym" czujnikiem- problem zniknął- linia odczytu ciśnienia prawie prosta, odczyty super- wcześniej biłem rekordy, bo latałem (wg. wskazań baro) ponad 22 tysiące metrów w górę ;-)
Mój największy lęk to sytuacja w której ja umieram, a Żona sprzedaje moje "zabawki" za tyle, za ile jej powiedziałem że je kupiłem...
darrrrek
Posty: 93
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 07:27
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: darrrrek »

Chestnut pisze:Miałem ten sam problem, zobacz jakie masz baro wybrane w sofcie- ja miałem też "sinusoidę", też płytka kuki 0.6.3,
nie wiedziałem co i jak, sprawdziłem problem od źródła, i zamiast tego kwadratowego miałem zdefiniowany ten prostokątny czujnik ciśnienia, (symboli nie pamiętam)
po wgraniu softu z "dobrym" czujnikiem- problem zniknął- linia odczytu ciśnienia prawie prosta, odczyty super- wcześniej biłem rekordy, bo latałem (wg. wskazań baro) ponad 22 tysiące metrów w górę ;-)
Co jest wybrane w sofcie się chyba nie dowiem, bo nie ja wrzucałem soft do MWC. Kupiłem gotowego quad'a, a osoba od której kupiłem nie ma pojęcia co było definiowane przez wrzucaniem softu. Pozostaje mi wrzucić soft od nowa i eksperymentować. Ale zanim to zrobię pobawię się PIDami. U mnie barometr to MS5611c
Ostatnio zmieniony wtorek 14 paź 2014, 13:43 przez darrrrek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

darrrrek pisze:Czy na moje FC mogę wrzucić Twój soft 2.27 ??
Możesz, ale musisz powyłączać nieużywane bajery, gps'y i inne aby soft zmieścił się do procka.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

GPS to się nawet mieści (no bo przecież do obsługi ma drugą identyczną atmegę :-) na płytce międzymordzia I2C-UART ) jakby co to mi się udało zmieścić soft Misiowy (ale taki sprzed roku 2.23) i warunek - atmega nie ta z tych dziwnych z literką "U" w nazwie bo tam rzeczywiście brakuje kilobajta albo półtora...

Edicao: a wziąłem sobie 2.27 Miśiowy , pobabrałem, ustawiłem nawet "eksperymentalne kuki 063" i tadam, mieści się :-) 26736 bajtów na dostępne 30720 a więc jest nawet zapas na robaki ;-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ