Multiwii Crius + MinimOSD - problem

FC oparte na Arduino

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Rogalik88
Posty: 42
Rejestracja: czwartek 18 sie 2011, 15:09
Lokalizacja: Radom

Multiwii Crius + MinimOSD - problem

Post autor: Rogalik88 »

Mam kolejny problem z Minimem i MWC SE 2.5. Na osd zauważyłem że sztuczny horyzont nie działa prawidłowo, jest przechylony ok. 10-20 stopni w lewo. Kalibracja nic nie pomaga. W Multiwiiconfig po podpięciu minima nie działają odczyty - działa jedynie ALT. Sztuczny horyzont w configu i magnetometr także działają ale tylko na graficznym przedstawieniu i bardzo zacinają, działają z opóźnieniem. Po odłączeniu minima wszystkie odczyty prawidłowe.

Obrazek
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

A jaki firmware?
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Rogalik88
Posty: 42
Rejestracja: czwartek 18 sie 2011, 15:09
Lokalizacja: Radom

Post autor: Rogalik88 »

Najpierw Minimosd Extra w wersji dla Multiwii, zmieniłem na Minimosd Kv Team najnowsze i horyzont jakby pokazuje już lepiej ale nadal przy połączeniu przez FTDI z płytką MWC nie odczytuje czujników. W płytce soft Multiwii 2.1.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Musisz odłączyć OSD jak podpinasz Criusa SE do PC. Nie ma na to rady. Albo jedno albo drugie może być podłączone.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Janek
Posty: 129
Rejestracja: niedziela 25 maja 2014, 14:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Janek »

Spróbuj wg. sposobu opisanego tutaj:
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=12188

Ja nie mogłem zmusić do działania żadnej wersji KV Team z softem miś. Przeczytałem co w w/w wątku, wgrałem i ruszyło za pierwszym. Jedyny problem jaki mam w tej chwili, że po podłączeniu pakietu muszę dodatkowo resetować minima, żeby się zbootował, ale to już zupełnie inna bajka ;)
ODPOWIEDZ