rctimer arudflyer 2.5.2 problem

FC oparte na Arduino

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

jaack
Posty: 73
Rejestracja: czwartek 01 maja 2014, 20:09
Lokalizacja: Krzyż Wlkp.

Post autor: jaack »

KrisMaster pisze:EDIT: Czy na pewno masz kompas w ardupilocie? Nie przypadkiem razem z gps?
To miało być właśnie moje pierwsze pytanie do Kolegi po tym jak określi problem, bo nie napisał tego nigdzie ;-)
wedel
Posty: 28
Rejestracja: środa 09 lip 2014, 20:35
Lokalizacja: Częstochowa-Radomsko

Post autor: wedel »

kompas jest w autopilocie. GPS to Rctimer u-Box CN-06 v3.0.

silniki udało się uruchomić ;) musiałem wgrać w ESC soft Simonk i wszystko ruszyło :) poukładałem kable, oświetlenie i teraz zostało mi właśnie ustawić kompas :)

KrisMster, zrobię tak jak mówisz i zobaczę czy się poprawi. tutaj kolega mi podpowiadał aby wziąć w teren laptop i tam ustawić kompas. niestety jestem też ograniczony z czasem ponieważ jestem jeszcze uczniem technikum :) ale powoli do przodu:)
Awatar użytkownika
dowdervil
Posty: 190
Rejestracja: wtorek 08 paź 2013, 20:48
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: dowdervil »

Technikum nie ucieknie, sam chodziłem i skończyłem z egzaminem zawodowym zdanym na 98%!

Jak nie masz czasu to po co budujesz ? :lol: Czas się zawsze znajdzie, a kalibracja kompasu to tylko w terenie.
wedel
Posty: 28
Rejestracja: środa 09 lip 2014, 20:35
Lokalizacja: Częstochowa-Radomsko

Post autor: wedel »

jest on już zbudowany :D czas to głównie w weekend :D ale też są inne modele którymi trzeba się zaopiekować :D

wezmę model w teren i zobaczymy co z tego będzie :D
wedel
Posty: 28
Rejestracja: środa 09 lip 2014, 20:35
Lokalizacja: Częstochowa-Radomsko

Post autor: wedel »

witam!:D
model lata, bawię się nawet w wietrze wieczorami :-D -2 stopnie mi nie przeszkadzają :-D

do rzeczy, latałem dzisiaj jak zwykle na polu, 1 pakiet ok wylatany. włożyłem drugi i chciałem nim dolecieć do domu ulicą (na wsi to sobie mogę :-) ) a tu nagle model przestał reagować na drążki, ja w strachu biegnę żeby go łapać a on w górę i do tyłu. zastrachany, że około 1000zł pójdzie w świat biegnę, patrzę się zatrzymał i ląduje w miejsce startu. RTL nawet nie był jeszcze ustawiony więc nie mam pojęcia jak to się mogło stać.

i pytanie, czy włączona opcja GeoFence mogła to spowodować? trochę poczytałem, że ta opcja działa jak się ustawi pole w zakładce FlightPlan a tego nie robiłem. :oops:
Awatar użytkownika
Eman81krk
Posty: 782
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 17:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Eman81krk »

Tak mogła i pewnie zadziałała :) a to czy wieś czy nie to raczej kiepski pomysł latać po ulicy jaką by nie była ;-)
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Lotnik54 »

A ja głupi myślałem, że Częstochowa to jednak dość duże miasto jak na polskie warunki. A to jedynie wieś u podnóża klasztoru. Jak to się wszystko szybko zmienia.
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
wedel
Posty: 28
Rejestracja: środa 09 lip 2014, 20:35
Lokalizacja: Częstochowa-Radomsko

Post autor: wedel »

duże duże :D ogólnie to Radomsko a dokładniej to okolice :D ale coś trzeba było wpisać ale już zmieniam :D
wieczorem ruchu nie ma :)
ODPOWIEDZ