minimOSD Extra dla MW

FC oparte na Arduino

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
chessus
Posty: 202
Rejestracja: środa 28 wrz 2011, 09:20
Lokalizacja: Kraków

Re: minimOSD Extra dla MW

Post autor: chessus »

Rurek, to co piszesz jest dla mnie jak najbardziej logiczne. Jednak faktem jest, że na drugim minimie po załadowaniu kvteam tym samym ftdi, tak samo podpiętym, mam na ekranie normalne napisy. Mam fioletowe płytki z banggood. Jutro się temu przeglądanę.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: minimOSD Extra dla MW

Post autor: Rurek »

To znaczy tylko tyle że jeden miał wcześniej wgrane a drugi nie. Ot cała logika tej sytuacji.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
chessus
Posty: 202
Rejestracja: środa 28 wrz 2011, 09:20
Lokalizacja: Kraków

Re: minimOSD Extra dla MW

Post autor: chessus »

O tym nie pomyślałem :) Dzięki.
Awatar użytkownika
chessus
Posty: 202
Rejestracja: środa 28 wrz 2011, 09:20
Lokalizacja: Kraków

Re: minimOSD Extra dla MW

Post autor: chessus »

Proszę oświećcie mnie ciemnego bo już szału dostaję.
podłączyłem płytkę minimosd do zasilania 12V aby wgrać fonty i nic. 5V z drugiej strony podałem z regulatora (5,1V) bo FTDI wypluwał jedynie 4,6V a czytałem że minimOSD jest na to czułe.
Mam dokładnie tą płytkę co poniżej:
http://www.banggood.com/APM-OSD-MinimOS ... 14255.html
Ma ona zlutowane w standardzie miejsce które w starszych modelach trzeba było samemu zlutować.
Dzięki pomocy Rurka zakumałem dlaczego wczoraj nie ładowałem czcionek , mimo że myślałem, że ładuję.
Ale dzisiaj nadal mi się nie udało.
Raczej mam wszystko dobrze podłączone, czyli RX-TX, TX-RX DTR-GRN, 5Vz beca-5V i GND-GND. Z drugiej strony 12V.
Atmega przyjmuje wsad a MAX nie.
Biorę pod uwagę, że może dzisiaj podpinając z jednej strony 5V a z drugiej 12V coś zjarałem, bo nie do końca kumam jak to jest z tym lutowaniem na płytce dynksa, ale na stronie sklepu jest rysunek na którym tak są podpięte kabelki jak u mnie a poza tym przez 2 poprzednie dni nie podpinałem 12V i też się nie wgrywało. Żaden dymek czy iskry też nie poszły z układu :)
Głupi już jestem i szczerze mówiąc tracę cierpliwość. Na domiar złego dzisiaj spróbowałem wgrać minimosd extra do drugiej płytki , tej na której działał kvteam i teraz mam dwie niedziałające. Wgrywałem z podpiętym 5V i z drugiej strony 12V.
W jednej z nich mam nadal komunikat że czeka na upload czcionek, a drugi nie pokazuje żadnego komunikatu.
Oczytałem się przez kilka dni i naoglądałem ale sam sobie z tym g....m najwyraźniej nie poradzę.
Co robię nie tak?

EDIT
spróbuję jeszcze rozlutować pady ale to pewnie nie wiele da.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: minimOSD Extra dla MW

Post autor: Rurek »

Hmm jeżeli przy zalutowanych zworkach podałeś napięcie na część analogową i na część cyfrową to chyba cosik się podjarało :-/
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
chessus
Posty: 202
Rejestracja: środa 28 wrz 2011, 09:20
Lokalizacja: Kraków

Re: minimOSD Extra dla MW

Post autor: chessus »

Huraaaaa!
Rozlutowałem dziada i zadziałało. I to obydwa. Czyli na szczęście nic się nie spaliło :-)

Dzięki Rurek !!!

Zastanawiam się jeszcze czy te płytki, mimo że nowo zakupione to są te nielubiące 12V czy może nowsza seria, czyli czy można je zasilać śmiało z 12V.
Jest na nich jedynie data 2011/08/24 ale brak nazwy wersji. Może ktoś tych konkretnych używa i jest w stanie powiedzieć?
ODPOWIEDZ