Arducopter

FC oparte na Arduino

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
sigreg
Posty: 1008
Rejestracja: piątek 12 mar 2010, 14:54
Lokalizacja: Zabrze

Arducopter

Post autor: sigreg »

Dobra, chlopaki, kto tym lata ? 8-) Tylko nie pisac mi tu o zdradzaniu helikow bo w moim wypadku to niemozliwe :mrgreen:
Mysle o platformie mniej stresogennej na przyszly sezon, dopoki nie ukonczone zostana prace ArduHeli. A w ardu za Fc robi ten sam sprzecik ktory wykorzystywany jest w ardupilocie i arduheli, przekladasz, programujesz, latasz - co bardzo mi sie podoba.
Dostepny jest juz zestaw arducoptera z rama, silnikami i plytka czunikow (trzeba miec swojego ardupilota), cena 440$:

http://store.diydrones.com/ArduCopter_P ... ter-03.htm
http://diydrones.com/profiles/blogs/ard ... 1#comments

Warte to cos ? Bo wiecie, swieta blisko :mrgreen:

Grzesiek
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Re: Arducopter

Post autor: diem »

sigreg pisze:Tylko nie pisac mi tu o zdradzaniu helikow bo w moim wypadku to niemozliwe :mrgreen:
Pogadamy o tym po przyszłym sezonie ok??:) Projektu nie znam niestety.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
From_heaven
Posty: 1301
Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 13:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: From_heaven »

Jak chcesz mieć coś mniej stresogennego, to kup sobie trexa 450 i po sprawie.
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

jak bys kupil to na razie tu masz w miare latajcy (gps/altitiude hold) kod:
http://code.google.com/p/ardupirates/
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1286011
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

słyszałem że są bardzo lekkie ale i bardzo delikatne
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

kefir pisze:słyszałem że są bardzo lekkie ale i bardzo delikatne
dokladnie, rame zrob sam lub kup u jakiegos innego zrodla, chocby oprawcyfoto.
Awatar użytkownika
losieeek
Posty: 205
Rejestracja: piątek 01 paź 2010, 09:47
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: losieeek »

ja mam to FC, ale na razie tylko poskładane i sprawdzone z konfiguratorem,(na razie bez magnetometru i telemetrii, powinny przyjść w tym tygodniu...) jak tylko będę miał trochę więcej czasu, myślę że w połowię grudnia, to spróbuje wsadzić to na jakąś ramę i napiszę coś więcej... na diy drones jest fajna wersja mini Arducopter indoor, z opisem budowy , tak do latania po domu w długie zimowe wieczory... no i Ardupirates z rcgroup też mocno rozwijają własną wersję softu do tego FC może być szybciej niż oficjalna...
Awatar użytkownika
sigreg
Posty: 1008
Rejestracja: piątek 12 mar 2010, 14:54
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: sigreg »

450 kupilem juz jakis czas temu, i od poczatku mam z nia problemy, ehh, trzeba bylo zostac przy TT, ani Raptor ani minititan nigdy mnie nie zawiodly. A alignowska 450 po tym jak w koncu udalo mi sie ja uruchomic (po wywaleniu alignowskiego zyra) dzisiaj ostro zaryla w snieg. Wylogowal sie odbiornik, cos ewidentnie sieje, albo regiel, albo elektrostatyka bo naped na pasek.

Grzesiek
FPV - Your world from my perspective :)
Awatar użytkownika
sigreg
Posty: 1008
Rejestracja: piątek 12 mar 2010, 14:54
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: sigreg »

Witam,

Jakby ktos kupowal elektronike Ardupilota i Shielda to jednak lepiej w stanach. Z tego co czytalem DIydrones i sparkfun maja sprzedawac wkrotce komplet, wiec nie bedzie potrzeby zakupu tych elementow osobno co podwajalo koszty przesylki.
Ja kupilem w coolcomponents (UK) (bo europa, bo wszystko w jednym sklepie itd) i wyszedlem na tym jak... :evil: Nie dosc ze drozej to jeszcze obowiazkowy VAT o czym przekonalem sie dopiero przy platnosci po potwierdzeniu zamowienia. Wiec nie polecam.

Mam pytanie co do ramy, zdecyduje sie chyba na rame od "oprawcy". Bardzo podoba mi sie idea ramy skladanej, latwo wtedy takiego wielowirnikowca wcisnac w byle walizke i polatac na urlopie. Pytanie tylko czy rama o przekatnej 630 mm to nie za wiele jak na pierwszego quada ?

Grzesiek
FPV - Your world from my perspective :)
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

sigreg pisze:Witam,

Jakby ktos kupowal elektronike Ardupilota i Shielda to jednak lepiej w stanach. Z tego co czytalem DIydrones i sparkfun maja sprzedawac wkrotce komplet
juz jest :mrgreen:
http://store.diydrones.com/SearchResults.asp?Cat=1

pewnie Diem mnie znowu zjedzie ale imho im rama wieksza i ciezsza tym stabilniejsza takze spoko (przy czym na mniejszych smiglach latwiej, przynajmniej na kodzie ardupilota uzyskac stabilnosc wiec na poczatek nie dawaj smigiel 12") ;-)
Awatar użytkownika
From_heaven
Posty: 1301
Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 13:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: From_heaven »

sigreg pisze:Wylogowal sie odbiornik, cos ewidentnie sieje, albo regiel, albo elektrostatyka bo naped na pasek.
Myślę, że nie ma to kak Futaba FASST. Kiedyś to nawet czytałem na forach cóż to takiego jest ten wylogowywujący się odbiornik, bo w Futabie takie coś po prostu nie występuje.
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

cholo pisze: pewnie Diem mnie znowu zjedzie ale imho im rama wieksza i ciezsza tym stabilniejsza
A czemu mam Cie zjechac skoro masz racje?:P Zależy jak kolega Sig chce latać. Dynamicznie = mała rama, Stabilnie, bardziej bezwładnie = duża rama.

Nie wiem czy Jakub zmienił coś od czasów Rurkokoptera w tej ramie.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
sigreg
Posty: 1008
Rejestracja: piątek 12 mar 2010, 14:54
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: sigreg »

juz jest
No to swietnie. Wychodzi wiec na to ze wystarczylo poczekac 2 tygodnie zeby nie byc dobrych pare stowek w plecy :evil:
Jesli im wieksza tym lepiej w takim razie wezme ta 630 mm. Latac toto bedzie na kodzie Ardupirates, filmiki z oblotow w wersji "Super Stable" sa bardzo obiecujace.

Edit: przeznaczenie quada to "plywanie" w powietrzu z kamerka i aparatem w celu podziwiania widokow z wysoka 8-) Do szalenstw jednak jednowirnikowce :mrgreen:
Myślę, że nie ma to kak Futaba FASST. Kiedyś to nawet czytałem na forach cóż to takiego jest ten wylogowywujący się odbiornik, bo w Futabie takie coś po prostu nie występuje.
Przyczyna zostala znaleziona - pogromca helikow ze stajni Aligna, czyli elektrostatyka. Konstrukcja 450 Sport jest dosyc wredna, z jednej strony skrzynka ogonowa aluminiowa i aluminiowy boom, z drugiej strony PLASTIKOWY uchwyt booma mocowany do weglowej ramy i aluminiowa zebatka napedu paska. I ganiajacy pomiedzy nimi elastyczny pasek. Cos takiego wymyslil Van Der Graaf jakis czas temu.
W efekcie najpierw glupialo zyro GP750, a po zmianie na stara dobra Futabe 401 (wielkie, ciezkie i nie do zabicia, uwielbiam je) ogon zachowywal sie poprawnie, za to przy pierwszym locie probnym wyladowanie zabilo mi odbiornik i musialem model pozbierac do reklamowki. Trudno mi powiedziec jak mocne wyladowania Futaba jest w stanie zniesc, ale Spektrum jest tu baardzo cienkie.
Od tej chwili kazdy moj helik w ktorym naped bedzie paskiem i zobacze plastikowe mocowanie ogona oobowiazkowo dostanie instalacje "uziemiajaca". W wypadku tego nieszczesnego sporta pomoglo, niestety o jeden komplet lopat, wal, szpindel, element ramy i podwozie za pozno.

Grzesiek
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

sigreg pisze:Trudno mi powiedziec jak mocne wyladowania Futaba jest w stanie zniesc, ale Spektrum jest tu baardzo cienkie.
Słyszałem, ze po przejsciu z dsm2 na fasst problem przestaje istnieć. Słyszałem od Hansklossa :)
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
From_heaven
Posty: 1301
Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 13:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: From_heaven »

No ciekawa koncepcja. Ja mam Trexa 450 SE v2, gdzie mocowanie belki do ramy jest aluminiowe.
ODPOWIEDZ