Multiwii by MIS AIRPLANE

FC oparte na Arduino

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pbrys
Posty: 1663
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 18:52
Lokalizacja: Lubienia

Post autor: pbrys »

profesor pisze:....

Chwile to pewnie poczeka aż się Stratos odbuduje do końca :-D
- tak wyglądają źle ustawione pidy na multiwii + dziczenie na pełnym gazie :

Obrazek

a widziałem jak te lotki merdaly góra dół jak ryba bokiem w wodzie - kwestia czasu aż strzeli węgiel...
nieprawda :-P

latałem tak klasycznie przynajmniej ze 3 razy i było GIT ;-)

PS. wiatr zrobił swoje
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

latałem tak klasycznie
Znaczy się bez stabilizacji ? Bo z włączoną stabilizacją serwa zasuwają prawie non stop, i wszelkie słabe punkty konstrukcji od razu dają się we znaki. To samo z zasilaniem serw czyli z BEC'em. Przy włączonej stabilizacji słaby BEC po krótkim czasie się po prostu wyłączy z przegrzania, no i klops.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
profesor
Posty: 1094
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2010, 09:37
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: profesor »

miś pisze:
latałem tak klasycznie
Znaczy się bez stabilizacji ? Bo z włączoną stabilizacją serwa zasuwają prawie non stop, i wszelkie słabe punkty konstrukcji od razu dają się we znaki. To samo z zasilaniem serw czyli z BEC'em. Przy włączonej stabilizacji słaby BEC po krótkim czasie się po prostu wyłączy z przegrzania, no i klops.
Raczej BEC wyrobił - nie wytrzymała konstrukcja od oscylacji.
Włączył stabilizacje i serwa dostały oscylacji przy większej prędkości , widziałem jak machały wcześniej lotkami góra-dół także pewnie to samo się stało i pękł węgiel.

A co do GPS + Multiwii na Atmega328+ RemzibiOSD - da się wystarczy wgrać Soft RemzibiOSD z obsługą tekstu który ma osobne wejście z programowym RS'em, ustawiamy Baud GPS na 38400 i RemzibiOSD też, TX z GPS do RX Multiwii, RX-2 RemzibiOSD na TX Multiwii, Hardłerowo jesli się podkrada GPS z RemzibiOSD to ono robi inicjacje GPS'a
Potem wystarczy wkleić kawałek mojego kodu który odpowiednio wysyła ststus czyli w tym przypadku co 1 sek np literkę "A" jak Auto po RS z Multiwiilinią TX dla RemzibiOSD.

Zarzuciłem projekt wsparcia RemzibiOSD z racji kilku denerwujących niedociągnięć w wyświetlaniu OSD i zjadaniu literek w tekscie wysyłanym do OSD, Jak weszło AIO + MinimOSD na kanapce brodźka było już po "ptokach" z RemzibiOSD, ale jak widac moja praca nie pójdzie na marne :)
Pozdrawiam Piotr.
YouTube
Awatar użytkownika
pbrys
Posty: 1663
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 18:52
Lokalizacja: Lubienia

Post autor: pbrys »

miś twój 2.27 nie działa jak należy(coś z potrami serw) z kukim 0.6.3

wrzucam mój sofcik który poprawiałem według twoich wytycznych działa lata

https://drive.google.com/file/d/0B9gg5E ... sp=sharing
Awatar użytkownika
remix
Posty: 629
Rejestracja: środa 24 sie 2011, 20:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: remix »

Ja też mam problem nawet po poprawce pbrys..

SERVO_1_HIGH; // set servo 1's pin high

Kod: Zaznacz cały

  This report would have more information with
  "Show verbose output during compilation"
  enabled in File > Preferences.
Arduino: 1.0.6 (Windows 7), Board: "Arduino Uno"
Output.ino: In function 'void __vector_14()':
Output:713: error: 'PORTL' was not declared in this scope
Output:720: error: 'PORTL' was not declared in this scope
Output:723: error: 'PORTL' was not declared in this scope
Ogarnia ktoś? bo ja zupełnie nie kumam co on do mnie rozmawia :mrgreen:

Edyta:
Gamoń ze mnie i tyle :mrgreen: ATMega 2560 nie ustawiona i to był powód
no ale usprawiedliwię się tym że dawno tego nie robiłem :mrgreen:

Edyta2:
No i znowu utknąłem bo za cholerę nie mogę się połączyć z Gui niby łączy ale nie łączy próbowałem na win7 64bit i na XP rezultat taki sam... jakieś pomysły ?

Dodam że jak właczam gui to wersje mam v0 :shock:
a po podłączeniu na AIO mryga poza zieloną i czerwona dioda mryga też dioda RX ale później gaśnie.

Z arduino nie mam problemów żeby wgrać fw normalnie idzie i widać przy uploadowaniu że dioda TX i RX smiga.

Edyta3:
Nie wiem o co biega (błąd konfiguracji??) ale wgrałem sobie MWii 2.3 wybrałem samollota odpaliłem gui z paczki i wszystko śmiga.

Może coś powinienem w Miśiowym sofcie wyłączyć? bo na początek chcę z gołą płytką polatać.
Na pierwszym planie : Mała Hania 25.11.2014 :-P
Bixler v2 eLeReS AP z MAXem :mrgreen: in progress...
Bimbal pod mobiusa do F550 (dopieszczanie)
ZMR 250 ->Pierwsze Koty za Płoty(OSTRO!)
Raptor FPV 1600 - rekord 5500m i tyle mi styka :mrgreen:
Awatar użytkownika
pbrys
Posty: 1663
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 18:52
Lokalizacja: Lubienia

Post autor: pbrys »

ja nie ogarniam, moje zmiany dotyczą tylko płytek z prockiem atmega328P (Promini) i zmieniałem tak tylko żeby działało z kukim 0.6.3


@miś tak z ciekawości jak by wywalił wszystkie ficzerki z kodu dotyczące eleresa + telemetrii to baro też się nie zmieści ?

ps nie musisz odpowiadać - wiem ze nie leży to w twoim interesie
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

pbrys, Ale odpowiem. Jak nie jest zaznaczone #define ELERES_RX to kod eleresa nie zajmuje ani bajta bo nie jest kompilowany. Po załączeniu tej definicji dopiero kompiluje się zawartość pliku eLeReS.ino, a za to cały RX.ino jest omijany.
Tu nie ma już na czym urwać. Procedury Baro są bardzo opasłe, tak samo jak serial GPS. A więc albo baro albo serial GPS.

remix, A nie namieszałeś coś zbytnio w config.h ?
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
remix
Posty: 629
Rejestracja: środa 24 sie 2011, 20:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: remix »

kurcze nie wiem :-/
Chwilowo czekam na ramke do mojej 250-tki bo utknęła gdzieś w Czajna i od 10dni wisi (napisane coś o otwieraniu... ale to tylko czajniskie krzaki więc nie wiem.)
Przyjdzie rama to zacznę działać. jak starczy mi miejsca to i giepeesa zapnę ale pierwsze założenie było że ma to być maszynka do Fun'u.

edyta: Idę spać bo głupoty wypisuję.
Generalnie jak już spostrzegłeś moje aio pójdzie jednak do coptera a bixler niestety będzie jeszcze musiał obyć się smakiem :mrgreen:
Na pierwszym planie : Mała Hania 25.11.2014 :-P
Bixler v2 eLeReS AP z MAXem :mrgreen: in progress...
Bimbal pod mobiusa do F550 (dopieszczanie)
ZMR 250 ->Pierwsze Koty za Płoty(OSTRO!)
Raptor FPV 1600 - rekord 5500m i tyle mi styka :mrgreen:
Awatar użytkownika
Ptasiek
Posty: 98
Rejestracja: poniedziałek 18 kwie 2011, 21:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ptasiek »

Może ktoś podpowie jak wpuścić PPM-SUM do takiej płytki :
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=3309 ?
Płytka z wbudowanym sumatorem.Da sie go jakoś wyłączyć? Próbowałem na kanale gazu , na D2 ale nie działa.
Sent from my Commodore C64 using Tapatalk
Awatar użytkownika
pbrys
Posty: 1663
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 18:52
Lokalizacja: Lubienia

Post autor: pbrys »

miś pisze:...
3. PID'y:
PIDALT: P: współczynnik siły utrzymywania wysokości. I: nieużywany. D: maksymalny kąt wznoszenia/opadania w stopniach (default 20).
PIDNAVR: P: współczynnik siły regulacji kierunku przy powrocie do domu. I: nieużywany. D: maksymalny kąt przechyłu samolotu w stopniach (oczywiście patrzymy na te ułamki, czyli 0.020 to 20 stopni).
Pozostałe PID'y jak w standardowym MWC.
...
Jak rozumiem te pidy to do trybu auto :?:

Proszę napiszcie które są odpowiedzialne za stabilizację poprzeczna i wzdluzna w trybie stabilizacji (ANGLE) i w jaki sposób :?:
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Przy ANGLE działają dwa. PID GYRO (PITCH, ROLL) i te są nadrzędne. Działają tez w ACRO. Oraz PID LEVEL (PITCH,ROLL) - te działają tylko w ANGLE i są odpowiedzialne za autopoziomowanie.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
pbrys
Posty: 1663
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 18:52
Lokalizacja: Lubienia

Post autor: pbrys »

Miś taka sytuacja sytuacja ;-) https://www.youtube.com/watch?v=iAod_yKQdPg no moze nie taka jak na znanym filmiku ale:

na ziemi podczas szybkich ruchów drązka apki wysokość lotki, na ułamki sekund MWC zmienia tryb AP,beeper wydaje wtedy dźwięk jak przy zmianie z przełącznika, a nawet potrafi zmienić layaout w osd, tryb zmienia się na chwile czasem widać na osd czasem tylko słychać biper a na osd sie nie zmieni, jak sie przestanie wachlować to wraca do trybu zgodnego z ustawieniem AUX 1 i 2

gdy ruchy są normalne - powiedzmy jak takie podczas lotu to jest OK

odbiornik rc przez ppsum (ustawione 10 kanałów, czasy ramki odpowiednio 350 us i 27 ms w er9x)

ciekawe co to może być :-?
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

pbrys pisze:odbiornik rc przez ppsum
Jaki ? FrSky ?
Wypnij serwa. Jak się uspokoi, to za słaby BEC i MWC świruje przy spadkach napięć.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
pbrys
Posty: 1663
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 18:52
Lokalizacja: Lubienia

Post autor: pbrys »

rc - rangelink

bec - 3a z regla http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... oller.html

podłączone 2 serwa 9g,

zrobię dziś test bez serw, i zobaczę, dopnę moze jeszcze jakiś kondensator z 4700uF

dam znać

EDIT:

temat rozwiązany, coś nie tak z jednym serwem :-/ , po odpięciu prawej lotki wszystko jest OK, zamieniałem serwa lotek miejscami i to samo, tylko wypięcie tego serwa załatwia sprawę, na innych serwach też ok.
Awatar użytkownika
pbrys
Posty: 1663
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 18:52
Lokalizacja: Lubienia

Post autor: pbrys »

lata, działa można używać, kosztuje niewiele - po prostu rewelka


PS: pierwszy lot, trymowanie modelu
ODPOWIEDZ