Zanim...
Zanim...

Zanim...

Polskie Forum FPV

Forum modelarzy i pilotów FPV
Dzisiaj jest środa 18 sty 2017, 06:54

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 738 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 46, 47, 48, 49, 50
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

pawellukasz pisze:
Czy ktoś mi pomoże w programowaniu OSD?
Najlepiej na priv, nie chcę tu niepotrzebnych konwersacji.

Tu masz wszystko :
https://www.youtube.com/watch?v=NdkBmqbV-7I

Wszystko przerobiłem, programowanie i podłączanie.
Rady z forum.
Temat niby prosty, ale działa to licho.
Mianowicie:
1. wszystkie cyferki i literki nałożone na obraz z kamerki pulsują.
może tak ma być, nie wiem.
2. jak się podnosi model (nawet ręką, niekoniecznie lot) to obraz czasem skacze, czasem nie. Nie wiadomo czemu.
3. zlutowanie 2 padów na płytce osd (opisane na początku forum) i niezasilanie napięciem 12V od strony pinów kamerki i nadajnika video...załatwiło osd.
Chyba że załatwiło się samo w tym samym czasie, no ale tego nie wiem.
4. bez zlutowanych padów osd działa "dobrze", podając tylko 5V od strony telemetrii, a 12V nie jest podane od strony kamerki i nadajnika video,
czyli odwrotnie niż opisane to jest na początku wątku. Działa "dobrze" z uwagami jak wyżej i niżej.
5. mimo zaprogramowania pewnych funkcji programatorem, co jest sprawdzone, odczytując wielokrotnie soft z osd widać, że te fun. są "wgrane",
nie wyświetlają się one wszystkie na ekranie.
Wniosek: nawet idąc do roboty przy układaniu kostki brukowej za 15-20zł/h, biorąc pod uwagę ilość godz. przesiedzianych nad APM jak również
to, że układanie kostki to ciężka i mało atrakcyjna robota, można za gotówkę kupić dużo lepszy sprzęt, gwarantujący bezawaryjne działanie bez niespodzianek.
I spokojny sen po dniu pełnym wysiłku fizycznego;P.

pawellukasz pisze:
1. wszystkie cyferki i literki nałożone na obraz z kamerki pulsują.
może tak ma być, nie wiem.

jaką masz kamere? minimOSD nie działa z Sony Super Had II 700TVL - tzn zachowuje się tak jak napisałeś

pawellukasz pisze:
2. jak się podnosi model (nawet ręką, niekoniecznie lot) to obraz czasem skacze, czasem nie. Nie wiadomo czemu.

może coś nie styka?

pawellukasz pisze:
3. zlutowanie 2 padów na płytce osd (opisane na początku forum) i niezasilanie napięciem 12V od strony pinów kamerki i nadajnika video...załatwiło osd.
Chyba że załatwiło się samo w tym samym czasie, no ale tego nie wiem.

od 5V Ci się spaliło OSD? niee

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 738 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 46, 47, 48, 49, 50

Strefa czasowa UTC+1godz.