NAZA - LEDy

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

osobliv
Posty: 106
Rejestracja: poniedziałek 19 mar 2012, 10:22
Lokalizacja: wwa

NAZA - LEDy

Post autor: osobliv »

Witam, chciałbym podłączyć do mojego coptera F550 LEDy, których się nie lutuje a wpina (myślałem, że będą w zestawie.). Jak powinna wyglądać końcówka i jak się ją mocuje? Czy są gotowe zestawy - led+końcówka do wpięcia

Dzięki i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Jedrula »

Do gniazda LED w Nazie nie podłączysz zwykłych ledów tak żeby sygnalizowały tryby pracy i napięcie pakietu, do tego potrzeba by jeszcze osobny układ który "zrozumie co mówi" Naza i poda napięcie na odpowiednie ledy.
Kup sobie zwykłe ledy w taśmie np. z abc-rc i przylutuj do płytki zasilania.
Lecę na nielegalu!
Artu

Post autor: Artu »

Jedrula pisze:Kup sobie zwykłe ledy w taśmie np. z abc-rc i przylutuj do płytki zasilania.
Lub zastosować któreś z poniższych rozwiązań:
Led Controller by Karwas
Sterownik oświetlenia do modeli
osobliv
Posty: 106
Rejestracja: poniedziałek 19 mar 2012, 10:22
Lokalizacja: wwa

Post autor: osobliv »

Może nie powiedziałem wszystkiego...
W komplecie z NAZĄ było coś co się nazywa "VU". Czy to jest ten kontroler?
Obrazek
Artu

Post autor: Artu »

To jest moduł zasilający. Nie jest to sterownik oświetlenia modelu :mrgreen:
osobliv
Posty: 106
Rejestracja: poniedziałek 19 mar 2012, 10:22
Lokalizacja: wwa

Post autor: osobliv »

...naprawdę trudno mi zrozumieć fakt, że Dji coś proponuje (sygnalizację stanu pakietu poprzez LEDy) i nie zapewnia rozwiązania... Do czego w takim razie służą złącza opisane jako LED na Nazie i co to te "nieZWYKŁE" ledy?

Artu: te kontrolery, które się rozwijają na forum działają jak rozumiem niezależnie od NAZY?
Coldmami
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek 28 lis 2011, 21:49
Lokalizacja: Dania

Post autor: Coldmami »

Podłącz to czarne pudełeczko tak jak w schemacie i masz sygnalizacje LED. Jak napięcie spadnie poniżej pierwszego alarmu to zacznie migac - sprawdz w instrukcji w jakis sposob, a jak przekroczysz drugi próg alarmu to zacznie migać w inny sposób.

wg. mnie dji zaproponowało sygnalizacje i ją zapewniło.
Artu

Post autor: Artu »

osobliv pisze:...naprawdę trudno mi zrozumieć fakt, że Dji coś proponuje (sygnalizację stanu pakietu poprzez LEDy) i nie zapewnia rozwiązania... Do czego w takim razie służą złącza opisane jako LED na Nazie i co to te "nieZWYKŁE" ledy?
Jak zapewne Zauważyłeś, ten LED informuje nie tylko o stanie pakietu, ale również o wielu innych funkcjach i parametrach kontrolera. Złącze "LED" na kontrolerze, służy właśnie do podpięcia tej "Nazowskiej" kostki LED i do niczego innego. Nie ma tam możliwości podpięcia "swoich" LED-ów.
osobliv pisze:Artu: te kontrolery, które się rozwijają na forum działają jak rozumiem niezależnie od NAZY?
Tak, są to niezależnie działające sterowniki diod LED, pasków LED...
Służą one do włączania oświetlenia, sekwencji migania i.t.p.
W sterowniku Led Controller by Karwas, jest również funkcja LiPo monitora, więc ta, o którą Tobie chodzi (alarm stanu pakietu)
osobliv
Posty: 106
Rejestracja: poniedziałek 19 mar 2012, 10:22
Lokalizacja: wwa

Post autor: osobliv »

Ok. Czyli rozumiem, że ta kostka "VU" pojedyńczą diodą zasygnalizuje spadek napięcia. Natomiast jeżeli będę chciał, żeby mi spadek napięcia sygnalizowały paski ledowe na "skrzydłach" to muszę zastosować osobny kontroler?
Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Jedrula »

osobliv pisze:Ok. Czyli rozumiem, że ta kostka "VU" pojedyńczą diodą zasygnalizuje spadek napięcia. Natomiast jeżeli będę chciał, żeby mi spadek napięcia sygnalizowały paski ledowe na "skrzydłach" to muszę zastosować osobny kontroler?
Tak dokładnie tak. :idea:
Lecę na nielegalu!
Awatar użytkownika
Pułkownik
Posty: 29
Rejestracja: czwartek 03 maja 2012, 19:07
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Pułkownik »

osobliv pisze:Ok. Czyli rozumiem, że ta kostka "VU" pojedyńczą diodą zasygnalizuje spadek napięcia. Natomiast jeżeli będę chciał, żeby mi spadek napięcia sygnalizowały paski ledowe na "skrzydłach" to muszę zastosować osobny kontroler?
A nie lepiej przeczytać instrukcję? Tam masz wszystko napisane. A jeśli chodzi o sygnalizację LED na ramionach, to raczej sygnalizują położenie koptera. Dioda mocy w module VU sygnalizuje wszystkie stany włącznie ze spadkiem napięcia. Tylko trzeba poprawnie ustawić parametry w setupie.
Pułkownik
Futaba T18MZ 2,4 GHz|DH-82 Tiger Moth 2,7m|Promyk 4,2 m.|Toxic |YAK55M 1,8 m|Hexa Wookong | Qudro Naza .
ODPOWIEDZ