Naza - firmware pod GPS

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
zasadek
Posty: 121
Rejestracja: sobota 26 lis 2011, 21:52
Lokalizacja: Kraków

Naza - firmware pod GPS

Post autor: zasadek »

Dobry dzień i do rzeczy....

Czy ktoś zauważył różnice we właściwościach lotnych nazy po upgrade firmware'u na wersje obsługującą GPS? Ja wyniuchałem dwie sprawy:
1. Kopter wytrzymuje teraz dużo wyższe gainy (wcześniej przy okolicach 200% miałem lekkie oscylacje - teraz zero)
2. Filmy z pokładu są zauważalnie gorszej jakości - nagrania teraz są bardziej nerwowe. Gainy nic tutaj nie zmieniają.

O ile 1 mnie ucieszyło mocno, tak 2 delikatnie mówiąc wpienia. Tym bardziej, ze przed instalacją GPS miałem naprawdę piekne FPV. Może serdeczni przyjaciele z CHRL przemycili miszun w sofcie tylko po to aby uzasadnić pricetag wookonga?
Na nic sprzętu kupa, gdy pilot d***...
smootny

Post autor: smootny »

ja zauważyłem szybszy pobór prądu
Artu

Post autor: Artu »

smootny pisze:ja zauważyłem szybszy pobór prądu
Bo zarówno GPS jak i kompas nieco ciągną tego prądu. Nie wierzyłem, dopóki się nie poparzyłem o stabilizator 5V w OSD Zbiga. Bez anteny GPS jakoś wcale się nie grzał...
pawlonewcas

naza

Post autor: pawlonewcas »

Przed zalozeniem gps zmienilem rame na alu co odchudzilo Quada o 150g.
Lata duzo plynniej niz z rama f450 i o jakies 2-3 minuty dluzej. Wszystkie ustawienia w autopilocie podnioslem o 10%.
Awatar użytkownika
zasadek
Posty: 121
Rejestracja: sobota 26 lis 2011, 21:52
Lokalizacja: Kraków

Post autor: zasadek »

smootny pisze:ja zauważyłem szybszy pobór prądu
Z większym prądem to zauwazyłem to samo. Poprzednio w standby czujnik w moim OSD był w martwej strefie, a teraz coś tam zawsze pokazuje.
Na nic sprzętu kupa, gdy pilot d***...
Awatar użytkownika
zasadek
Posty: 121
Rejestracja: sobota 26 lis 2011, 21:52
Lokalizacja: Kraków

Post autor: zasadek »

In plus dla nowego firmware'u jest jeszcze poprawiona obsługa gimbala. Z rozdzielczością mamy nadal kiepsko, ale za to poprawili jego działanie "w zakrętach". Jest znacznie lepiej. :)
Na nic sprzętu kupa, gdy pilot d***...
Awatar użytkownika
Pułkownik
Posty: 29
Rejestracja: czwartek 03 maja 2012, 19:07
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Pułkownik »

smootny pisze:ja zauważyłem szybszy pobór prądu
A co to jest szybszy pobór prądu?
Chyba chodzi o większy pobór. Skoro podłączone jest dodatkowe urzadzenie (GPS), które musi byc zasilane, to siłą rzeczy prąd musi wzrosnąć.
Pozdrawiam.
Pułkownik
Futaba T18MZ 2,4 GHz|DH-82 Tiger Moth 2,7m|Promyk 4,2 m.|Toxic |YAK55M 1,8 m|Hexa Wookong | Qudro Naza .
ODPOWIEDZ