GPS Naza

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
zoom
Posty: 139
Rejestracja: wtorek 13 wrz 2011, 15:33
Lokalizacja: z Polski
Kontakt:

Post autor: zoom »

Czy NAZA z gps`em działa tak, że przy PH mozna nią sterować, jest bardzo mułowata ale przy puszczeniu drążków wyhamowuje i staje w nowym miejscu ?
To jest HIT !
Artu

Post autor: Artu »

TAK
Awatar użytkownika
L_I_S
Posty: 902
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 09:48
Lokalizacja: Zgorzelec, Monachium

Post autor: L_I_S »

RTH dziala rewelacyjnie...latam na assan x8 i przy odpalaniu odbiornika musze miec gaz na <10% i przelacznik 3-poz na failsafe (poswiecilem manuala na rzecz F/S) .... wtedy failsafe jest ustawiony tak jak sobie DJI zyczy....ale po wylaczeniu apki za pierwszym razem banan na twarzy dlugo byl ;-)
Pozdrawiam


"If flying were the language of man, soaring would be it's poetry"
Kosmo!
Posty: 375
Rejestracja: wtorek 23 lis 2010, 19:41
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kosmo! »

Artu i jak problemy z Nazą, rozwiązane ???
Artu

Post autor: Artu »

Jeszcze nie wiem, bo od ostatniego wyjścia "na pole" nie miałem okazji polatać... :-/
Awatar użytkownika
rud88
Posty: 208
Rejestracja: środa 04 lip 2012, 08:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rud88 »

Mam takie "filozoficzne" pytanie co zyskam jeśli przejdę z platformy quadro na hexę. Czy
warto jest dokładać kasę do tego interesu ?
Awatar użytkownika
rud88
Posty: 208
Rejestracja: środa 04 lip 2012, 08:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rud88 »

Mnie też dopadł ten problemtak jak Artu, czyli wyleciał mi seger z osi silnika, mało tego
wypadło też łozysko, całe szczęście że stało się to w czasie prób, trzymałem hexę w ręku
i nic się nie stało.Ale to BARDZO zachwialo moją wiarę w dobrą jakość wyrobów DJI. Do tej
pory nic takiego mi się nie przytrawiło a sporo silników "przeszło przez moje ręce".
Artu

Post autor: Artu »

rud88 pisze:Ale to BARDZO zachwialo moją wiarę w dobrą jakość wyrobów DJI...
Akurat w moim przypadku był to silnik RcTimer 2830-11 1000kV, a nie DJI :mrgreen:
Awatar użytkownika
rud88
Posty: 208
Rejestracja: środa 04 lip 2012, 08:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rud88 »

Czyli byłem pierwszy którego dopadło to nieszczęście z silnikiem DJI.
Awatar użytkownika
hipek
Posty: 424
Rejestracja: wtorek 01 lis 2011, 16:02
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: hipek »

Ehh myslalem ,ze montaz gps-a pojdzie jak z platka a jednak dopadl mnie problem.
Quad w trybie gps-atti pochyla sie i driftuje w prawo tgak jakby myslal ,ze jest 100m gdzies po prawo. Co ciekawe driftuje bardzo prosto, znaczy sie w osi. W atti wszystko ok, jak tylko przelaczam w atti gps quad sie pochyla. Patrzac od tylu quada, gps jest zamontowany na podstawce po prawej stronie center plata (na sruby i nakretki, sam gps oczywiscie zamontowany na tasmie 3m do tej podstawki) wiec w mounting wpisalem
x= 0
y= 5cm
z= -8cm


Kompas wykalibrowany.Dioda miga na zielono wiec satelity sa. Tryby to gps atti-atti-manual. Zmiana ustawien mounting nic nie dala. Zastanawiam sie nad takimi opcjami:

1. Czy to moze byc wina tego ,ze gps jezeli jest wychylony z 0,5-1 stopien w lewo (po sklejeiu podstawki, nie byla w 100% prosta, bardzo minimalnie przechylona).
2. Wibracje z center plata przechodza na podstawke i gps szaleje. Moze dac jeszcze 3m pod krzyzak mocujacy ?
3. Zrekalibrowac jeszcze raz wsyzstkie drazki (nie byly rekalibrowane po instalacji GPS-a)
4. Podczas kalibracji kompasu bylo wlaczone oswietlenie modelu, moze to tego wina ?
5. Zle wywazony quad/ mounting zle wpisane.
Awatar użytkownika
Roman
Posty: 1652
Rejestracja: niedziela 06 cze 2010, 19:34
Lokalizacja: WLKP

Post autor: Roman »

najlepiej to skasuj wszystko , wgraj nowy soft , później reset Default.

kalibracja i wpisz wszystko od początku , kalibracja gps z dala od komórek komputerów itd.
staraj się zamontować równolegle do CP
I tak skończysz na LawMate
Loki
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 17 kwie 2011, 16:59
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: Loki »

Hm tak z ciekawosci wyszedł jakis nowy soft? na stronce dalej widac tylko 2.01
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Roman
Posty: 1652
Rejestracja: niedziela 06 cze 2010, 19:34
Lokalizacja: WLKP

Post autor: Roman »

Loki pisze:Hm tak z ciekawosci wyszedł jakis nowy soft? na stronce dalej widac tylko 2.01
Pozdrawiam
wcześniejsze nie miały obsługi GPS bo go nie było :-P
I tak skończysz na LawMate
Awatar użytkownika
hipek
Posty: 424
Rejestracja: wtorek 01 lis 2011, 16:02
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: hipek »

Dzięki tak zrobię. Już chyba wiem co zle zrobiłem-w mounting wpisałem lokalizacje gpsa od cg Ale z perspektywy CG a nie gpsa.powinno być 8cm w dół i 5 w lewo a nie 5cm w prawo i 8 do góry. To pewnie przez to go w prawo zanosiło. Gps myslal ze cg znajduje się po jego prawej.
Loki
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 17 kwie 2011, 16:59
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: Loki »

Sie zgadza nie było gps'a ale kolega napisał że szuka satek znajduje i dioda pali sie na zielono, może kalibrowac kompas co mówi samo za siebie że soft ma wgrany pod gpsa ;D
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ