GPS Naza

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Roman
Posty: 1652
Rejestracja: niedziela 06 cze 2010, 19:34
Lokalizacja: WLKP

Post autor: Roman »

CG jest punktem odniesienia i od niego podajesz dane , i przede wszystkim zamontuj w prawidłową stronę GPS , strzałkę dla jaj nie narysowali :mrgreen:
I tak skończysz na LawMate
Awatar użytkownika
zasadek
Posty: 121
Rejestracja: sobota 26 lis 2011, 21:52
Lokalizacja: Kraków

Post autor: zasadek »

hipek pisze:Dzięki tak zrobię. Już chyba wiem co zle zrobiłem-w mounting wpisałem lokalizacje gpsa od cg Ale z perspektywy CG a nie gpsa.powinno być 8cm w dół i 5 w lewo a nie 5cm w prawo i 8 do góry. To pewnie przez to go w prawo zanosiło. Gps myslal ze cg znajduje się po jego prawej.
Rysunek w sofcie i manualu przecież sugeruje, że współrzędne wyznaczamy z perspektywy CG. Do tego sugerują aby w CG możliwia najbliżej znajdował się MC. Tak więc to co piszesz jest raczej błędnym wnioskiem.
Jedno można przeoczyć - strzałka osi Z leci w dół - tak więc przeważnie wpisujesz tam ujemną wartość.

A teraz pytanie do reszty - uwzględniał ktoś z Was tak zwany "magnetic declination"??? Dla Polski to ok 5 stopni. Mi wyszło, że tego brakuje jak testowałem OSD Misiowe - po delikatnym przekręceniu GPS model lata lepiej.

Artur
Na nic sprzętu kupa, gdy pilot d***...
Loki
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 17 kwie 2011, 16:59
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: Loki »

Na RCG o tym pisali że niby model sie lepiej zachowuje .Teraz tylko pytanko w którą strone go przekręciłes? zgodnie z ruchem wskazówek czy przeciwnie?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
hipek
Posty: 424
Rejestracja: wtorek 01 lis 2011, 16:02
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: hipek »

Problem rozwiazany-GPS odwrotnie zamontowany :) szkoda ze w instrukcji nie ma zdjecia, znacznie ulatwiloby to zycie.
Czy jest jakis parametr ktory przyspiesza reakcje GPS-a ? Tak ,zeby model jeszcze szybciej wchodzil w position hold ( u mnie po odpuszczeniu drazka, model chwilke wychamowywuje)
Awatar użytkownika
zasadek
Posty: 121
Rejestracja: sobota 26 lis 2011, 21:52
Lokalizacja: Kraków

Post autor: zasadek »

Loki pisze:Na RCG o tym pisali że niby model sie lepiej zachowuje .Teraz tylko pytanko w którą strone go przekręciłes? zgodnie z ruchem wskazówek czy przeciwnie?
Pozdrawiam
Zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Trzeba kilka razy pokombinować aby sie wstrzelić idealnie. Profilaktycznie polecam wykonać kalibracje kompasu.
Na nic sprzętu kupa, gdy pilot d***...
Awatar użytkownika
Roman
Posty: 1652
Rejestracja: niedziela 06 cze 2010, 19:34
Lokalizacja: WLKP

Post autor: Roman »

pokombinować aby sie wstrzelić idealnie.
jeśli nie trzyma kursu to wystarczy odlatując od siebie, sprawdzić o jaki kąt zboczył z kursu . Przekręcenie gps o tą wartość w przeciwną strone rozwiązuje problem
I tak skończysz na LawMate
Loki
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 17 kwie 2011, 16:59
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: Loki »

TU masz racje było w manualu o tym, najprawdopodobniej DJI nie zapomniało o tym tylko nie nazwali tego fachowoale podali sposób strojenia
Awatar użytkownika
Roman
Posty: 1652
Rejestracja: niedziela 06 cze 2010, 19:34
Lokalizacja: WLKP

Post autor: Roman »

Loki pisze:TU masz racje było w manualu o tym, najprawdopodobniej DJI nie zapomniało o tym tylko nie nazwali tego fachowoale podali sposób strojenia
tylko co z tego , zobacz ile jest założonych nowych tematów w których opisujemy prawidłowe ustawienia, przecież prawdziwi faceci nie czytają instrukcji :) . Nasz forumowy kolega nawet napisał Polską wersję instrukcji, inny kolega nagrał film .
I tak skończysz na LawMate
Loki
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 17 kwie 2011, 16:59
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: Loki »

Hm sie zgadza zaraz usłyszymy że przecież od tego jest forum hehe
osobliv
Posty: 106
Rejestracja: poniedziałek 19 mar 2012, 10:22
Lokalizacja: wwa

Post autor: osobliv »

Tak się zastanawiam nad tym GPSem i mam trzy pytania o możliwości:
1. czy można aktywować trzymanie pozycji i kręcić się dookoła (i robić zdjęcia np. do panoramy)
2. czy można aktywować trzymanie pozycji i zmieniać wysokość (winda)
3 1+2 tj.: czy można aktywować trzymanie pozycji, kręcąc się dookoła i zmieniając wysokość? :)
Awatar użytkownika
Roman
Posty: 1652
Rejestracja: niedziela 06 cze 2010, 19:34
Lokalizacja: WLKP

Post autor: Roman »

1 tak
2 tak
3 tak

3X TAK , przechodzisz dalej :mrgreen:
I tak skończysz na LawMate
ODPOWIEDZ