DJIF550

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

osobliv
Posty: 106
Rejestracja: poniedziałek 19 mar 2012, 10:22
Lokalizacja: wwa

Post autor: osobliv »

tak, zablokowali mnie na youtubie bo wstawiłem tam Coldplay'a... niedługo wgram bez muzy..
Takie pytanie z ciekawości: przeglądam youtuba pod kątem tego czy ktoś latał DJI f550 z np.: Canonem 5d i nie moge nic znaleźć. Myślicie, że to obciążenie przerasta możliwości F550?
aleksandrowicz
Posty: 859
Rejestracja: czwartek 09 wrz 2010, 16:41
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: aleksandrowicz »

osobliv pisze:tak, zablokowali mnie na youtubie bo wstawiłem tam Coldplay'a... niedługo wgram bez muzy..
Takie pytanie z ciekawości: przeglądam youtuba pod kątem tego czy ktoś latał DJI f550 z np.: Canonem 5d i nie moge nic znaleźć. Myślicie, że to obciążenie przerasta możliwości F550?
Chyba lekka przesada :-P
Ale możesz to sam sprawdzić , podczep 1,5 kg pod hexe i w górę
smootny

Post autor: smootny »

latałem z kilowym d5100 ale były to raczej górne maxymalne możliwości.
Awatar użytkownika
august
Posty: 387
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 07:14
Lokalizacja: Poznań

Post autor: august »

a co myślicie o takim podwoziu: Link
ZMR-250 z NAZE32, DJI Phantom 3 Advanced, FY650 PIXHAWK, Turnigy 9X mod. ER9X z eLeReS + eLDisp
osobliv
Posty: 106
Rejestracja: poniedziałek 19 mar 2012, 10:22
Lokalizacja: wwa

Post autor: osobliv »

august: wg mnie - a sam dopiero kompletuję podwozie - zestaw w stosunku do możliwości jest za drogi...

wg mnie można mieć coś podobnego za 13$ http://www.goodluckbuy.com/quadcopter-h ... black.html czyli ponad 10 razy taniej (części są też dostępne w polskich sklepach). Możliwości podpięcia gimbala podobne. Waga nie jest podana ani tu ani tam ale myślę, że ten Twojego linku jest minimalnie lżejszy (nogi-carbon).
osobliv
Posty: 106
Rejestracja: poniedziałek 19 mar 2012, 10:22
Lokalizacja: wwa

Post autor: osobliv »

osobliv - 2012-08-17, 23:43
Smootny - jakiego używasz pakietu i jaki czas lotu osiągasz z gimbalem i fpv? Ja na moim DJI F550, smigła 8' bez dodatkowych obciążeń na 4s 5000mAh osiągam jakieś 12-13 minut... i zastanawiam się jak bardzo pogorszą mi się czasy lotu z obciążeniem...
Rufio, dzięki za linka
smootny - 2012-08-18, 09:09
- pakiet 4s 5000 śmigła graupner eprop 10x5

latam narazie na f550 z gimbalem i nexem - czas lotu jakieś 8 minut

kontynuując rozmowę o śmigłach z kilku innych wątków... czy różnice w stosunku do 8' są bardzo widoczne? zastanawiam się czy nie bardziej mi się opłaca zamiast kupować śmigła Graupnera za ok. 250zł, którymi mogę - przykładowo - zyskać minutę lotu - kupić nowy pakiet i zyskać np. 10min.
Zastanawiam się tylko czy jest duża różnica w jakości lotu z obciążeniem (np. gimbal, nex i fpv)?
Awatar użytkownika
august
Posty: 387
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 07:14
Lokalizacja: Poznań

Post autor: august »

osobliv ale to podwozie ma bardzo fajnie zrealizowane miejsce na pakiety.
ZMR-250 z NAZE32, DJI Phantom 3 Advanced, FY650 PIXHAWK, Turnigy 9X mod. ER9X z eLeReS + eLDisp
aleksandrowicz
Posty: 859
Rejestracja: czwartek 09 wrz 2010, 16:41
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: aleksandrowicz »

Nie do końca fajnie, bo jak będziesz chciał polatać bez aparatu z przodu to wtedy jest problem z wyważeniem, maiłem tego typu podwozia także wiem ;-)
Awatar użytkownika
Ładziak
Posty: 1236
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 00:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ładziak »

Nie wiesz. Wszelkie podwieszenia (gimbal, półki na pakiety) są przesuwane na rurkach, co pozwala na proste i bardzo wygodne wyważanie modelu. Mam dokładnie takie podwozie... to wiem ;-)
aleksandrowicz
Posty: 859
Rejestracja: czwartek 09 wrz 2010, 16:41
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: aleksandrowicz »

jesli mozna przesunac pod centerplate to tak, ale czesto takie podwozia maja mozliwosc do centerplata tylko i wtedy nie wywazysz nie dajac czegos na przod :-P
osobliv
Posty: 106
Rejestracja: poniedziałek 19 mar 2012, 10:22
Lokalizacja: wwa

Post autor: osobliv »

Panowie, czy posiadacie lub wiecie gdzie można znaleźć rysunki (pdf, dwg, dxf) ramy DJI F550?
Chciałbym sobie zrobić przejściówkę do mocowania podwozia i wyciąć laserem części z aluminium. Oczywiście jak nie znajdę to sobie obrysuję ręcznie, wgram itp. ale pomyślałem, że zapytam bo może jest to gdzieś dostępne:)
osobliv
Posty: 106
Rejestracja: poniedziałek 19 mar 2012, 10:22
Lokalizacja: wwa

Post autor: osobliv »

Już się samodzielnie zaopatrzyłem w rysunek ramy na podstawie pdfa Dji gdzie było zestawienie elementów w zestawie (były to miniatury ale wektorowo). W ilustratorze pdfa zamieniłem na dwg do Autocada. W autocadzie przeskalowałem i jest. Jakby ktoś chciał to mam:)
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1558
Rejestracja: niedziela 24 lip 2011, 20:15
Lokalizacja: Białystok/Grajewo

Post autor: Grzechu »

Na tej ramie da radę bez problemu (i kombinacji) zamontować nasze polskie MWC? Mówię o KFC ;)

Ile pakietów tam wejdzie? Myślę o 2x 3000-4000mAh.

A ogólnie ta rama(a raczej jej odpowiednik w HK - KLIK ) jak się ma w porównaniu z klasyczną ramą na profilach alu? Jest sens się bawić z ramą gdy ta kosztuje 27$? Do zabawy mam quada, teraz chcę złożyć hexę, która będzie bardziej stabilna. Nadaje się ona do tego?
osobliv
Posty: 106
Rejestracja: poniedziałek 19 mar 2012, 10:22
Lokalizacja: wwa

Post autor: osobliv »

Na górnym pomoście myślę, że spokojnie wejdą 2 pakiety ( narysuj sobie okrąg o średnicy 15-16cm i zobacz czy Ci wystarcza:) Moją jedyną uwagą do tej ramy jest jej "przewiewność" tzn.: cała elektronika, lutowane styki są słabo chronione przed kurzem i wilgocią (i o ile NAZA jest jeszcze w obudowie to MWC chyba czegoś takiego nie ma; ewentualnie można by umieścić elektronikę na górnym pomoście i czymś przykryć...).

Na stabilność nie narzekam ale nie wiem czy to bardziej zasługa Nazy czy ramy (podejrzewam, że bardziej to pierwsze:).
ODPOWIEDZ