DJI NAZA - czas realizacji z FOXTECHFPV i dobór ESC

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

jerzyw
Posty: 9
Rejestracja: sobota 31 mar 2012, 16:02
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: jerzyw »

kuki83
sugeruje i tak przeprogramowanie ponieważ będzie to pewnie

Można by to rozpatrzyć, a nawet zastosować, tylko ponieważ nie są to ogólnie znane regulatory (ST20A f-my HobbyLord), to nie bardzo wiem jaki wsad zastosować?
jerzyw
Posty: 9
Rejestracja: sobota 31 mar 2012, 16:02
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: jerzyw »

żółtodziób napisał
Ale swoją drogą mogli napisać wyraźnie na swojej stronie że FC bumblebee pracuje TYLKO z ESC Bumblebee , wówczas ekipa z ABC-RC by też to wiedziała , wiedział bym i ja
Dostałem maila z ABC-RC z przeprosinami za tak niefortunną informację dotycząca tych regulatorów i ich współpracy z innymi niż BumbleBee FC.
Musiało więcej osób się naciąć skoro napisali mi taką informację w sprawie skomunikowania się z nimi (ja maila do nich nie wysyłąłem).
Coby nie było to miło z ich strony.
Artu

Post autor: Artu »

jerzyw pisze:Musiało więcej osób się naciąć skoro napisali mi taką informację w sprawie skomunikowania się z nimi (ja maila do nich nie wysyłąłem).
Coby nie było to miło z ich strony.
Bo Mirek, to porządna firma :-D
Nie to co BadziewTurboRC :evil:
Awatar użytkownika
żółtodziób
Posty: 62
Rejestracja: sobota 30 lip 2011, 01:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: żółtodziób »

Ja też dzwoniłem do nich i też przeprosili , że tak wyszło z tymi reglami. Czekają na partię ESC ale dziś się dowiedziałem że to też będą wyłącznie 500Hz regulatory :( więc nici z podmianki - zaproponowano mi albo zwrot całości , albo inne regle które ponoć da się przeprogramować na fast PWM zgodny z NAZĄ , ale to moim zdaniem wyjście ostateczne , bo inne regulatory pewnie będą większe (te oryginalne są małe i wąskie żeby weszły do takich koszy pod/obok silników) - więc mam mieszane uczucia - kupić quada niby "mega wypas" , a pruć i dawać regle w niestandardowym miejscu(pod centralną kopułką na przykład) - no trochę szkoda :((( no nic - napisałem prośbę do forumowiczów "jerzyw" i do "kuki" (przepraszam , nie znam imion) , może ktoś będzie miał pasujący wsad to przeprogramuję i może sprawa ruszy z kopyta...
...cholerne koptery...
jerzyw
Posty: 9
Rejestracja: sobota 31 mar 2012, 16:02
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: jerzyw »

żółtodziób
napisałem prośbę do forumowiczów "jerzyw" i do "kuki" (przepraszam , nie znam imion) , może ktoś będzie miał pasujący wsad to przeprogramuję
Tutaj masz informacje o przeprogramowaniu regla HWS25
przeprogramowanie
Awatar użytkownika
żółtodziób
Posty: 62
Rejestracja: sobota 30 lip 2011, 01:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: żółtodziób »

Dzięki !!! (ten wątek też czytałem i właśnie ten wsad mam , jednak przypuszczałem że może jest jeszcze inny soft). OK , to czekam na zamienne regle z ABC-RC żeby je sprawdzić co to też przyszło
...cholerne koptery...
Awatar użytkownika
BARABASZ
Posty: 29
Rejestracja: środa 28 gru 2011, 19:16
Lokalizacja: OLSZTYN

Post autor: BARABASZ »

Jeśli chodzi o programowanie regulatorów to raczej lejek jestem ale mam HW25 w mojej hexie i działają bez zarzutu z Nazą. Nic w nich nie zmieniałem oprócz potraktowania kartą programującą z ABC-RC od Mirka. Chodzą aż furczy ;-)
Pozdrawiam,
BARABASZ - dla przyjaciół Krzysiek
Awatar użytkownika
żółtodziób
Posty: 62
Rejestracja: sobota 30 lip 2011, 01:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: żółtodziób »

Dzięki ! w takim razie czekam na ESC z ABC i spróbuję podłączyć póki co bez zmiany softu.(o ile otrzymam HW25).Wysłałem właśnie Marcinowi (Kukiemu) moje oryginalne regle do hobbylord , jeśli mu się uda przeprogramować soft na "normalny" lub jeszcze lepiej na fastPWM - będzie w zapasie . Cholera mnie już bierze że quadzik stoi i się kurzy zamiast latać.
...cholerne koptery...
Awatar użytkownika
żółtodziób
Posty: 62
Rejestracja: sobota 30 lip 2011, 01:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: żółtodziób »

Witajcie , przyszły mi dzisiaj ratunkowe regle z ABC-RC, są to faktycznie HW-25 , jednak ... cisza - tzn. podpięte pod sam odbiornik (z pominięciem FC NAZA) działają OK , (ustawiłem tylko zakres gazu) i działają ładnie , jednak po podłączeniu do NAZA jest cisza , tzn FC NAZA się uruchamia , zazbraja OK , le jak daję komendę startu silników i dodam gazu (tam jest czas ~3 sek na dodanie gazu żeby nie zdezaktywował się) - to po prostu nic się nie dzieje , silniki stoją - albo mam sztuki które nie akceptują sygnału fastPWM z NAZY (wyczytałem w opiniach o produkcie na ABC-RC że ktoś też miał jazdę z fastPWM) albo coś źle robię znowu. Dziwne, barabasz pisał że jemu te regle działają bez żadnych przeróbek

Jeśli się potwierdzi że faktycznie niektóre partie nie akceptują fast PWM - pozostaje ich przeprogramowanie.
...cholerne koptery...
Awatar użytkownika
Roman
Posty: 1652
Rejestracja: niedziela 06 cze 2010, 19:34
Lokalizacja: WLKP

Post autor: Roman »

żółtodziób pisze:jak daję komendę startu silników i dodam gazu (tam jest czas ~3 sek na dodanie gazu żeby nie zdezaktywował się)
silniki startują prawie natychmiast , natomiast jeśli po tych 3 sek nie dodasz gazu powyżej 10% to automatycznie zostaną rozbrojone .
W asystencie masz dobrze przeprowadzoną kalibrację? suwaki na wszystkich kanałach możesz przemieszczać od max-do-max ? bo jeśli nie będą dochodziły do końca to nie uzbroisz regulatorów.
I tak skończysz na LawMate
Loki
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 17 kwie 2011, 16:59
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: Loki »

Proponuje dla testu zrobic tak że najpierw zasilic regle dopiero po paru sekundach zasilic Naze powinno pomóc. Niektóre regle tak mają ze zaszybko startują i Naza ich nie wykrywa, albo zrobic na odwrót ;D czyli napierw Naza dopiero regle
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czwartek 05 kwie 2012, 12:40 przez Loki, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Jedrula »

A rewers gazu ok, nie ma D/R, trymery na 0.
Sam kilka razy złapałem sie na takich błędach.
Lecę na nielegalu!
Awatar użytkownika
Roman
Posty: 1652
Rejestracja: niedziela 06 cze 2010, 19:34
Lokalizacja: WLKP

Post autor: Roman »

przede wszystkim dla pewności odłączyć wszystkie "plusy" idące z regulatorów i pozostawić tylko z jednego który będzie zasilał naze
I tak skończysz na LawMate
Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Jedrula »

Roman, Naza ma własny zasilacz.
Lecę na nielegalu!
Awatar użytkownika
Roman
Posty: 1652
Rejestracja: niedziela 06 cze 2010, 19:34
Lokalizacja: WLKP

Post autor: Roman »

Jedrula pisze:Roman, Naza ma własny zasilacz.
ale nie jestem pewien czy przewody "+'' idące z regulatorów z bec mogą być podpięte , więc dla pewności mam czerwone odłączone
I tak skończysz na LawMate
ODPOWIEDZ