Dji Wookong-konfiguracja

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

Artu pisze:Jeśli chodzi o sterowanie sumaPPM w Naza, to wystarczy zainstalować Misiowy dynks Konwerter PPM-S.BUS :-D
Sprawdzone - działa wyśmienicie 8-)
wiem, zaopatrzyłem sie w niego juz na zlocie :-)
Artu

Post autor: Artu »

Jedrula pisze:Edit. Zaczyna mi brakować przełączników na nadajniku :->
Najwyższy czas zaopatrzyć się w Misiowy PPM_Expander :mrgreen:
Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Jedrula »

Artu, przełączników mi brak nie kanałów, jeszcze 2 mam złamane :oops:
Ważne że jest lepsze oprogramowanie, bo jadę na wczasy i dużo ciekawych rzeczy do filmowania. :mrgreen:

Edit. Mis to Ci powinien płacić za reklamę jego sprzętów. :idea:
Lecę na nielegalu!
Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Jedrula »

Takie mam pytanko odnośnie nowego softu można w nim ustawiać częstotliwość wyjściową dla serw gimbala. W gimbalu mam serwa Savox SH-1257MG DIGITAL i nie wiem jaką częstotliwość ustawić.
Do wyboru mam 50/100/200/400hz.
Może ktoś wie jaką częstotliwość potrzebują Savoxy.
Lecę na nielegalu!
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

savoxy pojda na 400hz i taka mozesz im ustawic
Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Jedrula »

Ok, dzięki za rade, bałem się że serwa spale, bo już komuś podobno sie udało.
Lecę na nielegalu!
Kosmo!
Posty: 375
Rejestracja: wtorek 23 lis 2010, 19:41
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kosmo! »

Witam :-)
Mam taki mały problem, chyba... bo do końca go nie sprawdziłem...
Już wyjaśniam...
Założyłem wukonga do quada. Dzisiaj polatałem trochę. Sprawdziłem działanie course i home locka. Działa wyśmienicie!
RTH z przycisku również dobrze. Quad ląduje w miejsce startu.
Ustawiłem sobie przycisk trzy pozycyjny na GPS/Atti/Fail safe ( wiem wiem... przeczytałem wszystkie 10 stron tego wątku i wiem, że powinien być Manual. Wrócę do niego później).
Chciałem zobaczyć jak zachowa się quad gdy włączę mu failsafe z przycisku.
I tu bez niespodzianek RTH zadział tak jak powinien. Z małą różnicą, po włączeniu FS RTH zaczyna działać po 3 sekundach.
Teraz przyszła pora na ostatni schodek, czyli wyłączenie apki. I tu właśnie jest pewien problem. Otóż mam Spetrum DX8 ( do testów, bo do fpv jest Thomas). Zbindowałem nadajnik tak, że gaz ustawiłem w środkowej pozycji i włączyłem przycisk failsafe. I w takiej konfiguracji zbindowałem aparaturę.
Jednak w GUI po wyłączeniu apki nie podświetla mi się FS, i również dioda nie sygnalizuje załączenia się FS. System pamięta ostatnie ustawienie, zmienia gaz, jednak tak jakby nie zapamiętał ustawienia przełącznika.
Nie zrobiłem próby wyłączając apkę, bo wolę mieć jednak pewność. Może okaże się, że wszystko będzie działało dobrze. Na co muszę zwrócić uwagę w GUI, by mieć pewność, że FS po wyłączeniu nadajnika zadziała tak jak powinien???
Jakieś sugestie Panowie??? :roll:
Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Jedrula »

Spróbować jeszcze raz
W aparaturze programować falisafe z przełącznikiem w pozycji RTH.
U mnie działa.
EDIT.
Jak nie pójdzie to raczej jakieś problemy z aparaturą.
Lecę na nielegalu!
Kosmo!
Posty: 375
Rejestracja: wtorek 23 lis 2010, 19:41
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kosmo! »

Bindowałem kilka razy i dalej bez zmian.
Aparaturę mam od ponad roku, nigdy nie miałem z nią problemu jeśli chodzi o bindowanie.
Raczej sądzę, że problem leży gdzie indziej... :roll:
Artu

Post autor: Artu »

Przed zaprogramowaniem F/S w odbiorniku Musisz mieć w GUI ustawienia:
Gaz minimum 10% i podświetlony na niebiesko FailSafe i dopiero wtedy Programujesz F/S w odbiorniku.
Kosmo!
Posty: 375
Rejestracja: wtorek 23 lis 2010, 19:41
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kosmo! »

Artu pisze:Przed zaprogramowaniem F/S w odbiorniku Musisz mieć w GUI ustawienia:
Gaz minimum 10% i podświetlony na niebiesko FailSafe i dopiero wtedy Programujesz F/S w odbiorniku.
Dokładnie tak zrobiłem, jednak dalej po wyłączeniu apki nie podświetla mi się FS w GUI. Jeśli zostawię przełącznik np. w GPS to w tym trybie zostanie po wyłączeniu apki. Jeśli zostawię go w ATI to po wyłączeniu zostanie w ATI. Tylko gaz wskoczy na środek, bo tak go ustawiłem przy zbindowaniu.
Dioda również nie sygnalizuje załączenia się FS. Tylko gaz ustawia się w takiej pozycji w jakiej go ustawiłem przy bindowaniu.
Zrobiłem test trzymając quada w ręce. Po wyłączeniu nadajnika, po ok 3 sekundach silniki przyspieszają, tak jak to dzieje się w FS.
Jak pogoda pozwoli to zrobię test z wyłączoną aparaturą.
Awatar użytkownika
Roman
Posty: 1652
Rejestracja: niedziela 06 cze 2010, 19:34
Lokalizacja: WLKP

Post autor: Roman »

Jeśli piszesz że przy bindowaniu ustawiłeś pozom gazu to ustaw inne przełączniki tak abyś miał fs.
I tak skończysz na LawMate
Kosmo!
Posty: 375
Rejestracja: wtorek 23 lis 2010, 19:41
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kosmo! »

Roman pisze:Jeśli piszesz że przy bindowaniu ustawiłeś pozom gazu to ustaw inne przełączniki tak abyś miał fs.
Roman właśnie w tym problem, że gaz ustawię jak chce. Wskakuje na pozycję jaką mu ustawiłem przy programowaniu. Jednak przełączników jakby nie widział... :-/
Binduje z gazem powyżej 10% i FS włączonym z przełącznika. Po zgaszeniu nadajnika gaz wskakuje na odpowiednie ustawienie, a FS nie podświetla się... :-?
Artu

Post autor: Artu »

Kosmo! pisze:Po zgaszeniu nadajnika gaz wskakuje na odpowiednie ustawienie, a FS nie podświetla się... :-?
Jak to zazwyczaj ze Spektrum bywa, że coś na pewno nie będzie działać... :mrgreen:
Zarówno w FrSky, jak i eLeReS-ie nie mam takich problemów :-D
aleksandrowicz
Posty: 859
Rejestracja: czwartek 09 wrz 2010, 16:41
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: aleksandrowicz »

Z tego co pamiętam w dx8 są chyba dwa rodzaje filsafe musisz dobrze doczytać manuala :-)
ODPOWIEDZ