DJI - Spreading Wings S(W)800

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Lyyar
Posty: 116
Rejestracja: czwartek 12 maja 2011, 18:49
Lokalizacja: Warszawa

DJI - Spreading Wings S(W)800

Post autor: Lyyar »

Czy ktoś z Was ma w planach zakup tej niezwykle kosztownej, ale jakże fajnie wydizajnowanej ramy (kompletu)?

http://www.dji-innovations.com/minisite ... er_en.html

Pytam głównie ze względu na regulatory oraz silniki.
Sądzę, iż w niedalekiej przyszłości powstaną podróbki tej ramy, lub rozwiązania mocno wzorujące sie na S800, jednak nawet jeśli będą dostępne to zapewne będzie trzeba znależć jak najblizsze (lub lepsze) zamienniki regli i silników.

Wiec jeśli ktoś by kupił ten zestaw to proszę o recenzję i info co to tam dokładnie jest (jeśli da sie to tak rozkminić).

Lyyar
po raz ostatni zmieniam Ci ten podpis - kolejny raz oznaczają wakacje.
Awatar użytkownika
jakuban
Posty: 813
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 21:48
Lokalizacja: Lublin

Post autor: jakuban »

Lyyar, jak na razie to wiadomo, że nie wiele wiadomo. Ta rama będzie w kwietniu dopiero dostępna.
Awatar użytkownika
Lyyar
Posty: 116
Rejestracja: czwartek 12 maja 2011, 18:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lyyar »

Tak wygląda całość - silniki już chyba rozgryzłem, pozostało rozgryźć regle i śmigła - być może śmigła to te węglowe firmy XOAR ?
Po dyskusji w wąskim acz zacnym gronie stwierdziliśmy, że wygięte ramiona pozwalają stabilizować (niejako naturalnie) koptera. I to chyba między innymi stąd tak perfekcyjna stabilność konstrukcji - widoczna na kilku filmach propagandowych.
Załączniki
S800-1.jpg
S800-2.jpg
s800-3.jpg
po raz ostatni zmieniam Ci ten podpis - kolejny raz oznaczają wakacje.
Awatar użytkownika
jakuban
Posty: 813
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 21:48
Lokalizacja: Lublin

Post autor: jakuban »

Nie wiem czy są, ja nie znalazłem, żadnych sensownych filmów z pokładu - dla mnie to jest wyznacznik stabilności i sztywności.
Jeśli rozgryzłeś silniki to podaj link:)
Wydaje mi się jednak, że u nich wszystko, łącznie ze śmigłami jest robione stricte pod tę konstrukcję, tylko markowy sprzęt, żadnych zamienników.
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

smigła mozna by zastosować takie: http://rctimer.com/index.php?gOo=goods_ ... oductname=
kwestia dobrania silników, i tutaj licze na pomoc kolegi lyyar :-)
może masz cos w swojej ofercie? Dostałem dzisiaj od Ciebie te silniki do hexy xl ale jeszcze nie miałem okazji rozpakować.
Awatar użytkownika
Lyyar
Posty: 116
Rejestracja: czwartek 12 maja 2011, 18:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lyyar »

Śmigła !!! dzieki za link ...
Co do silników ... już wiem kto je robi na specjalne zamówienie i jakby więcej nic nie moge powiedzieć (dostałem normalnie szlaban).
Natomiast najbliższe paramatrami technicznymi sa silniki MT3515-15 400KV,
aczkolwiek są troszke mniejsze i ciutek słabsze.
Być może pojawią się w ogólnej ofercie bardzo zblizone silniki do 4114 jednak na bank nie będą to identyczne, trzymam rękę na pulsie.
To jeszcze pozostają do rozszyfrowania regle.

A co do stabilności - to lekko pochylone do gory ramiona stabilizują caly układ.
Pomyślcie o miseczce na tafli wody, dotkniecie jej powoduje pochylenie i automatyczne wyrownanie, tu dzieje sie tak samo. Takie same zachowanie powoduja składowe siły ciągu silników które wyprowadzone ze stanu równowagi dąża do wyrównania się. Może wytlumacze to poźniej (wieczorem) - chociaż jak kazdy sobie narysuje skladowe sil ciągu i wyobrazi sobie co sie dzieje gdy kopter sie przechyli to dojdzie do wniosku ze to wlasnie tak dziala (stabilizujaco na uklad).
po raz ostatni zmieniam Ci ten podpis - kolejny raz oznaczają wakacje.
dreamart
Posty: 5
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:34
Lokalizacja: w-wa

Post autor: dreamart »

Lyyar, obydwaj wiemy skad Dji bierze silniki ;) ale powiedziec nie mozemy ;)
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

No poczekajcie chwile a pokażemy wam z Bartkiem jak się to ma w locie (nowe silniki i pochylone silniki )
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1585
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

Powinno zadziałać analogicznie jak skrzydła ze wzniosem. Aż dziw, że dopiero teraz ktoś na to wpadł.
smootny

Post autor: smootny »

marceli pisze:Powinno zadziałać analogicznie jak skrzydła ze wzniosem. Aż dziw, że dopiero teraz ktoś na to wpadł.
To fakt - MK - tak prężna firma ze sztabem specjalistów :] .. dziwne.
Awatar użytkownika
Lyyar
Posty: 116
Rejestracja: czwartek 12 maja 2011, 18:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lyyar »

marceli pisze:Powinno zadziałać analogicznie jak skrzydła ze wzniosem. Aż dziw, że dopiero teraz ktoś na to wpadł.
Karbonowa rama ala hexa z unoszącymi się ramionami już "się" projektuje ...
I faktycznie, czemu nikt na to wcześniej nie wpadł?

L
Ostatnio zmieniony środa 14 mar 2012, 09:32 przez Lyyar, łącznie zmieniany 1 raz.
po raz ostatni zmieniam Ci ten podpis - kolejny raz oznaczają wakacje.
Awatar użytkownika
From_heaven
Posty: 1301
Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 13:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: From_heaven »

kefir pisze:No poczekajcie chwile a pokażemy wam z Bartkiem jak się to ma w locie (nowe silniki i pochylone silniki )
Budujesz swoją ramę w takim pochylonym układzie, czy kupujesz tą od wukonga?
Kraki
Posty: 11
Rejestracja: czwartek 10 lut 2011, 15:46
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kraki »

Awatar użytkownika
krall
Posty: 3151
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Post autor: krall »

Piękne - click'n'go, znaczy fly :-)
marceli pisze:Powinno zadziałać analogicznie jak skrzydła ze wzniosem. Aż dziw, że dopiero teraz ktoś na to wpadł.
Hmm - nie wiem czy można porównywać układ zwiększający samostateczność stateczną poprzeczną - jaką rolę pełni wznios skrzydeł w samolocie z czymś co skrzydłami nie jest i gdzie i tak komputer wszystko liczy.
Taki F16 czy F117 to samoloty, które bez komputera (flybywire) w ogóle by nie poleciały a jednak stworzono je takimi jakie są.

Sam jestem ciekaw jak ta rama będzie latać ale obawiam się, że na filmach rewelacyjnie a jak wpadnie któremuś z nas w ręce to się okaże, że niekoniecznie. No może jak kupi się komplet DJI, który będzie "zoptymalizowany" pod kątem tej ramy i siebie samego :-)
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Fajna ta rama
będę składał na tej ramie to dam znac jak działa
ODPOWIEDZ