Zamiennik do NAZA PMU v2

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

x_darek
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 31 sie 2017, 13:07
Lokalizacja: poznan

Zamiennik do NAZA PMU v2

Post autor: x_darek »

Witam wszystkich gotowych pomóc w temacie.
Otóż posiadam quadkoptera na bazie: rama F450 z NAZA-M (firmware 4.06) niestety nie jestem pewien która jest to wersja NAZY lite czy może V1 posiadam tylko opakowanie po niej opisane jest NAZA-M AUTOPILOT (zakłądam, że nie jest to lite tylko v1). Do zestawu mam LED PMU oraz antenę GPS. Wszystko podłączone jest poprzez S-bus do odbiornika FUTABA R2008SB
Niedawno zakupiłem gimbala H3-3D ponieważ posiadam kamerę HERO4 silver. Wyczytałem, że teraz będę potrzebować NAZA PMU v2 aby sterować gimbalem.
Ogólnie moduł PMU v2 jest stary i ciężki do zdobycia a jego cena nic nie topnieje z czasem. Pytanie więc czy istnieją jakieś zamienniki PMU v2 lub czy jest możliwość wykonania samemu takiego modułu - rozumiem, że oprócz funkcji UBECa działa to jako rozgałęziacz po S-bus do podpinania dodatkowych modułów typu gimbal i OSD itp.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zamiennik do NAZA PMU v2

Post autor: pawelsky »

x_darek pisze:Ogólnie moduł PMU v2 jest stary i ciężki do zdobycia a jego cena nic nie topnieje z czasem. Pytanie więc czy istnieją jakieś zamienniki PMU v2 lub czy jest możliwość wykonania samemu takiego modułu - rozumiem, że oprócz funkcji UBECa działa to jako rozgałęziacz po S-bus do podpinania dodatkowych modułów typu gimbal i OSD itp.
Nie istnieje (przynajmniej komercyjnie dostepny). I nie, nie jest to „rozgaleziacz po s-bus”, jest to uklad bardziej zlozony.
x_darek
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 31 sie 2017, 13:07
Lokalizacja: poznan

Re: Zamiennik do NAZA PMU v2

Post autor: x_darek »

Jeżeli zakupię PMU v2 to do swojej konfiguracji będę potrzebować też HUB aby obsłużyć gimbala?
Czy mogę ominąć zakup PMU v2 i kupić iOSD mark2?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zamiennik do NAZA PMU v2

Post autor: pawelsky »

x_darek pisze:Jeżeli zakupię PMU v2 to do swojej konfiguracji będę potrzebować też HUB aby obsłużyć gimbala?
Czy mogę ominąć zakup PMU v2 i kupić iOSD mark2?
Nie mozesz ominac zakupu PMU. Hub sobie mozesz zrobic z paru wtyczek i kawalka przewodu. Albo kupic gotowy u Chinczyka za grosze. iOSD Mk II to wyrzucone pieniadze, jest wiele tanszych alternatyw.
x_darek
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 31 sie 2017, 13:07
Lokalizacja: poznan

Re: Zamiennik do NAZA PMU v2

Post autor: x_darek »

Używki tego iOSD mk2 widzę za 200zł idzie dostać więc cena chyba do przymknięcia oka. Skupiam się zatem na poszukiwaniu modułu PMU.
ODPOWIEDZ