Naza v2 | Quadro 550

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

GeForce
Posty: 15
Rejestracja: niedziela 25 gru 2016, 17:37
Lokalizacja: Kobyla

Naza v2 | Quadro 550

Post autor: GeForce »

Witam, mam problem z odpowiednią konfiguracją nazy w moim dronie..
Problem prawdopodobnie jest przy gain'ach lecz nie mam pojęcia czemu jest tak a nie inaczej ;/

Dron w momencie podniesienia go do góry jest w miarę stabilny lecz w momencie chęcią sterowaniem w prawo/lewy zaczyna się rolercoster :D
Dron przechyla się na do przodu do tyłu i tak na zmiane aż spadnie do góry nogami..


Quad:
Rama 550
Lipo 4s 10k mah
Emax MT3506 650KV
ESC 30A
Śmigła 13 calowe
Naza v2


Licze na pomoc :(
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Naza v2 | Quadro 550

Post autor: Tanner »

Masz jakiś filmik nagrany? Czy jak prawy drązek przechylasz w lewo prawo to kopter wykonuje jakikolwiek ruch w bok czy od razu zaczynają się pogłębiające się oscylacje przód/tyl?
Robiłeś motor test z poziomu aplikacji dji? Czy kalibracja ESC z odbiornikiem zrobiona?
GeForce
Posty: 15
Rejestracja: niedziela 25 gru 2016, 17:37
Lokalizacja: Kobyla

Re: Naza v2 | Quadro 550

Post autor: GeForce »

Niby reaguje prawidłowo, lecz po odpuszczeniu albo zmianie kierunku lotu zaczyna się kołyska i boom

Filmu nie mam boje się teraz nim trochę do góry podlecieć..



Motor test w sensie? Jeśli chodzi o poprawność śmigieł CW i CWW to jest dobrze na 100% kierunek obrotu też jest zgodny z tym co w aplikacji..

Kalibracji ESC chyba nie robiłem, jak to w ogóle wygląda i jak to mam zrobić?
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Naza v2 | Quadro 550

Post autor: Tanner »

Motor test - tam klikasz w poszczególne silniki i naza lekko nimi rusza - aby sprawdzić czy motor1 to na pewno motor1 itd.
Kalibracja - poczytaj, chodzi o to zeby każdemu ESC pokazać jaki jest minimalny i maksymalny poziom sygnału jaki może wyjść z odbiornika, robisz to dla bezpieczeństwa bez śmigieł. ESC bezpośrednio do odbiornika do kanału przepustnicy, odpalasz apkę i dajesz gaz na maxa, podłączasz ESC z odbiornikiem do zasilania - gra melodyjka. Po niej dajesz na aparaturze gaz na minimum i znowu gra melodyjka. A po tym już gra standardowa melodyjka i wiesz ze procedura jest skończona. Powtarzasz z wszystkimi ESC. Wpisz w youtube esc calibration i zobacz jak to robią, prosta rzecz generalnie.
GeForce
Posty: 15
Rejestracja: niedziela 25 gru 2016, 17:37
Lokalizacja: Kobyla

Re: Naza v2 | Quadro 550

Post autor: GeForce »

Dzięki za podpowiedz z esc.. ESC po poprawnej kalibracji, odnośnie motor testu to tak każdy silnik jest prawidłowo podłączony.

15 minut temu robię test, wznoszę go do góry przechylam zeby leciał do przodu i zaczyna się bujanie aż w końcu się odwraca do góry nogami i ... o ziemie :/

Moje gainy:
170
170
135
135
150
150
Waga modelu to ok. 2 KG

Co dalej?
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Naza v2 | Quadro 550

Post autor: Tanner »

Tanner pisze:Czy jak prawy drązek przechylasz w lewo prawo to kopter wykonuje jakikolwiek ruch w bok czy od razu zaczynają się pogłębiające się oscylacje przód/tyl?
Oprócz tego, zrobiłbym reset fabryczny nazy i ustawić tylko niezbędne rzeczy. U mnie latało dobrze bez dotykania gainów, nieważne czy przy pustym kopterze <2kg czy dobitym na >3kg.
GeForce
Posty: 15
Rejestracja: niedziela 25 gru 2016, 17:37
Lokalizacja: Kobyla

Re: Naza v2 | Quadro 550

Post autor: GeForce »

Tak, pierwszy ruch wykona prawidłowy.. póżniej zaczyna się bujanie :/

Za 15 minut robię reset nazy i póżniej testy co najważniejsze ustawić a co pominąć?
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Naza v2 | Quadro 550

Post autor: Tanner »

zrób kalibracje esc - to na 100%
a w nazie ustaw tylko to co wymagane - w BASIC pierwsze trzy zakładki - silniki (uklad i test), pozycja GPS oraz konfiguracja odbiornika i trybów lotu. Ale nie zmieniaj gainów w czwartej. W tools zobacz status IMU, czy nie trzeba kalibrować, na tym na początek powinno latac poprawnie.
Ew wrzuć fotke koptera, może coś się rzuci w oczy.
GeForce
Posty: 15
Rejestracja: niedziela 25 gru 2016, 17:37
Lokalizacja: Kobyla

Re: Naza v2 | Quadro 550

Post autor: GeForce »

ESC-Skalibrowane w 100% i każdy silnik działa tak samo od początku drązka
NAZA przywrócona do ustawień fabrycznych i zrobione wszystkie najnowsze aktualizacje
Konfiguracja nazy także zrobione co pokazałem na zdjęciach + dodaje zdjęcia drona z góry

Dziś już nie testowałem jak lata jutro z rana przetestuje czy coś się zmieniło. Może sugestia czy jeszcze coś zrobić lub zmienic?

Fotki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Naza v2 | Quadro 550

Post autor: Tanner »

Wygląda ok, daj znać jak efekty ;)
GeForce
Posty: 15
Rejestracja: niedziela 25 gru 2016, 17:37
Lokalizacja: Kobyla

Re: Naza v2 | Quadro 550

Post autor: GeForce »

A więc tak:

Wychodzę, pale o dziwo wszystko działa tron zachowuje się prawidłowo może poza tym że trochę za mocno reaguje na drążki ale da się przyzwyczaić..

Latam kilka minut nisko dosyć bo się obawiałem ze coś się może stać i się stało boom silniki off i leci na ziemie :/ na szczęście nic się nie stało z dronem tylko pytanie o co tutaj chodziło i co mogło być powodem?
ODPOWIEDZ