TBS niestabilny

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: TBS niestabilny

Post autor: Verid »

Chłopie ogarnij się trochę - Emax to firma która wyprodukowała regulator. SimonK i BLHeli to nazwy różnych firmware do tego regla więc nie możesz mieć "emax simon na blheli". Albo masz Emax'a z wgranym SimonK albo z BLHeli.

A co do niestabilności to jeżeli tam rzeczywiście siedzi BLHeli to musisz sprawdzić ustawienia bo nie wszystkie protokoły obsługiwane przez BLHeli są kompatybilne z NAZA.
Ten wredny...
juri1114
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 05 mar 2017, 14:19

Re: TBS niestabilny

Post autor: juri1114 »

Emax simon series 30zA z oprogramowaniem BLheli.
NAZA v2 ,emax simon30A, emax mt2216 , 1045 i 5000mah 3s 45c
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: TBS niestabilny

Post autor: Verid »

Czyli nie zrozumiałeś. Tylko ze szkodą dla ciebie bo to ty masz niestabilną maszynę, nie ja.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: TBS niestabilny

Post autor: pawelsky »

Verid pisze:Czyli nie zrozumiałeś. Tylko ze szkodą dla ciebie bo to ty masz niestabilną maszynę, nie ja.
Oj Verid, obawiam sie ze w tym przypadku Ty nie do konca zrozumiales :)

Emax Simon (nie SimonK) to nazwa serii regulatorow na ktore jak najbardziej mozna wgrac BLHeli, a wiec jak najbardziej moze miec "emax simon na blheli"

Obrazek
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: TBS niestabilny

Post autor: Verid »

Tak, znam te regle tylko z punktu widzenia oprogramowania i ewentualnej pomocy koledze, nadruk nie ma najmniejszego znaczenia i to usiłuję koledze wyjaśnić.
To tak jak napisać "mam benzyniaka z silnikiem diesla". Jakie ma znaczenie że to kiedyś był benzyniak tylko zrobiłeś swapa jak TERAZ masz problem z pompą wtryskową?
SimonK Series miały kiedyś rzeczywiście SimonK na pokładzie i ten, jak mnie pamięć nie myli, z Nazą grał dobrze. Tyle że na obecną chwilę SimonK to już trochę prehistoria więc bez zmiany nazwy serii wlepili tam BLHeli które (przy niektórych protokołach) takie chętne do współpracy z Nazą nie jest. Nie znaczy to oczywiście że nie można nadal dostać SimonK Series z SimonK w środku więc trzeba jednoznacznie określić CO kolega ma bo gdzie indziej trzeba szukać przyczyn niestabilności jak to poczciwy SimonK a gdzie indziej jak BLHeli.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: TBS niestabilny

Post autor: pawelsky »

Verid pisze:SimonK Series
Jeszcze raz, nie SimonK Series, tylko Simon (bez K) Series :)
Verid pisze:trzeba jednoznacznie określić CO kolega ma
No wiec kolega jednoznacznie Ci napisal "Emax simon (bez K) series 30zA z oprogramowaniem BLheli" za co mu zupelnie niepotrzebnie pojechales ze "nie zrozumial", zamiast np. odpowiedziec na pytanie "A w jaki sposób sprawdzić ich ustawienia?"

Wracajac do tematu ustawienia BlHeli najlepiej sprawdzic podlaczajac sie pod BLHeliSuite przy uzyciu 4-way interface
https://github.com/bitdump/BLHeli/issues/254
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: TBS niestabilny

Post autor: Verid »

pawelsky pisze:Jeszcze raz, nie SimonK Series, tylko Simon (bez K) Series :)
Sorry, literówka po mojej stronie. Sens pozostaje ten sam bo nazwa serii powstała właśnie w wyniku rąbnięcia softu Simona przez EMAX'a i innych chinioli do celów komercyjnych.
pawelsky pisze:No wiec kolega jednoznacznie Ci napisal
Jakby kolega jednoznacznie pisał i odpowiadał składnie na pytania, ani moje ani kriskera zapytanie o to samo nie byłoby potrzebne.
Ale spoko, ja już wyrosłem ze zbawiania świata na siłę. To nie mój sprzęt atakuje pastucha elektrycznego (czy w co on tam zrobił takie dźwięczne p-ting).
Ten wredny...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: TBS niestabilny

Post autor: pawelsky »

Verid pisze:Jakby kolega jednoznacznie pisał i odpowiadał składnie na pytania, ani moje ani kriskera zapytanie o to samo nie byłoby potrzebne.
Niepotrzebne bylo jezdzenie po czlowieku, bo jednoznacznie napisal emax simon z blheli, czyli dokladnei to co ma. To Ty sobie z tego zrobiles SimonK bo nie zrozumiales o czym mowa. Niektorym pytajacym sie nalezy OPR za nieogarniecie, tutaj moim zdaniem pojechales z rozpedu zupelnie niepotrzebnie.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: TBS niestabilny

Post autor: Verid »

Żeby niepotrzebnie nie przeciągać:
-już tłumaczyłem że simon series miały dwa rodzaje softu a kolega miał kłopot z ogarnięciem co tak naprawdę ma
-za kolejną edycję postu na który dostał odpowiedź, tak żeby treść lepiej pasowała do kontekstu kryjąc mu zad dostanie banana bez ostrzeżenia. To tak informacyjnie.
-nie jestem pewien czy anglojęzyczny i stricte techniczny Github jest najszczęśliwszym wyborem biorąc pod uwagę stopień ogarnięcia kolegi, szczególnie że na forum jest wątek poświęcony BLHeli gdzie jest rozpisane bardziej przystępnym językiem co i jak łączyć ale jak już wspomniałem, to już nie moje zmartwienie.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: TBS niestabilny

Post autor: pawelsky »

Verid pisze:nie jestem pewien czy anglojęzyczny i stricte techniczny Github jest najszczęśliwszym wyborem
Obrazek w podlinkowanym issue pokazuje gdzie dokladnie nalezy podlaczyc interfejs dla tego konkretnego modelu ESC o ktorym wspomina watkotworca. Anglojezycznosc ani technicznosc githuba nie ma absolutnie zadnego wplywu na mozliwosc obejrzenia sobie tegoz obrazka. Mam wrazenie ze zaczynasz narzekac dla samego narzekania...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: TBS niestabilny

Post autor: Verid »

Masz rację. Masz wrażenie.
Ten wredny...
juri1114
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 05 mar 2017, 14:19

Re: TBS niestabilny

Post autor: juri1114 »

Wymieniłem regulatory na simonk i dron smiga dziękuję za podpowiedzi.
NAZA v2 ,emax simon30A, emax mt2216 , 1045 i 5000mah 3s 45c
ODPOWIEDZ