NAZA sama wchodzi w tryb ATTI.

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Glizzda
Posty: 18
Rejestracja: piątek 05 sty 2018, 20:59
Lokalizacja: zachpom

NAZA sama wchodzi w tryb ATTI.

Post autor: Glizzda »

Witam.

Użytkownicy forum prosze o pomoc bo juz naprawde nie daje rady :O

Do rzeczy :

Rama TBS Discovery, lipo 4S 5000mah, regle 30A silniki 2212/920. Kupiłem quada nazwijmy go "w poł złozonego", ale nie to jest problemem sprawy.

Na pokladzie jest NAZA lite upgr do V2 z GPSem wymienionym na inny niz fabryczny od nazy ze wzgledu na to, ze podobno ten firmowy "czesciej" gubil sygnał. Docieramy do sedna sprawy. Mowiac wprost. Podlaczam zasilanie z lipo odpala sie melodyjka wszystko ladnie pieknie NAZA komunikuje, ze lapie GPSy wszystko ladnie i wporzadku. Komunikaty z NAZA-y prawidlowe. Podglad na ta chwile mam zalozony po pasmie 5.8GHZ do telefonu. Narazie sie sprawdza bo nie odlatuje nim dalej niz te 200m. W czym panowie rzecz. Odpalam kopter, unosi sie i na wysokosci 1 ~ 2 m na FPV wyswietla sie "NO GPS!" a naza komikuje dioda 2 migajace POMARANCZOWE swiatla co swiadczy o tym, ze przeszla w tryb ATTI.

To jest sedno mojego problemu. Panowie // uzytkownicy forum. Nie mam zielonego pojecia co moze to powodowac. Walcze z tym zagadnieniem kilka dni i nic za nic nie jestem w stanie madrego wymyslic. Kopter sie podnosi i za chwile gasnie sygnal GPS. W trakcie lotu na telemetrii widze, ze sygnał GPS wraca, ale NAZA nie przestawia sie juz na "zielono" i kopter jest caly czas w trybie ATTI.

Dobijajac do konca chodzi o to, ze nie moge korzystac praktycznie wcale z GPS ATTI.


Dzieki za szybka i conajwazniejsze trafna odpowiedz co to moze byc bo ja juz rwe wlosy z glowy.
krisker
Posty: 73
Rejestracja: wtorek 31 paź 2017, 08:02
Lokalizacja: Olsztyn

Re: NAZA sama wchodzi w tryb ATTI.

Post autor: krisker »

Coś zapewne mocno sieje. Na początek zrób to, co było napisane w wątku o Nazie. Oddal maszt i przewód od regulatorów i przewodów zasilających. Odłącz na próbę nadajnik fpv. Sprawdź, czy przewód i wtyk od gpsu dobrze siedzą i czy nie ruszają się pod wpływem podmuchu ze śmigieł. Jeśli masz osd nazy (przez który idzie kabel gps) to odłącz go na próbę i podłącz bezpośrednio do fc.
Pozdrawiam,
Krisker
-------------
S500 / Naza Lite Upgr. V2 / X2212 980kV II / APC1055MR / RacerStar BlHeli 30A
FS-i6X+antena mod+FS-IA10B / GensAce 5300 3S 30C/60C
ODPOWIEDZ