Naza V2 szaleje wysokość

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Naza V2 szaleje wysokość

Post autor: Tanner »

Hej, mam w swojej hexie problem, którego nie było wcześniej, a latam nią od zeszłego roku - zarówno na att jak i gps nie trzyma wysokości, ale nie cały czas, tylko co kilkanaście sekund wariuje, zaczyna się obniżać, tak, że muszę dać gaz na max aby nie uderzyć w ziemię, jak to zrobię to leci szybko do góry i muszę odpuścić. Na filmiku widać akurat odwrotną sytuację - leci raczej do góry, mimo, że nie dotykam przepustnicy.
W momencie gdy się to dzieję, widzę na OSD faktyczną prędkość góra/dół, od 0.5 do nawet 2.5 m/s. Pytanie - czy pokazywana tam wartość jest zadana z nazy czy realna z odczytu?

https://youtu.be/ArHHYXZsUG4

Zaczęło się tak dziać po zmianie odbiornika, miałem wcześniej X4R-II po PPM, teraz mam RX8R po DBUS. Zakresy kanałów są skalibrowane, w NAZAM nie widać żadnych anomalii, wszystko wygląda ok, więc w ogóle nie podejrzewam, że to jest problem, ale z drugiej strony zaczęło się to dziać dzisiaj, przy pierwszych lotach na nowym odbiorniku.
azi82pl
Posty: 72
Rejestracja: wtorek 22 wrz 2015, 09:27
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Naza V2 szaleje wysokość

Post autor: azi82pl »

Nie wiem czy ma związek ale w sobotę/niedzielę była dość mocna burza magnetyczna kp>8, gps i kompas mógł wariować.
Choć ja latałem w niedzielę w południe na nazie i nic się nie działo (kp=5).
Kalibracja na nowo zrobiona?
s500 - naza lite V1, emax mt3506 4S, osd, fpv, gimbal + fireflay 6S
x210 - http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=72&t=4 ... 43#p526843
eachine e010, Wltoys F959 Sky King
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Naza V2 szaleje wysokość

Post autor: Tanner »

Hej :) dzięki za odpowiedź, kalibracji nie robiłem przed lotem, a od tego czasu nie miałem okazji latać, ale ten sam efekt miałem w ATT który nie korzysta z gps... Wrócę chyba do poprzedniego odbiornika aby sprawdzić czy problem dalej występuje, bo nie mam innego pomysłu.
piotrekha
Posty: 30
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 13:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: Naza V2 szaleje wysokość

Post autor: piotrekha »

Sprawdź na starym odbiorniku.
ODPOWIEDZ