Trzęsienie Quada - jaka przyczyna ?

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

scorpion10
Posty: 138
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 22:19
Lokalizacja: Sufczyn k/o Tarnowa

Trzęsienie Quada - jaka przyczyna ?

Post autor: scorpion10 »

Witam ! Załaczę filmik z pierwszego startu quada. Sterownik Naza silniki DJI 2212/920 smigła 9443 Regle E300 16A. Wszystko bylo by super gdyby nie to wyraźne bicie i trzęsienie quadem.
Jak obstawiacie na podstawie video, co powinienem sprawdzić i zrobić, by tą wade zniwelować. Śmigła są wyważone, problem raczej będzie inny, tylko jaki ?

Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Trzęsienie Quada - jaka przyczyna ?

Post autor: Poli25 »

Przed pierwszym startem kalibrowałeś ESC?. Standartowo powinny być 30A, ty masz 16A moim zdaniem są za małe.
Wygląda jakby coś było z pidami (jeśli przy nich coś ruszałeś), ale z doświadczenia wiem że na standartowych pidach nie powinien tak robić.
Jeśli nic nie pomoże wgraj od nowa cale oprogramowanie, wgraj np od samolotu lub samochodu a później ponownie kopter, być może coś poszło nie tak z oprogramowaniem.
scorpion10
Posty: 138
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 22:19
Lokalizacja: Sufczyn k/o Tarnowa

Re: Trzęsienie Quada - jaka przyczyna ?

Post autor: scorpion10 »

ha ha .... Przecież to NAZA, jaki więc Copter mam wgrać ? Spoko nie doczytałeś i dlatego...... Problem już rozwiązany, kalibracja pojedynczo Regli i Ustawianie Gain-ów i Quad lata tip-top. Regle E300 16A nie sa absolutnie za słabe, wręcz przeciwnie, nawet nie robią się ciepłe, jak sie im daje mocniej w palnik. Na Hexie też jej mam i też są wystarczające, chociaż Hexe przerabiam na Pixhawk-a i tu będę zmieniała Regle z E300 na inne, i szukam właśnie jakiś pewniaków które będą super gadać z Pixhawkiem 2.4.8 i obecnymi silnikami 2212/920
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Trzęsienie Quada - jaka przyczyna ?

Post autor: matulekpl »

a jak zrobiłeś kalibrację regli od DJI?
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
scorpion10
Posty: 138
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 22:19
Lokalizacja: Sufczyn k/o Tarnowa

Re: Trzęsienie Quada - jaka przyczyna ?

Post autor: scorpion10 »

Na innym odbiorniku akurat na X9R zbindowanym do pracy w 8 kanałach na PWM i użyłem radyjka 9XR pro i normalnie wedłóg schematu. Trhottle do dechy na max i podłączasz zasilanie regla z podpiętym silnikiem, regiel oczywiście na 3-ci kanał musowo, tam gdzie leci Trhottle. Jak usłyszysz początkowy sygnał kalibracji to Gaz na Maxa w dół i powinna zagrać melodyjka silnika, co oznacza skalibrowany ESC
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Trzęsienie Quada - jaka przyczyna ?

Post autor: matulekpl »

Muszę spróbować, bo nigdy nie robiłem...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Trzęsienie Quada - jaka przyczyna ?

Post autor: Poli25 »

scorpion10 pisze:ha ha .... Przecież to NAZA, jaki więc Copter mam wgrać ?
Tak z przyzwyczajenia z APM-a.
Ale kalibracja ESC jednak pomogła
scorpion10
Posty: 138
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 22:19
Lokalizacja: Sufczyn k/o Tarnowa

Czy ktoś tu lata na Pixhawk 2.4.8+DJI E300+DJI 2212/920KV ??

Post autor: scorpion10 »

Witam ! Czy na forum znajdzie sie, ktoś kto na 100% posiada taki zestaw Pixhawk 2.4.8 + ESC E300 DJI + DJI 2212/920 + X8R/9XRpro i to mu wszystko gra bez żadnych problemów ?? Ale chodzi o dokładnie taki a nie inny zestaw, bo już nie bardzo wieże w to że to można zgrać ze sobą, bez wymiany ESC, przynajmniej ESC na inne. Wymiana FC nie wchodzi w grę. Jeśli ktoś poskromił jednak taki zestaw to bardzo proszę o bardziej szczegółowe info, jak tego dokonał. Poza tym chętnie usłyszę sprawdzone i pewne propozycje Regli które w tym zestawie w 100% mogły by działać poprawnie i nie były szalenie drogie, jakieś 30A i chyba najlepiej na SimonK bo widze ze najmniej z nimi problemów na Pixhawk-u. To co ma ktoś taki zestaw jak w tytule ??? :-)
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Czy ktoś tu lata na Pixhawk 2.4.8+DJI E300+DJI 2212/920K

Post autor: MacPiston »

Może opisz problem to coś pokombinujemy... I czerwonym kolorem to ty lepiej nie pisz.

[SCALENIE - Problem już został opisany a jak scorpion10 będzie bez sensu mnożył tematy zamiast dojść rozwiązania w jednym to dostanie czerwoną przedłużkę]
scorpion10
Posty: 138
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 22:19
Lokalizacja: Sufczyn k/o Tarnowa

Re: Trzęsienie Quada - jaka przyczyna ?

Post autor: scorpion10 »

Temat miał proste przesłanie, chodziło by znalazł się ktoś kto lata na takim zestawie, bo ja takowego nie znalazłem, więc po co mam poraz setny opisywać problem wszystkim którzy na takim zestawie nie latają a będą swoje domysły snuć. Chcę porozmawiać z kimś kto na 100% coś takiego opanował, a tutaj ten temat to na pewno trafi mas .... THX
KROOKOO
Posty: 33
Rejestracja: wtorek 03 maja 2016, 13:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trzęsienie Quada - jaka przyczyna ?

Post autor: KROOKOO »

scorpion10 pisze:Temat miał proste przesłanie, chodziło by znalazł się ktoś kto lata na takim zestawie, bo ja takowego nie znalazłem, więc po co mam poraz setny opisywać problem wszystkim którzy na takim zestawie nie latają a będą swoje domysły snuć. Chcę porozmawiać z kimś kto na 100% coś takiego opanował, a tutaj ten temat to na pewno trafi mas .... THX
Temat jest o NAZIE, Ty szukasz ludzi z PixHawkami... Nie rozumiem Twojego toku rozumowania. W 30 sekund znalazłem masę filmów z Pixa + E300. Sam latam na E800 - bez problemów. Rozmawiałem z ludźmi którzy latali na E800 - bez żadnych problemów. Jedyną osobą która ma problemy jesteś Ty. W dodatku nie próbujesz rozwiązać problemu, tylko szukasz kogoś kto ma DOKŁADNIE to samo. Tu na forum 90% ludzi ma Pixa od 3DR, a nie wersję 2.4.8 (która jest jakaś lewa, sam mam 2.4.6), zamiast szukać bezmyślnie ludzi z identycznym setupem, rozwiąż problem z tym co zrobiłeś źle, a nie pytasz w każdym zakątku tego forum, czy E300 działa z Pixem.
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2350
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Trzęsienie Quada - jaka przyczyna ?

Post autor: maxiiii »

KROOKOO pisze:Tu na forum 90% ludzi ma Pixa od 3DR
Oj tam! chyba trochę za dużo tych procentów na dzisiaj.:))
scorpion10
Posty: 138
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 22:19
Lokalizacja: Sufczyn k/o Tarnowa

Re: Trzęsienie Quada - jaka przyczyna ?

Post autor: scorpion10 »

A nie zauważyłeś że ktoś mądry przykleił tu temat odnośnie Pixa do Nazy ? Na pewno to nie byłem ja, a temat pierwotnie był gdzie indziej więc nie płacz. Widzisz ty masz E800 a znalazłeś tu kogoś co ma E300 ? jakoś dziwnym trafem nikt taki jeszce nie napisał, zbieg okoliczności czy może fakt ? Co mam według ciebie wywalać kasę na testy, jeżeli ktoś już może to zrobił i potwierdził czy ten zestaw się da zgrać razem , czy nie.
KROOKOO
Posty: 33
Rejestracja: wtorek 03 maja 2016, 13:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trzęsienie Quada - jaka przyczyna ?

Post autor: KROOKOO »

scorpion10 pisze:A nie zauważyłeś że ktoś mądry przykleił tu temat odnośnie Pixa do Nazy ? Na pewno to nie byłem ja, a temat pierwotnie był gdzie indziej więc nie płacz. Widzisz ty masz E800 a znalazłeś tu kogoś co ma E300 ? jakoś dziwnym trafem nikt taki jeszce nie napisał, zbieg okoliczności czy może fakt ? Co mam według ciebie wywalać kasę na testy, jeżeli ktoś już może to zrobił i potwierdził czy ten zestaw się da zgrać razem , czy nie.
ESC z E800 różni się od ESC z E300 tym, że E800 jest na baterię 4-6S a nie 3-4S jak E300, i E800 są do 20A. Jeden i drugi mają sygnał 30-450Hz. Nikt systemów DJI nie kupował, bo do niedawna były bardzo drogie, i ludzie woleli chińczyki. Są masy filmików na YT, gdzie E300 lata z Pixem. Dla mnie możesz czekać miesiące, może ktoś się zgłosi :D Zawsze możesz kupić Phantoma, wtedy nie będziesz musiał wydawać kasy na testy. Nie wiem jak wyszło to innym, ale mi na pewno taniej by było kupić Phantoma, niż budować własne konstrukcje. Tak więc jak nie chcesz rozwiązywać problemów tylko szukasz gotowców, kup maszynę plug and fly :)
Tu masz filmik z Pixa 2.4.8 + E310:
https://www.youtube.com/watch?v=OdqqdeE-jmM
To praktycznie ten sam zestaw. Inne filmy z E300 nie mają wyszczególnionej wersji Pixa.
ODPOWIEDZ