Naza V2 i F450

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

ardjan
Posty: 74
Rejestracja: piątek 14 paź 2016, 22:41

Naza V2 i F450

Post autor: ardjan »

Witam,
W końcu udało mi się złożyć F450... mam wrażenie że jest dość wolna, w porównaniu do oglądanych na YT, mam wrażenie że dron lata jakby był czymś ograniczony (masa startowa 1200, z kamerą 1350). Zacząłem od defaultowych gainów i uważam że są w porządku przynajmniej narazie, dron się stabilizuje i reaguje na ruchy drążków, mam więc pytania:

1. Jak powinienem ustawic throttle w naza assistant, czy ruch drążka od skrajnego dolnego położenia do maks górnego to wartości -1000 do 1000 czy 0 do 1000, czytałem w kilku tematach spotkałem różne odpowiedzi?

2. W zakładce MotorIdle Speed mam ustawione Recommended oraz Intelligent, czy zmiana na HIGH "ożywi" drona ?

Ogólnie dron lata w porządku, ale przy wznoszeniu mam wrażenie że mógłby i powinien to robić znacznie szybciej, latam w trybie GPS.

EDIT: Silniki DJI 2212 920kV, 30A SimonK ESC, Naza Lite(upgrade V2), GPS M8N, Lipo Multistar 4S 5200mAh 10/20C, śmigła DJI 9043 (niebieski pasek)
Ostatnio zmieniony czwartek 09 lut 2017, 12:42 przez ardjan, łącznie zmieniany 1 raz.
dudi011
Posty: 90
Rejestracja: piątek 05 sie 2016, 19:24
Lokalizacja: Gliwice

Re: Naza V2 i F450

Post autor: dudi011 »

Hej!
Chyba jeszcze musiał byś podać komponenty maszyny bo może silniki są za słabe i masz małą siłę nośną.
Bouli_wro
Posty: 204
Rejestracja: poniedziałek 01 sie 2016, 02:14

Re: Naza V2 i F450

Post autor: Bouli_wro »

Przełącz na manual i porównaj zachowania.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Naza V2 i F450

Post autor: pawelsky »

ardjan pisze:1. Jak powinienem ustawic throttle w naza assistant
-1000 do 1000
ardjan pisze:2. W zakładce MotorIdle Speed mam ustawione Recommended oraz Intelligent, czy zmiana na HIGH "ożywi" drona ?
Nie

Zanim zaczniemy analizowac czy cos jest tak czy nie tak, najpierw moze powiedz do czego konkretnie porownujesz i pokaz jak to Towje latadlo lata...
Bouli_wro pisze:Przełącz na manual i porównaj zachowania.
Nie proponuj czlowiekowi ktory zaczyna zabawe z Naza latania w manualu, bo to sie moze skonczyc gleba...
ardjan
Posty: 74
Rejestracja: piątek 14 paź 2016, 22:41

Re: Naza V2 i F450

Post autor: ardjan »

Dzięki za konkretne odpowiedzi, postaram się nagrać jakiś filmik jak to lata. Mogę spróbować lotu przy nodze w manualu.
Ogólnie nie powinny być różnicy w prędkościach lotu/wznoszenia między trybami GPS/Manual ?
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Naza V2 i F450

Post autor: matulekpl »

ardjan pisze:Mogę spróbować lotu przy nodze w manualu.
lepiej nie, bo se jeszcze nogę upier.. yyy utniesz:D
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Naza V2 i F450

Post autor: Verid »

ardjan pisze:Ogólnie nie powinny być różnicy w prędkościach lotu/wznoszenia między trybami GPS/Manual ?
Wznoszenie wznoszeniem ale za to są drastyczne różnice w reakcji koptera na drążki. Przełączając na manual wyłączasz całkowicie stabilizację i NAZA zaczyna się zachowywać jak racer w ACRO tj. jak go wychylisz i puścisz drągi to tak już zostanie póki go sam nie wyprostujesz a jak będziesz dusił drąg np. do przodu to ci zrobi flipa. Bardzo ładnie to widać na tym filmiku:



Na szczęście dla Bouli_wro w regulaminie forum nie ma przewidzianego bana za kretyńskie porady choć może warto się na przyszłość nad tym pochylić.
Ten wredny...
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Naza V2 i F450

Post autor: Tanner »

Niestety dla wielu osób "manual" to stabilize/gyro. A tu proszę, jest jeszcze bardziej manualny manual :D
Bouli_wro
Posty: 204
Rejestracja: poniedziałek 01 sie 2016, 02:14

Re: Naza V2 i F450

Post autor: Bouli_wro »

Nikt mu nie każe robić tego w domu czy nad fiordem, swoją f550 testowałem zaraz po kupnie we wszystkich trybach i nikomu nogi nie odcięło ba, nawet flipa nie zrobiłem, mimo wszystko rozumiem twoją obawę, gorzej jak coś odmówi posłuszeństwa i trzeba będzie się ratować w innym trybie niż GPS ten pierwszy raz ;)
ODPOWIEDZ