Naza V2 nie działa z aku 4s

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Naza V2 nie działa z aku 4s

Post autor: pawelsky »

rud88 pisze:Wyprucie 4 regli z quada, lutowanie padów itp. nie zabardzo mi się uśmiecha.
Padow lutowac nie musisz, powinienes byc w stanie podlaczyc sie przez zlacze sygnalowe.

Instrukcje jak sie podlaczyc znajdziesz tutaj (nie wiem jaiego 'dynksa' masz pod reka - najprosciej bedzie uzyc Arduino 4-way interface)
https://blhelisuite.wordpress.com/blhel ... e-manuals/

Czy bede w stanie Ci pomoc - nie wiem, zalezy co zobaczymy w konfiguracji. Ale nawet jesli ja nie bede w stanie byc moze kto inny cos wypatrzy.
Awatar użytkownika
rud88
Posty: 208
Rejestracja: środa 04 lip 2012, 08:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Naza V2 nie działa z aku 4s

Post autor: rud88 »

Przez złącze sygnałowe raczej nie, bo przypuszczam, że siedzi w środku procek Silaba a do niego można się dostać tylko przez C2.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Naza V2 nie działa z aku 4s

Post autor: pawelsky »

rud88 pisze:Przez złącze sygnałowe raczej nie, bo przypuszczam, że siedzi w środku procek Silaba a do niego można się dostać tylko przez C2.
Nie tylko. Poczytaj manual do ktorego linka Ci podalem od str. 15
Awatar użytkownika
rud88
Posty: 208
Rejestracja: środa 04 lip 2012, 08:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Naza V2 nie działa z aku 4s

Post autor: rud88 »

Niestety, ESC przez złącze sygnałowe nie łączy się z BLHelisuite. Używam Arduino UNO ładowałem 4w-If, bootloadera i co tam jeszcze było
i nic z tego.Pewnie ten model tak ma...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Naza V2 nie działa z aku 4s

Post autor: pawelsky »

rud88 pisze:Niestety, ESC przez złącze sygnałowe nie łączy się z BLHelisuite. Używam Arduino UNO ładowałem 4w-If, bootloadera i co tam jeszcze było
i nic z tego.Pewnie ten model tak ma...
4w-if mam nadzieje ladowales do Arduino UNO, nie do ESC?

Bootloadera w ten sposob nie zaladujesz.

Probujac sie laczyc tak zaprogramowanym Arduino, ESC oczywiscie zasilasz od strony 4s?

Wybierasz do polaczenia interfejs ZOLTE D?

Jesli wszystko robisz jak nalezy to mozliwe ze Twoje ESC nie ma wgranego bootloadera BLHeli.
Awatar użytkownika
rud88
Posty: 208
Rejestracja: środa 04 lip 2012, 08:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Naza V2 nie działa z aku 4s

Post autor: rud88 »

Jest taka opcja interfejsu Arduino BLHeli botloader ,też ją próbowałem.
A gdzie znalazłeś interfejs ZOLTE D co to jest ?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Naza V2 nie działa z aku 4s

Post autor: pawelsky »

rud88 pisze:ZOLTE D co to jest ?
Spojrz na obrazek np. na wspomnianej wczesniej stronie 15 manuala. Interfejsy dla Silabsa oznaczone sa kolorem zoltym i literka, dla Atmela niebieskim i cyferka.
Awatar użytkownika
rud88
Posty: 208
Rejestracja: środa 04 lip 2012, 08:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Naza V2 nie działa z aku 4s

Post autor: rud88 »

Bez obaw, dobrze wiem jak poruszać się po BLHelisuite. A gdybyś napisał to z polskimi znakami diakrytycznymi nie było by pytania.
Awatar użytkownika
rud88
Posty: 208
Rejestracja: środa 04 lip 2012, 08:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Naza V2 nie działa z aku 4s

Post autor: rud88 »

Już mnie tak pod...wiło robienie "doktoratów" z głupiego regla, że rozprułem zapasowy podlutowałem pady pod C2 i podłączyłem pod moje UNO.
Dostałem komunikat "Unknow... bla,bla,bla...czy chcę przellaszować z BLHeli.."Kiedy przytaknąłem skwapliwie okazało się, że w EMAX'ah jest tylko
wsad do 20 i 40A a ja mam regiel 30A. Wybrałem więc 40A i bez problemu wgrałem nowy firmware.
BLHeliSuiteSiLabs ESC Setup_170208_2.png
BLHeliSuiteSiLabs ESC Setup_170208_2.png (49.13 KiB) Przejrzano 5505 razy
I można by uznać , że temat jest zakończony ale coś mnie podkusiłoaby kliknąć na "Restart ESC" i wtedy ESC odpalił ...dosłownie, czyli
huknęło,błysnęło itd /i w ten sposób okazało się że jednak nie znam wszystkich tajników BLHelisuite/.Może ktoś mnie oświeci do czego
służy ten feralny/dla mnie/ przycisk ?
Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Naza V2 nie działa z aku 4s

Post autor: pilot »

rud88 pisze:...I można by uznać , że temat jest zakończony ale coś mnie podkusiłoaby kliknąć na "Restart ESC" i wtedy ESC odpalił ...dosłownie, czyli
huknęło,błysnęło itd /i w ten sposób okazało się że jednak nie znam wszystkich tajników BLHelisuite/.Może ktoś mnie oświeci do czego
służy ten feralny/dla mnie/ przycisk ?
Stawiam na to, że jednak ten soft nie był odpowiedni a to, że dał się załadować o niczym nie świadczy. Dobrym zwyczajem jest w takim przypadku używanie zasilacza z ograniczeniem prądowym lub żarówki włączonej w szereg. To zabezpiecza przed ujściem dymu z regulatora przy nieodpowiednim sofcie.
Jeśli z Nazą na 4S regulatory nie działają to wyjściem może być zamiana na inne. Diabli wiedzą jaki soft tam wsadzili.
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
rud88
Posty: 208
Rejestracja: środa 04 lip 2012, 08:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Naza V2 nie działa z aku 4s

Post autor: rud88 »

Wymieniać regle nie bardzo mi się chce, to był tylko kaprys z zasilaniem 4s. NAZA z tymi reglami na 3s lata b.dobrze.
Nadal jestem b.ciekaw do czego służy ten przycisk .
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Naza V2 nie działa z aku 4s

Post autor: pawelsky »

rud88 pisze:Nadal jestem b.ciekaw do czego służy ten przycisk .
Jak sama nazwa wskazuje - do restartu ESC :)
ODPOWIEDZ