Naza M lite dodatkowe oświetlenie

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

ardjan
Posty: 74
Rejestracja: piątek 14 paź 2016, 22:41

Naza M lite dodatkowe oświetlenie

Post autor: ardjan »

Czy stosując dodatkowe oświetlenie według projektu
https://www.rcgroups.com/forums/showthr ... els-for-Y6
mogę pominąć LED Remote od Naza czy muszę podłączyć?
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Naza M lite dodatkowe oświetlenie

Post autor: matulekpl »

Opisywałem to u siebie. Poczytaj mój post o moim pierwszym kopterze Naza-Gull:)
Z resztą do dzisiaj korzystam z tego oświetlenia w moim TBS Discovery.
A odpowiadając na Twoje pytanie: możesz pominąć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
ardjan
Posty: 74
Rejestracja: piątek 14 paź 2016, 22:41

Re: Naza M lite dodatkowe oświetlenie

Post autor: ardjan »

Dzięki, przeglądałem Twoje posty ale nie mogłem znaleźć informacji wprost i nie miałem pewności, dzięki za odpowiedź :-)
Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Naza M lite dodatkowe oświetlenie

Post autor: pilot »

ardjan pisze:Czy stosując dodatkowe oświetlenie...mogę pominąć LED Remote od Naza...
A co z gniazdem USB ? Jak pominiesz oryginalnego LEDa to od razu wypada USB. Też mam w planach zmianę oryginalnego LEDa ale na razie nie wiem jak się do tego zabrać :-)

EDIT: Pewnie za gniazdko robi to na dodatkowej płytce. Tylko wtedy musi być tak umieszczone aby był do niego dostęp, a u mnie może być z tym problem.
Pozdrawiam
Krzysiek
ardjan
Posty: 74
Rejestracja: piątek 14 paź 2016, 22:41

Re: Naza M lite dodatkowe oświetlenie

Post autor: ardjan »

Dobre pytanie, ale w sumie możesz skorzystać z usb zaprogramować co tam chcesz i jak będzie gotowe wypiąć pryginalny Led i wpiąć swoje, w czasie lotu nie potrzebujesz usb
Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Naza M lite dodatkowe oświetlenie

Post autor: pilot »

ardjan pisze:...w sumie możesz skorzystać z usb zaprogramować co tam chcesz i jak będzie gotowe wypiąć pryginalny Led i wpiąć swoje...
Zgadza się ale u mnie nie będzie dostępu do Nazy (zamknięta obudowa) więc odpada.

Trochę poszukałem i chyba wychodzi na to, że oryginalny LED to nic innego jak 2-kolorowa dioda, kilka elementów + gniazdko USB. Bez żadnych kombinacji można się wpiąć dodatkowym oświetleniem np. w to właśnie gniazdko USB. U siebie chyba zrobię 2 wzmacniacze na tranzystorach i do tego 2 LEDy. USB mam w obudowie modelu, do którego planuję to zapakować więc jedynie podpięcie. Czekam na klamoty (w tym Naza) i jak dojdą to pewnie sprawdzę czy da się to zrobić tak, jak planuję bez dodatków typu Arduino itp. wynalazki :-)
Jak zadziała to można podpiąć np. oświetlenie na ramionach i będzie sygnalizowało stany Nazy. Ale ramiona u siebie zrobię raczej świecące na stałe bo LEDy mam na płytce regulatora (regulatory od Phantom 2 po modyfikacji).
Pozdrawiam
Krzysiek
ODPOWIEDZ