naza m-lite (v2) gubi fix

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Maryush80
Posty: 38
Rejestracja: niedziela 02 mar 2014, 08:52
Lokalizacja: Wieruszów

naza m-lite (v2) gubi fix

Post autor: Maryush80 »

Czesc. Mam naze m-lite z wgranym softem v2. Problem w tym,ze po starcie w mode gps wszystko ok dioda mruga na zielono. Natomiast w locie po okolo 1 min przelacza sie w atti. Przerabial ktos to juz?. Czy nadajnik 5,8 sieje w co nie wierze czy telemetria z frysky x8r? Quad to tbs discovery. Kalibracja wykonana, taniec tez
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: naza m-lite (v2) gubi fix

Post autor: matulekpl »

A jak z aktywnością słońca? Jak masz umiejscowiony GPS? Poka foty jakies.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: naza m-lite (v2) gubi fix

Post autor: pawelsky »

Maryush80 pisze:Czesc. Mam naze m-lite z wgranym softem v2. Problem w tym,ze po starcie w mode gps wszystko ok dioda mruga na zielono. Natomiast w locie po okolo 1 min przelacza sie w atti. Przerabial ktos to juz?. Czy nadajnik 5,8 sieje w co nie wierze czy telemetria z frysky x8r? Quad to tbs discovery. Kalibracja wykonana, taniec tez
Znane sa przypadki X8R zaklocajacego GPS uBloxa. Nie jest to jednak totalne zagluszenie ale widoczny jest spadek sily sygnalu odbieranych satelitow i wzrost HDOP. Byc moze jestes na granicy...
Maryush80
Posty: 38
Rejestracja: niedziela 02 mar 2014, 08:52
Lokalizacja: Wieruszów

Re: naza m-lite (v2) gubi fix

Post autor: Maryush80 »

http://www.fotosik.pl/zdjecie/8586adfee60c5c74

EDIT - scalenie

Tak mam gps Ublox M8N. Milem dwa koptery z ta naza i bylo ok. Dziala mi na nerwy ta telemetria tym bardziej ze jej nie uzywam mam osd
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: naza m-lite (v2) gubi fix

Post autor: pawelsky »

Maryush80 pisze:Tak mam gps Ublox M8N. Milem dwa koptery z ta naza i bylo ok. Dziala mi na nerwy ta telemetria tym bardziej ze jej nie uzywam mam osd
Telemetrie mozesz wylaczyc bindujac sie w odpowiednim trybie, choc przy tej odleglosci miedzy GPS a odbiornikiem, to raczej nie on jest przyczyna.
Maryush80
Posty: 38
Rejestracja: niedziela 02 mar 2014, 08:52
Lokalizacja: Wieruszów

Re: naza m-lite (v2) gubi fix

Post autor: Maryush80 »

Przed chwila jeszcze raz sprawdzałem i to samo. 14 satelit lapie ale i tak wlacza sie w atti. W assistansie przelacznik prawidlowo. Po wyladowaniu cyklicznie mruga pomaranczowe swiatlo
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: naza m-lite (v2) gubi fix

Post autor: pawelsky »

Maryush80 pisze:Przed chwila jeszcze raz sprawdzałem i to samo. 14 satelit lapie ale i tak wlacza sie w atti. W assistansie przelacznik prawidlowo. Po wyladowaniu cyklicznie mruga pomaranczowe swiatlo
Moze wtyk od GPSu Ci nie styka...
Maryush80
Posty: 38
Rejestracja: niedziela 02 mar 2014, 08:52
Lokalizacja: Wieruszów

Re: naza m-lite (v2) gubi fix

Post autor: Maryush80 »

Wgram jeszcze raz soft. Moze pomoze
ODPOWIEDZ