Naza - ustawienia GAIN

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Qwerterek1
Posty: 159
Rejestracja: środa 12 sie 2015, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Naza - ustawienia GAIN

Post autor: Qwerterek1 »

No to u mnie wygląda to tak
Montaż w kopterze
[img][IMG]http://images76.fotosik.pl/667/5f25dc70a84eac9bmed.jpg[/img][/img]
Ustawienia w nazie
http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/3642f64ab00fb15c
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Naza - ustawienia GAIN

Post autor: Pieth »

Jeżeli to coś pomoże to w TBS Disco mam GPS na maszcie ( w assistent -14) ale stoi dokładnie w środku ciężkości, dzisiaj jeszcze dla pewności pokręciłem się w kółko kilka minut i ufolot stoi jak zamurowany.
P.S. a te kable na pierwszej fotce to tak wiszą luźno podczas lotu?
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Naza - ustawienia GAIN

Post autor: matulekpl »

Pieth pisze:ale stoi dokładnie w środku ciężkości
ja u siebia wlasnie skorygowalem te wartosci i jest lepiej...
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Qwerterek1
Posty: 159
Rejestracja: środa 12 sie 2015, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Naza - ustawienia GAIN

Post autor: Qwerterek1 »

Pieth pisze:Jeżeli to coś pomoże to w TBS Disco mam GPS na maszcie ( w assistent -14) ale stoi dokładnie w środku ciężkości, dzisiaj jeszcze dla pewności pokręciłem się w kółko kilka minut i ufolot stoi jak zamurowany.
P.S. a te kable na pierwszej fotce to tak wiszą luźno podczas lotu?
Możesz zrobić jakieś fotki?
Zakładam ze naze najlepiej zamontować na środku CP (najbliżej środka ciezkosci) i maszt w ten sam sposób ?
W moim przypadku będzie to ciężko wykonać....
Z kabli tylko anteny od obornika wiszą, reszta jest spięta
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Naza - ustawienia GAIN

Post autor: Pieth »

Mówisz masz

Obrazek

a Naza jest zamocowana tylko tą trytytką?
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Qwerterek1
Posty: 159
Rejestracja: środa 12 sie 2015, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Naza - ustawienia GAIN

Post autor: Qwerterek1 »

A sterownik masz pewnie centralnie pod anteną? Ma to rację bytu, ale u mnie jest to nie wykonalne. Naza sie nie zmieści pod górnym CP, wiec nie ustawie anteny centralnie.
Pod nazą jest taśma dwustronna
A powiedzcie mi jak mierzycie odległośc gps od nazy do wpisania do asystenta?. Dokładnie z którego punktu ? Srodek? krawędz przednia nazy? A w góre? od środka czy od górnej "pokrywy" sterownika? JA mierzyłem w poziomie od środka nazy i w góre też od środka "pudełka" Tu mogą wystąpić różnice w odległościach przy różnych pomiarach i mogą być potem też problemy
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Naza - ustawienia GAIN

Post autor: Pieth »

Nie FC jest na środku modelu przed SC http://beta.ivc.no/wiki/index.php/File: ... iagram.png
ustawienia GPS https://www.youtube.com/watch?v=8Lg0nVks_Zg

P.S. Można by zmienić tytuł tematu na ustawienie GPS
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Qwerterek1
Posty: 159
Rejestracja: środa 12 sie 2015, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Naza - ustawienia GAIN

Post autor: Qwerterek1 »

Tak. Troszkę się zagalopowalismy z tym tematem :)
Zgodnie z tym filmikiem ważniejsze jest jednak ustawienie FC w SC, a u mnie SC pokrywa się z środkiem modelu wiec nie dam rady zamontować tam anteny... i dupa
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Naza - ustawienia GAIN

Post autor: matulekpl »

Trochę chyba mieszacie.
Obrazek

W parametrach umiejscowienia masztu z gps nie powinniście liczyć odległości od NAZY ale od COG czyli Środka ciężkości. (punkt przecięcia zielonych linii na obrazku)
A sama naza powinna mieć środek tam gdzie jest przecięcie się z czerwoną linią. czyli w symetrycznym środku ramy.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Naza - ustawienia GAIN

Post autor: Pieth »

Cały czas o tym mówimy że ustawiamy GPS względem SC, w TBS Disco masz przecież zaznaczone gdzie zamocować FC, a antenę GPS jak komu pasuje, oczywiście trzeba tylko prawidłowo ustawić w assistent.
Ten punk przecięcia zielonych linii to właśnie SC po naszemu Środek Ciężkości ;-) w F450 który ma Qwerterek1 SC i środek Nazy się pokrywają w TBS nie.
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Qwerterek1
Posty: 159
Rejestracja: środa 12 sie 2015, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Naza - ustawienia GAIN

Post autor: Qwerterek1 »

Czyli wychodzi na to że ma wszystko dobrze ustawione ? :D
dawjas
Posty: 37
Rejestracja: środa 05 lis 2014, 17:02
Lokalizacja: malbork

Re: Naza - ustawienia GAIN

Post autor: dawjas »

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=45&t=23431
ale i tak problem nie rozwiązany
***Beta 1400- EasyGlider- F450_naza lite/v2- turnigy x9- eleres max-FPV 5.8Ghz- xiaomi yi***
^Flying in the sky^
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Naza - ustawienia GAIN

Post autor: Pieth »

Być może przyczyn jest kilka, spróbujcie jeszcze popróbować rozwiązania z drugiego wątku. Cały osprzęt z mojego Disco siedział kiedyś w F450 i też nie było problemu.
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
toih
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 13 lip 2015, 10:15
Lokalizacja: Szczecin

Re: Naza - ustawienia GAIN

Post autor: toih »

Miałem podobny problem. Mój F450 z Nazą praktycznie wisiał w miejscu. Po przekładce do TBS Disco dość długo szukałem sensownych gainów z którymi zresztą musiałem zejść dość nisko, żeby latał stabilnie. W zwisie delikatnie poruszał się w boki oraz występowały wspomniane oscylacje przy obrotach w osi yaw. Po lepszym zamocowaniu GPS (front idealnie na przód) oraz korekcji ustawień miejsca mocowania względem GC i pełnej kalibracji nastąpiła znaczna poprawa. Mogłem wrócić do wyższych gainów i nadal zachowywał się bardzo kulturalnie. Pokombinowałem trochę metodą prób i błędów z dokładnym ustawieniem GC, szczególnie w płaszczyźnie Z (bliżej bottom/top plate) i wydaje mi się, że bliżej tej drugiej jest lepiej. Ale są to dość subtelne różnice i nie jestem pewien czy tylko mi się nie wydaje. Dodam jeszcze, że latałem z chińskim GPS którego wcześniej, niesłusznie zresztą obwiniałem za całą sytuacje.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Naza - ustawienia GAIN

Post autor: matulekpl »

toih pisze:Miałem podobny problem. Mój F450 z Nazą praktycznie wisiał w miejscu. Po przekładce do TBS Disco dość długo szukałem sensownych gainów z którymi zresztą musiałem zejść dość nisko, żeby latał stabilnie. W zwisie delikatnie poruszał się w boki oraz występowały wspomniane oscylacje przy obrotach w osi yaw. Po lepszym zamocowaniu GPS (front idealnie na przód) oraz korekcji ustawień miejsca mocowania względem GC i pełnej kalibracji nastąpiła znaczna poprawa. Mogłem wrócić do wyższych gainów i nadal zachowywał się bardzo kulturalnie. Pokombinowałem trochę metodą prób i błędów z dokładnym ustawieniem GC, szczególnie w płaszczyźnie Z (bliżej bottom/top plate) i wydaje mi się, że bliżej tej drugiej jest lepiej. Ale są to dość subtelne różnice i nie jestem pewien czy tylko mi się nie wydaje. Dodam jeszcze, że latałem z chińskim GPS którego wcześniej, niesłusznie zresztą obwiniałem za całą sytuacje.
możesz zapodać jakieś foty i swoje ustawienia GAIN?
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
ODPOWIEDZ