OSD mini

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Klark
Posty: 32
Rejestracja: czwartek 24 sty 2013, 19:56
Lokalizacja: Rybnik

OSD mini

Post autor: Klark »

Heja Kamraty. Dzisiaj jak latałem w kierunku północy zauważyłem dziwną rzecz, jak odleciałem quadem na około 40 metrów zaczęła migać ikonka wysokości. Jak podleciałem do bazy, około 20 metrów przestała migać. Co to oznacza, że nie może dokonać pomiaru wysokości ?
Awatar użytkownika
Gmeracz
Posty: 852
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:24
Lokalizacja: UE
Kontakt:

Re: OSD mini

Post autor: Gmeracz »

Migało ci, boś latał pod ziemią widocznie... :lol:
Jeżeli będziesz opisywał tak dokładnie czym i z czym latasz, to dostaniesz - jak widać - całą masę podpowiedzi.
A podstawowe pytanie, masz w ogóle kontroler w pełnej wersji 10DOF?
Od śmigła...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: OSD mini

Post autor: Verid »

W niektórych OSD można ustawić alarmy na dany parametr - zaczyna migać gdy zadana wartość zostanie przekroczona w którąś stronę. Taki przypominacz żeby nie odlecieć za daleko/za wysoko lub nie zakatować pakietu. Jako ze nie podzieliłeś się informacją co tam masz w swoim latadle to możemy tylko gdybać ale być może podleciałeś wyżej niż jest ustawiony alarm na wysokość w twoim OSD.
Ten wredny...
Klark
Posty: 32
Rejestracja: czwartek 24 sty 2013, 19:56
Lokalizacja: Rybnik

Re: OSD mini

Post autor: Klark »

O przepraszam, myślałem że jak pisze w dziale DJI to nie muszę pisać o komponentach, chodziło mi o samo OSDmini dji
Ale pokrótce
Dji naza V2
DJI iosd mini
a gimbal , silniki, regulatory, pakiet, to chyba nie bierze udziału w procederze wyświetlania parametrów telemetrycznych :)
silniki zestaw E 800
gimbal dji H4-3D
pakiet 6s 8000
Teraz nie jestem pewny, ale te objawy działy się jak leciałem na północ, w innych kierunkach było normalnie. Niestety pogoda i czas(praca) nie pozwala mi to sprawdzić.
ODPOWIEDZ