Naza m lite --> v2 jakie silniki i śmigła?

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Pabolom
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 12 lis 2015, 13:25

Naza m lite --> v2 jakie silniki i śmigła?

Post autor: Pabolom »

Cześć wszystkim! Mam mojego drona juz od ponad roku, wszystko super latam, zaliczam od czasu do czasu kreta, wiadomo - zdarza się. Ostatnio wymieniłem kontroler z kk2.1.5 na naze m lite, przerobilem ja na v2 i lata fajnie, trzyma wysokość. Jednak jeśli chodzi o sam tryb GPS to pojawia się problem bo dron myszkuje, buja się niemiłosiernie. Kalibracja kompasu i IMU zrobiona, GPS lock jest, wydaje mi się na 99% ze to wina wibracji. Mierzyłem wibracje bez smigiel programem na androida i pokazywało od 0 do 1, a przy założonych smiglach dkakalo nawet do 4!

Dodam że silniki to sunnysky x2212 980kv po dość mocnym Krecie, wydaje się że mają bicie.

Śmigła to Hq prop 8 cali, na 10 juz w ogóle wariuje.
Wg wywazarki śmigła są wyważone.

Regle to 4 w 1 Skywalker hobbywing 25A

Stąd moje pytanie, na jakie silniki wymienić te sunnysky?
Regle mogą być?

Jeśli to od wibracji to dziwi mnie dlaczego w alt hold nie szaleje a w GPS tak.. Trzyma pozycję ale buja go mocno nawet na lekkim wietrze.
Awatar użytkownika
baxter321
Posty: 100
Rejestracja: piątek 15 sie 2014, 22:55
Lokalizacja: Jędrzejów

Re: Naza m lite --> v2 jakie silniki i śmigła?

Post autor: baxter321 »

Wibracje mozesz stwierdzic na ucho , wzrokowo albo dotykajac elementow drona (uwaga na wirujace smiglo zeby ci paluchow nie obcielo).
Moze smigla masz nie wywazone albo silniki..... albo po krecie skrzywila Ci sie oska silnika i nie jest pionowo w osi (ja tak mialem).
To ze dron myszkuje moze byc wina ustawien gainow (zbyt wysokich) i quad jest nerwowy.
Do tych silnikow to napewno mniejsze smigla od 10 cali. Zreszta producent zawsze podaje co rekomenduje do parametrow danego silnika i tego zawsze sie trzymalem , chyba ze forumowicze testowali i stwierdzili inaczej.
Po kretach wszystko moglo sie przytrafic.
ODPOWIEDZ